Ako dlho trvá liečba trombózy?

dolinka
12. aug 2006

ahojte vsetci co mate ci nemate akekolvek skusenosti s trombozou, jej liecbou, ci uz tykajuce sa vas osobne, alebo z pocutia.. ja som to schytala po porode a teraz sa liecim.. rada by som si vymenila s vami o tom poznatky a rady.. ako dlho trva liecba, sposob liecby, kojenie, dalsie tehotenstvo,...

dadka13
7. aug 2013

Och - ja si to neviem ani predstaviť - ja mám pred sebou ešte 7 - ale dúfam že už potom budem mocť prejsť na lieky. Ja som bola včera na kontrole - tak mi lekár povedal, že keď nemá noha nejakú veľkú záťaž - že ich nemusím nosiť. Nevedia ale zistiť prečo by som mala mať trombozu - keďže im nespĺňam žiadne kriterium na vznik trombozy - tak ma posiela k ortopedovi - či nemám niečo s kolenom.
@roxam23

roxam23
7. aug 2013

@dadka13 nechapem trosku, tebe uz diagnostikovali trombozu a nevedia z coho vznikla alebo maju len podozrenie?

dadka13
8. aug 2013

@roxam23 - ja som si vyziadala cievneho - lebo ma uz nejaku dobu bolievala noha za kolenom. On mi v ramci vysetrenia diagnostikoval trombozu a nasadil liecbu - ale nevie z coho vznikla - lebo som mu nezapadla ani do jednej moznosti - z coho tromboza vznika. tak asi tak 😉

roxam23
8. aug 2013

@dadka13 a robili ti aj geneticke testy na vrodenu trombofiliu? Mne vysli negativne, ja som to ale schytala po porode a momentalne este cakam na vysledky z vysetrenia ct a potom sa rozhodne co dalej... Ci mi doktor vysadi liecbu alebo co dalej... Ale uz mam tych injekcii plne zuby, tiez som uz mala byt na warfarine ale chybou predosleho lekara stale picham fraxiparine, pred cca 2 mes som menila doktora a ten ma poslal na ct do ba a podla toho uvidime ci prejdem na tabletky alebo skoncime liecbu...

dadka13
9. aug 2013

@roxam23 ja som bola v pondelok u hematologa - bral mi krv tak snaď aj na toto. Ale ja som bola dnes u ineho lekara a ten mi hovori ze to na trombozu vobe nevyzera - a ak aj bola tak tie tromby su uz rozpustene . Bola som u toho ortopeda ten mi povedal to iste - ze to vyzera na problem s meniskom - a ak ja tam bola nejaka tromboza tak mohla byt z toho. Tak ja uz neviem - uvidim ake budu v pondelok vysledky krv - a na sono ciev idem o tyzden - tak uvidim ako to vyzera tam. a to uz bude aj vysledok z MR kolena - tak budem vediet kto mal pravdu 🙂 🙂 🙂

roxam23
9. aug 2013

@dadka13 fuu no pekne, ale aspon ze to tam uz nie je 🙂 potom daj vediet ako si dopadla... Vysledky z hemato co sa tyka genetiky trvaju aj mesiac, u mna kedze bolo zrovna vianocne obdobie takmer 3 mesiace, takze neviem ci ti robili aj to...

dadka13
9. aug 2013

Neviem - povedala mi že mam skusiť volať v pondelok, ale že to može trvať aj tri tyždne - tak uvidim, že načo všetko mi robili testy. jasne - dám vedieť. A samozrejme držim palce aby to aj u Teba dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

roxam23
10. aug 2013

@dadka13 aj ja drzim paste nech je vsetko ok lebo diagnoza to nie je prijemna, paa

dadka13
13. aug 2013

@roxam23 - ahoj - tak na cievneho ešte čakám - ale hematologička mi dnes predpisala warfarin - 5dni ešte picham aj papam tablety - ale potom by som už mala prestať s injekciami - tak dúfam, dúfam, dúfam že už to bude len lepšie 🙂

roxam23
13. aug 2013

@dadka13 a budes brat potom warfarin alebo uplne nic? Ja stale cakam na vysledky ct, vraj je dovolenkove obdobie, no nechapem... 😖

dadka13
14. aug 2013

ten warfarin by som mala brat asi tri mesiace - ale že to zaleži od priebežnych vysledkov. Ale vôbec sa mi nepači - má toľko kontraindikacii - že až. V podstate sa nemôže kombinovať s ničim iným - ani tablety od bolesti hlavy ☹ ☹ ☹ Už aby bolo po tom ...

