Ako bojovať so zarastajúcimi nechtami na nohách?

mari.m
29. apr 2008

ahojte,
mate niekto podobny problem??? 😒
ja tym trpim uz od detstva a mam to dane dedicnostou ☹

dlhe roky chodim na pedikuru,
2x mi stahovali nehty 😢

potom sa mi to zlepsilo,mala som pokoj,

ale teraz sa mi to zase zhorsilo 😖

dnes som si na pedikure velmi vytrpela..

nemate niekto nejake cenne rady pri boji s touto "chorobou"? 😒 😖 ☹ 😢

vopred dikes

marcellka32
11. máj 2013

Skúste pedikerku,ktora robí suchu pedikuru,mne pomohol ten,no oni urobia len ak to je v zač.štádiu,ináč posielajú na chirurgiu,tam to neriešia a strhaju nechty,čo nemá význam,lebo nový necht rastie opäť krivo,riesenie je plastika nechtoveho lôžka.

marwa
11. máj 2013

@butterfly24 urcite pomoze,fakt.vsak princip je ta chrasta...drzim palce...

butterfly24
11. máj 2013

a co robi ta sucha pedikerka????

silvijaa
13. máj 2013

ahojte. tak aj ja sem patrim. mne zarastal nechet na lavej nohe. bolo to este v roku 1996. uz som nemohla vydrzat, tak som isla na chirurgiu. tam mi cely nechcet strhli. bolest strasna, injekcia bolela jak svina, a ked vychadzala tak noha bolela strasne. no ale myslela som si, ze budem mat pokoj, tak som bola spokojna, kludna.....ale.... ako mi ten nechet rastol, tak znova mi zacal vrastat a bolelo ma to. tak som znova isla....odstranili mi zarastajucu cas, uz to nebolo tak strasne bolestive, ako prvy krat. a ked mi znova zacal vyrastat, znova ma bolel.....a ja som si povedala: DOST! vzala som noznicky, zatala zuby a pekne krasne som si nechet vystrihla. a takto sa mi darilo az doteraz. posledny krat ked som si strihala, tak som nedokazala vystrihnut vsetko. stale tam je a neviem to vybrat von. na chirurgiu sa bojim ist. prst mam zapaleny, dive masko neni az take velke a neboli ma to tak strasne, da sa to vydrzat. zatial. asi vyskusam pedikerku. a uvidim, co mi povie. zatial to liecim repikom, zapal ustupuje, davam aj ichtoxyl a aj betadine a framykoin zasyp. striedam to.ja verim, ze sa to zahoji a budem skusat vyberat ten zarasteny nechet....

marcellka32
14. máj 2013

Ženy choďte pedikerke,ktora robí nechtove spony, spona sa nalepi na necht a je tam až kým pekne nevyrastie necht,pedikerka už vie ako to urobiť,no nie vsetky to robia,hodte do google nechtove spony.

macka1114
30. máj 2013

Ta spona naozaj pomaha . Ja ju tam mam uz asi 7 mesiacov a nehet je uz krasne vyrasteny, na leto ide spona dole a konecne budem mat normalny nehet. Lutujem, ze som o nej nevedela skor ako mi nehet strhli. A ked narastol do polovicky opat zacal zarastat a bola som tam kde pred trhanim. Navstivte medicinalnu pedikuru a naozaj nebudete lutovat 🙂 🙂 🙂

bibap
7. aug 2013

Ahojte, mne velmi pomohla pedikurka. Ja mam tiez chronicke zarastanie nehtov, boli to ako hrom. Doteraz mi to pedikurka sama vzdy vystrihovala alebo zrezavala skalpelom, to sa mi uvolnilo, ale stale sa mi to po case vracalo. Teraz som mala "velmi vazny pripad" otvorenu ranu, nehet velmi zarasteny.. no uz som myslela ze pojdem na chirurgiu a vyrezavat. A ako napotvoru nemala moja pedikurka sluzbu, a mna ten nehet bolel tak, ze uz som plakala.. 😨
Tak ma poslali k inej a ta zalomila rukami a dala mi "kvapky" co mam robit - kazdy den mocit v teplej vode, kupit si pilnik s jemnym hrotom, vydezinfikovat a kazdy den palce zboku akoby odliepat od lozka, potom opat vydezinfikovat, lebo je to otvorena rana a nakvapkat tea tree olej... neverila som ze to pomoze, ale po par dnoch ma absolutne nic nebolelo. Pedikurka vravela, ze to treba robit tak mesiac - dva vkuse a ze si potom nehet zvykne kade ma rast a viac problemy nerobi..
Mne to zatial funguje 😎

mariro
7. okt 2013

zarastene nechty sa daju pekne dat do poriadku,podkladanim a tzv.tamponadou.Vypodlozenie nechtu zboku aj zvrchu jemnymi tamponikmi,aby sa nechet nedotykal priamo bolavej koze.Tym brutalnym zastrihavanim a vystrihovanim nechtov v rozkoch sa stale skracuje nechet a problem tu bude stale.Dolezite je nechat nechet vyrast ,pouzitim tamponady alebo sponami.Urcite je to riesenie pred chirurgiou.Skusena pedikerka dokaze divy.
Ja robim pedikuru a takymto sposobom to riesim a zakaznici su spokojni a mnohi si to potom dokazu aj samy osetrit,podla navodu.Dolezite je ranu-palec udrzovat v cistote a pravidelne sledovat tie tamponiky.Potierat framykoinom,tee trea olejom a zahoji sa to. 🙂
Synovi som tak vyliecila palec a aj mnohym dalsim.

