Ako bojovať so zarastajúcimi nechtami na nohách?

mari.m
29. apr 2008

ahojte,
mate niekto podobny problem??? 😒
ja tym trpim uz od detstva a mam to dane dedicnostou ☹

dlhe roky chodim na pedikuru,
2x mi stahovali nehty 😢

potom sa mi to zlepsilo,mala som pokoj,

ale teraz sa mi to zase zhorsilo 😖

dnes som si na pedikure velmi vytrpela..

nemate niekto nejake cenne rady pri boji s touto "chorobou"? 😒 😖 ☹ 😢

vopred dikes

mausika
21. okt 2010

@ypsinkova Sama som bola prekvapena, ze to nebolelo, lebo uz to mam odpozorovane, ze moj prach bolesti je dost nizky. Podla mna, chirurg si dal na umrtveni zalezat a mozno je dolezite aj to, ze pred zakrokom mi nasadili silne antibiotika, aby sa zapal na palci zmiernil. Vraj inak by to mohlo boliet. Pri lokalnej anestezii som palec vobec necitila, len mierny tlak ako mi to robi. Mohli by mi ho aj odrezat, ani by som o tom nevedela 😀 Mozno tieto informacie niekomu pomozu, aby prekonal strach a nasiel si dobreho odbornika, ktory ho zbavi starosti navzdy. Kazdopadne som rada, ze ty to mas uz v poriadku. Zdravie je na nezaplatenie 🙂

ypsinkova
22. okt 2010

@mausika tak fajn,že máš dobrú skúsenosť. ...hej,ja to mám už v poriadku,ale ono s to zasa môže hocikedy vrátiť späť,ale budem si na to dávať veľký pozor,lebo ja mám pred lekármi odstup 😀 🙂

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mausika
28. dec 2010

Ahoj,
nebola som tu viac dni, ale dufam, ze informacie pomozu. Kontakt na ambulanciu je 0918 994 579. Zavolaj si tam a objednaj sa. Zakrok plne preplacaju poistovne, okrem specialneho obvazu, ktory ti daju na prst. Lekar mi vysvetlil, ze pouzivaju radsej tento, pretoze urychluje hojenie. Stal len 7,- eur, takze to je v pohode. A musim potvrdit, ze ked som prisla na druhy den na prevaz, cakala som silnu bolest, ked mi ho davali dolu a cuduj sa svete, ono to vobec nebolelo. Ten obvaz je zvnutra nejako vystuzeny tak, aby ti neprilnul na ranu, ale pritom ti ju ochranil a to je super. Urcite nevahaj, spravia ti to odbornici a mas na cely zivot pokoj. Ja viem, ze je tazke na zaciatku prekonat strach z bolesti, ale kedze zakrok NAOZAJ neboli, snad len ta injekcia zostava injekciou a troska pichne 😉 , nie je sa coho obavat. V porovnani s tymi obrovskymi bolestami, co som mala pred tym, ked som zakopla alebo mi niekto skocil na prst, to skutocne nic nie je. Velka skoda, ze som o takomto zakroku nepocula skor, mohla som mat davno po probleme a nemusela som nonstop nosit len velke tenisky 😀 Drzim palce (na rukach 🙂)! To bude velka radost, ked budes mat prsteky v poriadku! 😉

stelam
6. jún 2011

ahojte, prosím o radu, moja malá má niečo z nechtom na veľkom palci na nohe, prve vyzeral akoby sa je ohol kôli tomu, že je dlhý, no a postupne to odrastalo. No teraz je ten necht oveľa menši od druhého, má škaredú žltkastú farbu a na konci až hnedú, akoby bol špinavý. Ked som jej ten nechtík stlačila nereagovala, tak ju to asi nebolí......ale minule krívala tak si myslím, či to nie je tým. No a dnes som si všimla, že ten necht akoby vôbec nedržal na tom palčeku...........ja vlastne ani neviem ako taký vrastajúci necht vyzerá, môže to byť to ono?

