Ako dlho je človek infekčný pri Covide?

lucyk1992
13. feb 2021

Ahojte žienky 😊 ak sa niekomu už skončila karanténa, ale stále sem tam pokašliava, je ešte infekčný pre svoje okolie? Ďakujem krásne 🌼

miusa00
13. feb 2021

Nemal by byt, treba ale skonzultovat s obvodnym lekarom

lucyk1992
autor
13. feb 2021

@miusa00 ďakujem krásne za odpoveď ❤

nikpa
13. feb 2021

@lucyk1992 svokor ma príznaky cca 2 týždne, kašeľ, bolesti svalov, Dr. zakázala chodiť ešte medzi ľudí, vraj ma ďalej dodržiavať karanténu. Tak ja neviem podľa čoho sa má človek riadiť. Ale zase príde mi to logické ked ešte stále vykazuje príznaky ako na začiatku, jemu sa totiž zatiaľ skoro vôbec nepolepsilo.

lucyk1992
autor
13. feb 2021

@nikpa no sestra už je úplne OK, iba si sem tam odkašle, cca 3krát za deň, tak som sa chcela informovať, ako to vlastne je 😊 svokrovi prajem skoré uzdravenie 🙏

katren
13. feb 2021

@lucyk1992 asi kazdy lekar povie inak....sestra mala na zaciatku tyzdna covid, v utorok potvrdeny, do dalsieho utorku bola doma(bezpriznakova) a v ten isty tyzden v piatok uz bola v praci...dr. jej dala potvrdenie, ze moze ist, pretoze uz nie je infekcna....a to sestra pracujev DSS a dr to vie....keby bola stale infekcna, dr tych starych ludi neohrozi ....

nikpa
13. feb 2021

@katren a podľa čoho zisti Dr a dá potvrdenie, či je človek ešte infekčny alebo nie ? Zaujíma ma to lebo pradeda nám mali zobrať do DSS, práve sa doriesili všetky papiere akurat den pred nástupom musel mat ešte negatívny test a bum pozitívny. No tak samozrejme nástup do DSS sa nekonal. Chvalabohu pradedo to zvladol najlepšie z rodiny, uz nemá príznaky ale test mu vyšiel aj po 3 týždňoch pozitívny, takze stále nemoze nastúpiť do DSS, co je dosť problém pretože sa o neho treba denne starať. Ale testy môžu u neho vykazovať pozitivitu ešte dlho aj ked uz infekčny podla mna nie je. No to ich v DSS nezaujíma, chcú len negatívny test.

namornicka
13. feb 2021

@katren ja si myslim, ze aspon tych 10 dni jej mala Dr. kazat byt doma.

katren
13. feb 2021

@nikpa toto ja absolutne netusim....aj sused, co bol teraz 10 dni doma po pozitivnom teste, po prekonani covidu ide v pondelok uz do prace....dr dal papier, ze je ok, nie je infekcny..
Co sa tyka testu po prekonani, aj 3 mesiace moze ukazovat pozitivitu, preto sa robia tie protilatkove testy....aj my sme tak boli....mame protilatkove testy, nemusime ist na ag testy ani pcr, len staci ukazat tieto protilatkove vysledky, prip potvrdenie od lekara....protilatkove testy sa mali robit po 3-4 tyzdnoch....
co sa tyka infekcnosti, podla mna uz daaaaaavno infekcny nie je....
zdroj korona.gov.sk "Za najviac infekčnú sa považuje osoba s prítomnými klinickými príznakmi. Osoba je infekčná už pred nástupom prvých príznakov."
@namornicka bola 9....