wwwpapulka
13. okt 2013

Môjmu synovi to asi pred piatimi rokmi začali vystrihovať na oboch nohách, nepomohlo, potom mu to lekár začal podkladať tampónmi a to ho tak bolelo, že často odchádzal zo školy, čo tam nemohol vydržať, nakoniec mu to vyrezal lekár na súkromnej klinike bez zašívania a to mu vydržalo asi pol roka a znova sa mu to zapaľuje, už som z toho zúfalá, ešte zvažujem tzv. šponovanie nechtov pomocou rovnátok, nemáte s tým niekto skúsenosti ? Vopred ďakujem

janka2273
13. okt 2013

@wwwpapulka Kvôli čomu to vlastne zarastá??? 😲

mariro
14. okt 2013

@wwwpapulka Dolezite je zistit ,ci nosi vhodnu sirsiu obuv,ci nerobi nejaky sport,napr. fotbal,co by mu vobec nevyhovovalo na jeho problem.A dalsia vec,spravne a hlavne vcasne zastrihnutie nechtu.Nie strihat uz ked je to zapalane a vtedy treba radikalny rez zo sikma,ale vcas ,pravidelne a staci len maly kusocek v rozku vystrihnut.Ja sama mam palce take ze nechet ,teda jeho kraje mam schovane pod kozou,cize nemam volne viditelene okraje a takto si nechty striham uz davno a nemam zarastene.je to spravnom postupe a vcasnosti.
Hod sem foto jeho palca,nech sa na to pozriem,lebo je vela druhov palcov....ale vzdy je nejake riesenie.

wwwpapulka
15. okt 2013

@mariro No, kočky, vďaka, že reagujete, z čoho to zarastá, to je ťažko povedať, lebo celé leto a väčšinou aj doma chodí v ortopedických šlapkách. Včera som kúpila ten Tee trea olej a skúšame tú kúru a na budúcu sobotu sme objednaní k pedikérke, ktorá aplikuje tie rovnacie spony, uvidíme, čo mu na to povie, určite dám vedieť, ako sme dopadli, aj aká bude ďalšia liečba a jej výsledky, takže zatiaľ len toľko, ešte raz vďaka...

ssslnieckooo
15. okt 2013

Baby ja len toľko, už som sem pár krát napísala, že raz mi nechet strhávali celý o pol roka dorástol, znova začal zarastať, tak som opäť skončila na chirurgii, kde mi urobili vraj plastiku nechtového lôžka s tým, že mi v tom mieste nechet rásť nebude. No a vyrástol, rsp. vyrastá. Tak sa liečim sama a pomáha mi iba časté dezinfikovanie, najmä betadine je na to super, voľná obuv hlavne nerýpať do toho!!! Na jednej strane palca som to všetko pretrpela, bolo treba len počkať, aby nechet vyrástol. A teraz už dorastá aj druhá polka. A to som bola v štádiu, že som neraz mala divé mäso vyrastené no betadine urobil zázraky, vysušil to a ono to samé odpadlo. Na chirurgiu nikdy viac!!! Tú bolesť čo som tam zažila, to s ňou ja nemôžem ani vlastný pôrod porovnávať ☹

pedikuraiva
9. nov 2013

na zarastanie nechtov su výborné špony ktoré robím v salone viac info na www.pedima.sk alebo na tel.0907764777

pedikuraiva
9. nov 2013

@sunshell nemáš pravdu !!! prídi ku mne do salonu a uvidíš že nemusíš len o pedikure snívať

pedikuraiva
9. nov 2013

ja pracujem BS šponamy ktoré sú vysoko kvalitné a učinné

renka9
28. nov 2013

dievcata , ak mate problemy so zarastenymi nechtami , viem vam s nimi pomoct , som tiez pedikerka Nenechajte to zajst do extremov ! Ja osobne nechty nevystrihujem ale robim tamponaz , liecim betadinom a nasledne lepim sponu . Urcite neplati , ze o pedikure mozte len snivat ! Ak mate problemy a ste z okolia TT , mozte ma kontaktovat 😉

mataharry
4. dec 2013

Babyyyy..chirurgia???? strhávanie???? nebláznite!!!! presne ako píše PEDIKURAIVA a RENKA9 : BS spony alebo skusit tamponáž. zjavne navštevujete velmi dobre pedikerky ked vám toto nevedia urobit alebo teda aspon poradit. už len spodným vybrusom sa tomu da pomoct ak to ešte nie je zapalene a velmi bolestive.