ootaznik
4. nov 2011

@stelam sice uz presiel nejaky cas, ale ako stojite s tym nechtikom?
predpokladam, ze zarastene to nebolo, s tym mam osobne skusenosti, ale to, ako opisujes, ze necht ako keby nedrzal - tom som postrehla u svojej dcery, tak preto sa pytam, lebo ma desi, ci to nebude plesen

stelam
4. nov 2011

@ootaznik no nám sa to tratí, už len na jednom nechtíku máme, ale aj ten pekne odrastá....a nechty už aj pekne držia.....tak prajem aj vám skoré vyliečenie

ootaznik
4. nov 2011

@stelam ja som to len teraz zbadala, neliecim to - takze treba s tym ist k dr? ide o nejaku plesen alebo co bolo vam povedane? 🙂

stelam
5. nov 2011

@ootaznik že plesen to nie je, u malých detí sa vraj často vyskytujú deformácie nechtíkov a dala mi na to krém kerasil a zlepšilo sa to

ootaznik
5. nov 2011

@stelam dakujem, tak skocim za dr. 🙂

stelam
5. nov 2011

@ootaznik ten krém sa dá kúpiť aj bez predpisu

ika57
6. jan 2013

zarastaniu nechtov na nohách pomôžete, že ich nebudete strihať ale iba ošetrovať pilníkom - najlepšie skleneným, chce to trpezlivosť, možno častejšie ošetrovanie, aby nechty neboli príliš dlhé, ale oplatí sa to, nechty nezarastajú.

zirafka52753
12. jan 2013

@mari.m je dobry aj ichtoxyl ten ja pouzivam na zapaly

pepa_pepa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirka_aa
13. jan 2013

akurat nedavno som rozmyslala ci tu mozem zalozit takuto temu,no super ze si to tu dala..ja mam tiez s tymto problem uz roky..vzdy sa mi to nejak podarilo podomacky vyliecit,no teraz to mam uz asi 4mesiace vkuse zapalene aj s divym masom,dost hlboko vrasnete a neviem co s tym uz robit...predtym som to uz mala 3x v takom zlom stave ze aj s divym masom..nikdy mi nepomohlo cisto len nejake maste...musela som si urobyt tzv. domacu operaciu,a to ze som si noznickami ten vrasteny necht vypacila von a odstrihla..bolelo to jak svina az mi slzi vysli,ale potom som uz len doliecila zapal a bol pokoj..len treba davat potom pozor pravidelne ci to opat nevrasta a pripadne hned spicku nechtu vybrat von ale neodstrihnut,nech to konecne rastie dovonku,nie dovnutra,a strihat len stred nechta...alebo pripadne este podlozit tu spicku nechtu zo spodu kusockom vaty aby sa to nedostalo opat dnu..lebo ked to premeskas a uz to vrastie,si tam kde si bola..tak ako ja a bojujem s tyym znova :/ ten toe nail od scholl je dobry na ten necht pred tou domacou operaciou,on nevyriesi zapal,ale ten necht pekne zmakci a ide to lahsie von..na zapal a dive masko mi predtym pomohla propolisova tinktura..ale teraz uz nikde taku neviem najst,tamta bola taka tmava silna,teraz su vsetko uz len riedene sracky..pekne hnis vytiahlo,a masko vyschlo a odpadlo...netreba ho nasilu odlupnut,lebo za par sekund narastie nove...dalej aj Betadine ma podobne ucinky ako propolis..a hnis dobre vytiahne aj ked si vymocis palec v odvare z orechovych listov..nam pred branou rastie orech tak som nemala problem tieto listy otrhat :P na diva maso je tiez vraj dobra tycinka Lapis...prave s nou zacinam robit pokusy..po prvej aplikacii to stipalo as dve hodiny vkuse,a cele to dive maso zcernalo..teraz si to musim davat dva krat denne a vraj to odpadne..uvidime..potom vytiahnut hnis niecim proti zapalu,lekarka mi dala mast s gafrom dajaka ichtamol ci co neviem presne...ale ja s mastami nemam celkom dobre skusenosti lebo to potom este viac mokvalo ak je tam aj to dive maso...mne skor tie tinktury pomahali lebo vysusuju...tiez som pocula ze tea tree olej je dobry,nejaky vysnovskeho balzam,to som este nestihla vyskusat..a tiez mocenie vo vode s morskou solou...ono v zime je to tazke vyliecit si to..teraz sa budem snazit udrzat to v takom stave aspon jak je aby sa to nezhorsilo,a cakat az do kym nebude teplo..lebbo ono niekedy uz uz sa mi zda ze sa to zlepsuje,ale akonahle mam dlhsie na nohe ponozku a topanku,zapari sa to a som tam kde som bola..raz sa mi to vyliecilo ked som bola na dovolenke pri mory..ono to potrebuje dychat...nikdy nemam doma ani ponozky,len ak si na to nieco dam tak prelepim gazou aj to ju rozbalim a odstrihnem aby bola tensia...vsetci mi hovoria ze som blba ze co nejdem na chirurgiu a budem mat pokoj,no ja sa tak strasne bojim,nenaberem odvahu,a keby som tam sla a nepomohlo by mi to asi by ma porazilo .. kazdopadne ked uz to je v takom zlom stadiu,necht musi von..len maste a ine nepomoze...ci uz podomacky,alebo u chirurga,kym ten necht nevyberes podla mna sa to nezahoji...vela stastia vsetkym,vidim ze nas je dost...