roxam23
14. aug 2013

@dadka13 tie tabletky od bolesti sa nesmu pri fraxiparine tiez, treba davat pozor na vsetky volnopredajne lieky, vlastne ma tiez vela neziaducich ucinkov, ja sa vobec necitim dobre, boli ma cele telo uz z tych vpichov, strasne mi padaju vlasy, ked mam svoje dni, tak to je hruza ako to vyzera z tej nariedenej krvi, ked mi vysadia liecbu, co dufam bude coskoro, normalne si dam neaku detoxikacnu kuru... No a pri warfarine musis sledovat aj co jes lebo tam je dost obmedzeni co sa tyka zeleniny, no tiez nic moc...

dadka13
26. aug 2013

@roxam23 - Ahoj - tak ako dopadli výsledky :o) Mne už lekár povedal, že tromboza je už preč, už nepichám - len beriem ten warfarin - a že ak bude všetko OK - tak že v októbri by som mala prestať aj s tým. Konečne nejaká dobrá správa 🙂

ajka30
26. aug 2013

Ahojte kocky, chcem sa spytat ako sa vam prejavila tromboza? Ja mam velke krcove zily a pred porodom som dostala zapal povrchovych zil. Do porodu a cele 600 nedelie som si pichala fragmin. Momentalne beriem len venoruton a nosim pancuchy. 😝 Mam bolesti nohy, a na ta kde mam tie velke krcove zily je aj troska opuchnuta... na kontrolu na cievne idem za mesiac.... tak neviem... poradte, dik

roxam23
28. aug 2013

@dadka13 ahoj, tak to su super spravy. Tak mne ct vysetrenie potvrdilo ze mam may-thurnerov syndrom, laicky povedane, ked spolocna panvova tepna tlaci na panvovu zilu a vplyvom tehotenstva a utlakom plodom sa to tam vlastne upchalo 😠 vtedy je typicka tromboza v panve a v lavej nohe... No ale nastastie mam zilu priechodnu, ciastocne sa to rekanalizovalo cele, nemam ziadne tazkosti, takze sa to nebude chirurgicky riesit... Vysadia mi fraxik a prejdem na vessel due a dalej mam brat este detralex. No este ze sa mi ta tromboza pritrafila az po druhom porode, viac deti neplanujeme lebo mna by na tehu uz veru nikto nebahovoril 😲

roxam23
28. aug 2013

@ajka30 mne opuchla noha a mala cervensiu farbu, no neviem, radsej zajdi k dokymu skor 😖 ja po mojich skusenostiach a aj zazitkoch s nasim zdravotnictvom, sa budem radsej tisickrat pytat a otravovat... 😝

jennyska
18. nov 2013

Ahoj @franzziska @lucinocka @adrianai @grace90701 @nicolnik @roxam23 @ajka30 @dadka13 a ostatní maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s trombofilií, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/trombofilie/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂

Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂
Mějte krásný den!
Janča

PS: Přispívat může každý - knihovnička je otevřená každému, vždy a neomezeně.

roxam23
18. nov 2013

@jennyska @jennyska no mrkla som to, ale myslim ze je tam trosku zavazdajuca info, teda aspon mne je to tam nezrozumitelne, lebo tromboza nie je to iste co trombofilia... To co tam je popisane su priciny a priznaky vzniku trombozy nie trombofilie...

roxam23
18. nov 2013

TROMBUS
Označenie pre vnútrocievnu krvnú zrazeninu. Uvoľnený trombus do cievneho riečišťa sa označuje názvom embolus.

TROMBOFÍLIA
Porucha hemostázy so zvýšeným sklonom k trombóze predisponuje pacienta k vzniku trombózy, resp. k jej recidíve. Chrakterizuje stav, kedy je v cienvom systéme zvýšená náchylnosť k vzniku trombov, ku ktorému však ešte nedošlo, teda hyperkoagulačný stav.

