Ako dlho ste mali po pôrode vysoký tlak po prekonanej preeklampsii?

marion30
26. okt 2020

Ahojte ženičky prosím vás,tie ktoré ste mali vysoký tlak v tehu, alebo preeklampsiu,ako dlho vám ostal po pôrode??ostali vám nejaké následky?ja som mala preeklampsiu,a nakoniec vysoký rozpad bielkovín v moči ale po pôrode sa tlak upravil, potom raz hore raz dole a teraz mávam opäť vysoký tlak,vždy mám akoby taký nepríjemný tlak v hlave,napne ma zvracat,a unavena ,vtedy si odmeriam a mám vysoký...😬😥pred tehu som mala ukážkový 120/80,neviem kam s tým mám ísť,objednaná som k neurologicke zatiaľ s bolesťami hlavy... ďakujem za odpoveď,🙏

leonni
26. okt 2020

@marion30 ja som 6 tyzdnov pred riadnym terminom porodu, zatial neviem, co bude po, ale tiez ma tato tema zaujima, kedze bojujem s vysokym tlakom a preeklampsiou. kazdopadne, ja by som asi na Tvojom mieste zbehla k vseobecnemu lekarovi a nechala sa poslat aj na vysetrenie k internistovi. mna pocas tehotenstva sleduje najma on. moja sestra je dva roky po porode dvojiciek a teraz sa u nej tiez objavili problemy s vysokym tlakom a zlou zrazanlivostou krvi a obvodak ju tiez poslal na interne odd. na vsetky vysetrenia.

pink_lady
26. okt 2020

asi mesiac po porode sa to upravilo...cca ten mesiac som este pichala aj fraxik aj lieky na tlak

marion30
autor
26. okt 2020

@pink_lady zhruba aj mne tak ale teraz sa mi zase zvyšuje 😥