mirka_aa
13. jan 2013

a ak by mi fakt uz dosla trpezlivost,tak mozno skocim na chirurgiu..nevie niekto poradit nejakeho dobreho chirurga v Kosiciach? sikovneho,a takeho co by mal trpezlivost na dospelu osobu co bude vymyslat trucovat jak male decko :D diik

ssslnieckooo
26. feb 2013

@mirka_aa ahoj ja mam take iste problemy s palcom na pravej nohe. vlani v septembri som podstupila na chirurgii strhnutie nechta po vsetkych tych peripetiach, co si tu opisala Ty. v tej chvili som si myslela ze konecne budem mat pokoj. lenze nechtik pekne vyrastol a teraz este nedorasteny mam zapaleny znova ☹ takze strhnutie mi bolo na nic a viac to absolvovat nechcem. bolo to strasne neprijemne a o tych bolestivych injekciach nehovoriac. a to dlhe zotavovanie potom nestoji mi to za to. tak teraz skusam to iste, vystrihla som zarastenu cast, mast mi tiez nerobila dobre, vcera som si nasadila ichtyolovu a pozeram dnes narastlo dive maso, tak idem iba potierat bedatinom a peroxidom a cakat, co sa bude diat, lebo som si ista, ze keby som isla na chirurgiu, znova mi strhnu chudak nevyrasteny necht a to podla mna nie je riesenie ☹

macka1114
3. mar 2013

Moja skusenost: necht mi na chirurgii trhali pred rokom, no nebol to prijemny zazitok, prevez na druhy den uplny hrozny, plastika dopadla tak, ze mam jeden prst uplne iny ako druhy. Cele leto som chodila s obviazanym prstom, pretoze palec bez nechtu vyzeral hrozne. Az pokym mi nenarastla asi polka nechtu a ja uz som zacala citit staru znamu bolest pri tlaku na palec. Necht mi opat zarastal. A to este nebol vyrasteny. Nastastie som v tom case videla inzerat v novinach na medicinalnu pedikuru. Skusila som a dnes lutujem, ze som tam nesla uz pred rokom. Asi 4 mesiace mam na nechte nasadenu sponu a necht je skoro na 100% vyrasteny, vobec neboli a ja mozem robit naozaj co chcem. A este chcem podotknut, ze som na materskej a nejako zvlast ma to nezruinovalo. Dakujem za to, ze som tam vtedy naozaj sla. Takze vsetci, kto mate problemy so zarastujcimi nechtami, ziadna chirurgia uz dnes nieje potrebna. Medicinalna pedikura !!!!!!!!!!!

sunshell
6. mar 2013

Myslim ze kazdemu pomoze nieco ine, niekomu pedikura, niekto musi k chirurgovi. Stastie je, ze dnes sa nechty trhaju len vo vynimocnych pripadoch. Ale ked ma niekto necht zapaleny a uboleny o pedikure moze iba snivat. Tiez zalezi na konkretnom probleme s nechtom ktory je u kazdeho trochu iny.

