Ako dlho trvá hospitalizácia s vyskočenou platničkou?

rybkoava
29. sep 2019

Dobrý deň, mamina ma vyskočenú platničku. Lieky jej žiaľ nezaberajú a dokonca ani infezie na ktoré denne dochádza. Bude musieť ísť do nemocnice. Chcem sa opýtať, ako dlho ste tam boli a po koľkých dňoch ste sa cítili lepšie?

ketrinka4
29. sep 2019

V nemocnici zvyknú dávať päť dní infúzie ktoré väčšinou zaberú na bolesti, no ďalej je potom potrebné rehabilitovať a cvičiť cvičiť cvičiť, naťahovacie cvičenia, dávať veľký pozor na prechladnutie a pod

baskarepkova
29. sep 2019

@rybkoava fuha, a fyzioterapiu neskusala? Mojej mamy kolegyna ma prasknuty stavec v krku ci co, kvoli tomu mavala dlhe roky silne migreny, ale my sme zacali chodit na fzioterapiu (ja primarne kvoli bolestivej menstruacii) a tak sme jej to odporucili a vravela, ze zaciatky boli tazke, lebo ked jej to napravoval, ten doktor alebo neviem ako ho mam nazvat, tak mala velke bolesti, ale po troch sedeniach, ze uz vsetko super.. tak mozno to pomoze aj vasej mamicke, neviem no..v google mi vyskocilo toto https://www.physio-medical.sk/sluzby/fyzioterap... ale ked poznate niekoho v okoli, kto to studoval, tak kludne za nim.. ale fakt dufam,ze vam to pomoze, lebo bolest a problemy s platnickami nie susranda :( :(

lenka_da
29. sep 2019

@rybkoava nečakaj, že v nemocnici s tebou urobia zázraky... ako ti napísala @ketrinka4 cvičiť, cvičiť, cvičiť... odporúčam nájsť si buď dobrého fyzioterapeuta alebo ešte lepšie pilates, joga... pre začiatok, kým ťa bolí každý pohyb, tak je lepšie mať individuálne cvičenie, potom aj v skupine. A najmä, zamysli sa, čo robíš v živote zle, prečo sa ti to stalo. O ochoreniach chrbtice sa hovorí, že si človek veľa naložil na chrbát... 😉 u mňa to platí 100%. A neočakávaj výsledky rýchlo, treba trpezlivosť, ako dlho sa chrbát kazil, tak dlho sa bude naprávať 😉 a neboj, bude lepšie, ja mám extrúziu disku a začiatky boli veľmi ťažké, držím palce

rybkoava
autor
29. sep 2019

Zle som napísala príspevok miesto infúzie mi to hodilo infezie.

rybkoava
autor
29. sep 2019

@baskarepkova Ďakujem za odpoveď. Ma to prvý krát tak skúšala už aj toho fizioterapeta trochu jej to pomohlo, no nakoniec sa to zhoršilo tak že už jej ani lieky od bolesti čo jej dala doktorka moc nezaberajú a ambulantne podávané infúzie jej tiež nezabrali aj keď ich už mala 6. Tak snáď jej v nemocnici urobia magnetickú rezonanciu a postavia ju na nohy.

rybkoava
autor
29. sep 2019

@lenka_da ďakujem za odpoveď, má to mamina a nie ja. A ako každá žena a navyše puntičkarka hlavne čo sa týka poriadku, plus práca na 12 tky v prievane si vyžiadali svoju daň. Takže máte úplnú pravdu. Bude musieť spomaliť. Ja s ňou už nebývam a je strašné ju takto vidieť, našťastie nevlastný otec jej zo všetkým pomôže a tých pár dní čo bude v nemocnici si poradí.

baskarepkova
30. sep 2019

@rybkoava pevne verim, ze to dobre dopadne ! :(

zuzinapipina
30. sep 2019

@rybkoava mne zistili vykocenu platnicku uz v 18tich...a tiez veru nic nezaberalo, bola som 2 krát v nemocnici na inzfuziach, operaciu vtedy zakázali, lebo hrozilo ze ostanem na voziku, vtedy mi vsak zabrala ozonoterapia. Bola som 3 krat. Po 11 rokoch a po porode to bolo však horšie, take bolesti, ze som odpadavala, nic nezaberalo az kolagenove injekcie, no tie vydrzali len 6 mesiacov a znovu opäť neuveriteľné bolesti, asi horsie nez pôrod, ale pomohli cvicenie a tabeltky Milgamma, zabrali az po 2 týždňoch, ale boli jedine, ktoré mi zabrali a to som uz brala Gabapentin aj Doretu. Nakoniec som aj tak musela na operaciu. Aj ked Milgammu beriem stale este, je to lepšie 😊