Ako bojujete pri migréne?

macuska110
15. máj 2022

Ahojte, ako bojujete proti migréne ? U neurológa som bola aj na MR. Užívam Cinie keď ma to chytí plus mi pomáha aj čínska masť na spanky. Väčšinou mám takú poriadnu migrénu počas menštruácie. Teraz ma to drží už 3 dni a to som si hneď dala Cinie ako som cítila že to na mňa ide. A každý deň do seba nechcem hádzať tabletky. Nejaké tipy ? Ďakujem 🙂

deti95060810
15. máj 2022

ja v prípade potreby užívam Sumatriptan - na predpis ...
treba si odsledovať z čoho ti vzniká migréna...

adik64
15. máj 2022

Ja sa pridam, mam podobne problemy a zatial som nenasla nic, co by mi pomohlo 🙁

macuska110
autor
15. máj 2022

@deti95060810 väčšinou sa mi to viaže na tu menštruáciu..niekedy mám aj mimo nej migrénu ale dá sa zvládnuť neodpíše ma to

jabuducanevesta
15. máj 2022

mne napríklad keď začína, ešte nieje rozvinutá, popradská gruntová káva silná mi pomôže, nepijem inak kávu alebo niekedy vyspať sa v tme a bez hluku a vela čistej vody vypiť naraz

1mika1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nerya
15. máj 2022

Mne sa počet migrén o dosť znížil keď som začala brať tabletky každý deň, stále však mám cca raz za mesiac asi dva až tri dni, tiež zvyčajne pri menzese

martinkatinka
15. máj 2022

Vela vitaminu C a kofein, to mi zabera

hilda08
15. máj 2022

@macuska110 silný zázvorový čaj, ticho a tma

macuska110
autor
15. máj 2022

Ďakujem, vyskúšam všetky rady 🙂 lebo je to fakt niekedy na nevydržanie

svetlonos
15. máj 2022

@macuska110 tabletky alebo pero ( ako pri cukrovke) - liek sa vola imigran, do 20 minut o migrene uz ani nevies a den je krasny. Viem ze je v rakusku, opytaj sa neurologa na to. Mozno je aj na sk to iste alebo podobne.

adrianka7d
15. máj 2022

Ahojte ja mavam velmi silne migreny a aj s aurou - co zacina poruchov videnia cca pol hodinu takmer nič nevidim, ked si ihned nelahnem pride mi aj porucha reči kedy rozpravam ako opita nedokazem povedat slovo a potom ked to prejde pridu bolesti do hlavy ako keby ma niekto bil tycov po hlave trvaju aj tri dni.... Ziadne tabletky nepomahaju, momentálne som na materskej takze hned ako mam prvý naznak poruchy zraku dam si silne magnézium dieta dam do postielky zapnem rozoravku a lahnem si a dam si cez oci nieco aby som mala uplnu tmu a cakam kedy mi zrak naskoci este si vzdy dam 2 x nalgesin od bolesti