gabika10
13. apr 2013

Nemate nahodou niekto skusenosti so sadou na zarastene nechty IMCOR?

simonka16
15. apr 2013

@gabika10 silno uvazujen nad ich kupov !

butterfly24
4. máj 2013

Ahojte..ja mam podobny problem..pocas tehotenstva sm si nevedela poriadne ostrihat nechty(doteraz nechapem preco sm nesla na pedikuru)tak mi zarastol nechet na palci...v poriadku minule sm vymocila asi hodinu v teplej vode a vystrihla sm to...bolest ustupila konecne,ale ani nie tyzden nato sm mala botasky a vecer uz sm citila tu neskutocnu bolest...cely palec mi scervenal opuchol...a vytvoril sa hnis..macal sm to v repiku,ichtamolovou mastou natierala...a teraz hnis ustupil a vyskytlo sa tam dive meso....nvm co stym,macam v repiku,natieram canestenom ci to neni nejake hubove ochorenie...ale to meso nie a nie zmiznut:(((co mam robit???citam ze tam mam dat praskovy cukor,to mi pomoze?jua viem ze treba ist k dr.ale ten strach je vecsi...prosim poradte mi ako sa mam zbavit toho skaredeho mesa....prosiiim:(((dakujem

edie63
4. máj 2013

@butterfly24 ja som lekara tiez dlho odkladala, ale nic nepomahalo, resp. len na chvilu. kozna lekarka mi vypisala bactroban mast, s tym som to natierala, ale tiez nic moc. teraz uz presli 2 roky a nejako sa to upravilo. este stale to tam mam citlive, ale nemala som to zapalene uz dlhsiu dobu. takze ja odporucam dr, nech ti da na to nejaku masticku alebo skus aj pedikuru, mozno aj ona bude vediet s tym nieco urobit.

butterfly24
8. máj 2013

tak ja si to natieram hojivym zazrakom z oriflamu a co sa nedeje?!mäso sa pomaly zmensuje a hadam odide do zabudnutia!uz ani neboli na dotyk,ani neni taky skaredy cerveny,fialovy...a cakam ked ustupi idem hned na pedikuru🙂)sm stastna ze to neboli🙂)

marwa
10. máj 2013

baby ja som nasla toto, je to uplne jednoduche a mne to pomohlo, fakt iba leukoplast a uz po par hodinach citite ulavu..teraz uz nemam ziadny problem..kuknite sa...http://nechty-dajana.webnode.sk/pedikura/ako-na...

butterfly24
10. máj 2013

marwa a ked to mam ako na tomto obrazku http://files.nechty-dajana.webnode.sk/200000953... ako si to mam nalepit??tak kde mam tu ranu tam mam dat prvu cast leukoplastu a tak obtocit?ked s pochopila musim akoby odtiahnut to meso od nechta nie??ci ako?nevies mi poradit???

marwa
11. máj 2013

@butterfly24 presne tak,nalepis tam kde mas to maso-kozu, ktora sa dotyka nechta-to co vlastne boli a odtiahnes to, ale jemne a budes citit, ze uz to netlaci-naozaj ten leukoplat to pekne udrzi-ale ako pisu,taky ten klasicky leukoplast a potom das druhy leukoplast-ja som si ho davala na koniec prveho a cez ten necht...a fakt som tomu neverila a dala som si to par krat a teraz nemam nic a to som 3mesiace trpela...a ma to logiku,ked odtiahnes tu kozu,moze sa to hojit...skus si to parkrat a uvidis pojde ti to

marcellka32
11. máj 2013

V ľekarni je od Scholl taký zázrak,ktorý zničené nechty dá do zdravého stavu,idem kúpiť,trvá to to asi rok kým vyrastú.

marcellka32
11. máj 2013

Mama mala raz tento problém a vyriešil Ho ujo na suchej pedikure v ba.

butterfly24
11. máj 2013

tak skusam to stym leukoplastom...uvidime,uz sa mi tam pred asi 3dnami vytvorila taka chrasta,odpadla a zda sa mi to mensie....uvidime...