martinas2011
3. jan 2014

Ahojte žienky, vedeli by ste mi poradiť pedikérku v BB, ktorá si vie dať rady so zarastajúcim nechtom? Vopred Ďakujem 🙂

lencika
30. mar 2014

ahojte ja mavam velmi velke problemy s mykozami na nohach alebo skor medzi prstami vtedy mi naozaj pomaha krem od Canesporu jasne ze to nezmizne hned ale urcite pomoze

klodyka76
30. mar 2014

@mari.m Strhávanie nechtu je úplne zbytočné a hlavne bolestivé riešenie. Ak s tým máte neustále problémy, najlepšie a trvácne riešenie je chirurgická úprava nechtového lôžka.Kedysi som to vybavovala môjmu kamarátovi a odvtedy má pokoj. Robí sa to pri lokálnom umrtvení a jednoducho odštiknú kúsok lôžka, ktoré je širšie ako treba. Zostala mu asi pol centimetrová jazvička. 🙂

milota164
31. mar 2014

ahojte aj ja som mala problem s nechtom na palci. Nakoniec to bola mykoza, pomohla mi sada na nechty Canespor.je volne predajna, staci natierat raz denne cca 1-2 tyzdne.

luos24
22. júl 2014

@mariro Dobrý deň. Ja mám tiež taký problém...zo začiatku sa mi pedikérka páčila...síce to nenormálne bolelo ale bola som rada že si môžem obuť lodičky 🙂 no ako k nej chodím už dlhšie tak vždy mi skalpelom odreže kožu v zarastajúcich nechtoch (čo bolo zo začiatku úľava) a teraz už som si začala všímať že sa mi vlastne tým zužuje necht a palec mám hrozne tučný :( ona stále tvrdila že mi to pomôže...ale je to už otrasné, je leto chcem si nalakovať nechty a zachvílu nebudem mať aké :( a vlastne to stále nepomáha lebo aj keď mi necht zúži a ako rastie tak zase ma to začne hrozne bolieť a znova musím ísť k pedikérke :( Musím to riešiť lebo vidím že takto asi prídem o nechty :((((

luos24
22. júl 2014

@wwwpapulka Ahoj. Prosím ťa mám tiež taký problém, rozpísala som ho tu vyššie 🙂 Chcem sa spýtať, lebo vidím že tie príspevky sú starie, že ako pomohol ten olej? a ako pomohla tá spona? a u akej pedikérky ste boli dať robiť tú sponu? ja som z NR a už nevládzem chodiť každý mesiac k pedikérke a rezať skalpelom... zužujú sa mi nechty a začína to vyzerať hrozne :( ďakujem moc za odpoveď

luos24
22. júl 2014

@pedikuraiva dobrý deň. ja mám tiež taký problém, rozpísala som ho tu vyššie. Prosím vás napísali by ste mi do IP vašu adresu a kontakt. Budem vám vďačná. Ďakujem

luos24
22. júl 2014

Kočky a čo toto: http://www.imkor.sk/IMKOR-Set-na-vyrovnavanie-n...
to som našla teraz na nete

mariro
22. júl 2014

@luos24 urcite ten zvoleny postup nie je spravny,mozno jednorazovo pomoze ale presne ako pisete,nechet sa bude stale zuzovat.Dnes sa pouzivaju metody,ktore nechet udrzuju v jeho sirke,resp. sa o to snazia.Potrebna je tamponada a nechtove spony.Navstivte urcite kvalitnu pedikerku,ktora robi i taketo veci a vysledok uvidite.
Pedikura nie je len o strihami nechtov ale o neustalom vzdelavani a vasa pedikerka pouziva zastarale metody,ktore sa dnes uz nepreferuju. 🙂 Na trhu je viacero druhov spon - rovnatka na nechty,treba si spravne vybrat a hlavne vybrat spravu pedikerku. 🙂
V Nitre vam viem odporucit viacero pedikerok,ktore pracuju so sponami a tamponadami.Poznam ich pracu a viem ze su sikovne.

luos24
23. júl 2014

@mariro Ďakujem. Tak môžem poprosiť o kontakt na niektorú? som z Chrenovej. Ďakujem moc.

katarinamarkova
23. júl 2014

necitala som vsetko 🙂 mozno to tu uz niekto spomenul...
viete co pomohlo mojej sestre? vecne s tym mala problemy. jedna babka jej poradila nech si v strede nechtu vystrihne take malinke V a striha ich presne opacnym oblukom ako na rukach. taky babsky recept, ale jej to zabralo 100%.

map0007
23. júl 2014

Mňe osobne pomohlo strihanie nechutou od zarastania ak som si začala cvakat štikačkami🙂