Ako dlho ste boli bez menzesu po pôrode?

suz2
7. aug 2014

Ahojte baby, zaujímalo by ma, kedy po pôrode ste dostali menzes - ale hlavne tie, ktoré dostali menzes fakt po dlhej dobe....lebo ja mojho maleho este kojim, ma 22 mesiacov, po mrche ani chyru ani slychu a fakt by sme uz radi zapracovali na druhom dietatku.´ale odstavit maleho nechcem. moze sa stat., ze ak ho budem kojit este rok, tak stale nedostanem menzes? ake mate skusenosti? viem, ze otehotniet mozem aj bez kramov, ale aj tak...

siska53
7. aug 2014

Ja som ms dostala,ked mala mala 22m.,presne mesiac po zredukovani dojcenia uz len na ranne...

hedka17
7. aug 2014

to zavidim ja som pri oboch ked mali pol roka dostala mrchu a to som ich kojila

emkab
7. aug 2014

Skuste "zapracovat" a ak sa po par mesiacoch nebude darit, tak potom skus riesit odstavenie...zbytocne ti tu budeme pisat svoje skusenosti, kazde telo je ine....ja som tiez priklad toho, ako sa da otehotniet aj pri kojeni..a to som si niekde precitala, ze kojenie je lepsia antiko ako prezervativ 😀

basburianka
7. aug 2014

Ja som presne po dvoch rokoch. Tiež ešte dojčím a pomerne intenzívne, nemám pocit, že by to u mňa zrovna súviselo s menej častým dojčením. Aj keď, samozrejme, menzes často máva súvis práve s poklesom v dojčení. Ak syna odstavíš, nie je to žiadna záruka, že sa ti podarí hneď otehotnieť. Na druhej strane, môžeš kľudne otehotnieť aj teraz, ale to asi vieš 🙂 Na tvojom mieste by som pokojne začala pracovať na potomkovi, ak to tak cítiš, veď to je predsa neskutočne príjemná čať rodičovstva, nie? 😉 A prijala by som to tak, ako to je, že ak sa ešte teraz nezadarí, tak na to proste ty a synček ešte nie ste pripravení, veď raz to určite príde. Veľa šťastia 🙂

livka299
8. aug 2014

No ja som pri vsetkych troch kojenych dostala mesiac po sestonedeli takze baby budte radi aspon za aku taku pauzu....

katka.gzd
8. aug 2014

presne toto sa nedavno rozoberalo na prodojciacom fore a laktacne sa tam s maminami v podstate zhodli takto: na navrat menzesu vacsinou staci ked sa pauzy medzi jednotlivymi dojceniami predlzia na viac ako 6 hodin....vacsinou ked dojciaca mamina nastupi do prace a nakoji svoje dieta rano pred odchodom a potom az po navrate po tych 8-9 hodinach tak sa jej do mesiaca menzes spusti....Ale su aj vynimky ako jedna kocka co tam prispieva, ktora aj ked predlzila pauzy v dojceni tak menzes nedostala a nakoniec sa s gyndosom dohodli, ze jej pichne vyvolavacku....po nej menzes prisiel a hned v tom cykle aj otehotnela...ale to bol asi maly zazrak a na to by som sa nespoliehala 🙂 kazdopadne drzim palce aby sa vam zadarilo co najskor...odstavit nieje nutne.....a ani tato mamina co bola na vyvolavacke neodstavila....dojci dalej pocas tehotenstva 🙂 snad pomohlo...

ivkafu
8. aug 2014

Ja som dostala po 9 mesiacoch, ale malého som dojčila cca 10mesiacov. Uvidíme teraz .

lucianka222
8. aug 2014

Ja som medzi synom a dcérkou nemala menzes vôbec, len sa z "nenazdajky" jedného krásneho rána objavili ranné nevoľnosti.... A to som už len manželovi volala, nech kúpi tehotenský test do istoty... 🙂

kats
8. aug 2014

Ahoj ja som kojila prveho 1 rok a mesiac, kedze sme chceli "zapracovat" na surodencovi tak som odstavila a do mesiaca sa menzes dostavil, druhu som kojila cez rok a pol a tak isto do mesiaca po odstaveni sa mi rozbehol cyklus, teraz ked ma maly 22 mesiacov sme skoncili tak uz cakam kedy pride 😀 posledne 2 mesiace sa kojil len vecer celu noc a rano. U mna funguje ze kym kojim v noci tak cyklus nikde 😉

kattyb
8. aug 2014

Ja som prvého kojila rok a pol a menzes som dostala až po úplnom odstavení a druhý má teraz už dva a pol roka , stále kojím a menzes som dostala po 10 tich mesiacoch.je to asi v každom prípade individuálne.

nanku
8. aug 2014

Staci ak nebudes intenzivne dojcit a menzes sa dostavi 🙂

safranca
8. aug 2014

ja som rok po porode a este nic

janinka007
8. aug 2014

rok a pol a kojila som 37 mesiacov 🙂

trnka77
8. aug 2014

Asi rok po pôrode a to som stale kojila

anitra11
8. aug 2014

tiež rok aj čosi po pôrode a kojila som, a ešte kojím

jasminet
8. aug 2014

po 2 rokoch... stale dojcim, aj ked je fakt, ze v case prichodu menzesu som kojila iba rano a vecer. krvacala som slabo, ale cely mesiac v kuse 😝

natalyas
8. aug 2014

rok a pol

cuculiatko88
8. aug 2014

13 mesiacov a po roku som maleho odstavila od kojenia

dulilinka
8. aug 2014

14m a stale dojcim a v case prichodu menzesu som kojila 4 x denne

ivanakal
8. aug 2014

Ja som dostala po 6 mesiacoch, maleho som kojila 10mes.

jarushaa
8. aug 2014

No tiez prave riesim...dcerka ma 18 mes., nechcem ju nijak obmedzovat, m zatim nemam, cez den tak 4 x, ale zato noc kojim snad co hodku, tak som zvedava..

maribell
8. aug 2014

ja som dostala prvu menstruaciu 7 mesiacov po porode na 10 dni ..potom 2 mesiace nic a potom uz chodila normalne .. kojila som 9 mesiacov

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkawaw
9. aug 2014

Po 11m,kojila som malu presne do 3 rokov,ale do prace som nastupila,ked mala mala 9m...

anjelik2509
9. aug 2014

ja som nemala poriadne ms vyše dvoch rokov...Mávala som len špinenie a tak, keď sa malá po 30 mesiacoch odstavila, prišla aj menštruácia..Ale zas dlho netrvala, mala som len dva razy, lebo som zas otehotnela...No a teraz som dostala po 8 mesiacoch, počas toho 8 sa mi malá odstavila a ms prišla hneď....
No ale skúšať môžete aj tak, aj keď nemáš ms, to by ma asi trápilo najmenej 😉 I keď niekedy sa stane, že prvé dieťa sa odstaví aj samé, lebo sa buď vplyvom tehotenských hormónov zmení chuť mlieka, alebo niektoré deti akokeby podvedome cítili, alebo vedeli, že mama čaká bábo a živiny treba tomu druhému bábätku...To sa stalo aj nám...Keď som otehotnela, staršiu som ešte kojila, ale potom už nechcela, že nechá bábätku...

andreasiskova3
9. aug 2014

My mame 2, 5 mesiaca a este som nedostala. Kojim.

vejula
9. aug 2014

pri synčekovi 19 mesiacov a pri dcerke 16 mesiacov.