TROMBÓZA
Je klinickým prejavom trombofílie s možnými kritickými následkami ako sú pľúcna embólia alebo infarkt myokardu. Je to stav charakterizovaný vytvorením trombu v cievnom systéme. Trombozu moze dostat aj clovek ktory trombofiliu nema.
@jennyska

jennyska
18. nov 2013

@roxam23 Ahoj, velmi ráda bych toto do wiki doplnila, jen bych potřebovala znát použité zdroje. Můžeš mi, prosím, napsat, z čeho jsi tyto informace čerpala? Děkuji Ti a přeji fajn den 🙂 J.

dievka
16. máj 2014

Ahojte,vidim ze su tu aj rok stare prispevky ale za to nic nedam ,ak sa pytam :Je tu niekto kto ma skusenosti s branim nattokinazy?Prosim o co najsirsiu odpoved kto vie o tom nieco.Dakujem

roxam23
17. máj 2014

@dievka ahoj, ja beriem nattokinazu rano a serrapeptazu vecer, zacala som po vysadeni liecby trombozy cca pol roka, citim sa fain, tak ale nic prevratne sa zatial nedeje... Uvidim co bude po dlhsom case, ak sa nic nezmeni po cca roku, mam este jednu alternativu, uvidim... Ty chces brat nattokinazu tiez na trombozu?

dievka
24. máj 2014

@roxam23 Ahoj ,ja som si kupila Nattokinazu cez kamarata ktory robi v Anglicku.Docitala som sa o tom na nete.Ja som si ju objednala kvoli syndromu lepivych dosticiek,ktory mi nedavno diagnostikovali.Pri tejto chorobe hrozi bud nejaka tromboza atd,proste co sa tyka zrazenin v zilach a cievach.Mala som brat Anopyrin ale radsej som zvolila tuto alternativnu liecbu nattokinazou.Beriem od firmy Dr.Best, rano jednu.V juni by som mala ist na kontrolu na hematologiu a uvidim ci sa nieco ukaze na testoch z krvi.
Ako si sa k nattokinaze dostala?Beries aj nieco na riedenie krvi,alebo len natto a serapeptazu? Kde si ju kupila?Bola si medzitym ako ju beries aj na nejakych odberoch krvi?Ak ano ukazalo sa to zriedenie na vysledkoch?

mariannamarunova
26. máj 2014

@bibinka ahoj mohla by si mi dať kontakt na to centrum, pretože som tiež prekonala trombozu po pôrode a po 2 rokoch sa mi to dostalo do pluc :( momentalne sa liečim warfarinom...mám male 2 deti a mám z toho obrovský strach

skrekogula
28. jún 2014

ahojte chcel bi som sa spitat ci ste mali ohladom trambozi po tele alebo po nohach modrini hm??

adka8631
26. aug 2014

ahojte aj ja som schytala trombózu a teraz sa s nej liečim a chcem sa opýtať či máte skúsenosti zo soláriom. Či môžem chodiť 🙂

maria1989
24. sep 2014

@skrekogula neskoro, ale predsa... modriny som mala na nohách brutálne.

j0lie
24. feb 2015

Jednoznačne len nattokináza.....žiadne škodlivé chemikálie ako warfarin a podobne.
Nájdeš ju na stránke: www.hoogle.sk, alebo na amerických stránkach. 😲

oliinka
13. jún 2015

Ahojte potrebovala by som poradit zacala som brat hak minisiston a potom po mesiaci som presla na inu leverete a po 10 dnoch nastali bolesti v nohe v stehne bola to taka bodava,strielava bolest,trpnutie,ked to nepresko tak som hak po 14 dnoch vysadila a odvtedy mi je aj nevolno,busenie srdca,tlak vyssi,nohu nema opuchnutu zili nejsu vystupene,bola som na pohotovosti a dali infuziu s magnezkom novalginom,spravili ekg to bolo ok,krv zobrali,pecenocé testy,zapalove,na zrazanlivost akesi testy krvne ohladom trombozy a mozgov.prihody,vsetky boli ok len zapalove som mala zvysene myslite ze to bude tromboza?dali mi na do,ma na vikend radsej fraxiparin forte a v pondelok k obvodnej,prosim vas fraxiparin zabrani tromboze ci ako?mam stale strach

zuzulkamr
13. jún 2015

Fraksík zabráni aby sa ti vytvárali eventuálne tromby resp. aby sa ti zrážala krv a nerobili tromby a eventuálne avy sa neuvolnili a nespôsobili niečo iné , ale hak by som už nikdy, v pondelok k obvodnej a pýtať sa na kompletné cievne vyšetrenie vrátane sona urgentne, mali by ťa zobrať ak ti obvodný napíše že súrne podozrenie na trombozu... aspon u nás.... 🙂 Drž sa a nedaj sa odbiť 🙂