Ako dlho trvá liečba trombózy?

dolinka
12. aug 2006

ahojte vsetci co mate ci nemate akekolvek skusenosti s trombozou, jej liecbou, ci uz tykajuce sa vas osobne, alebo z pocutia.. ja som to schytala po porode a teraz sa liecim.. rada by som si vymenila s vami o tom poznatky a rady.. ako dlho trva liecba, sposob liecby, kojenie, dalsie tehotenstvo,...

lejjkaa
12. aug 2015

Ja mám taktiež trombózu, tiež som ju dostala este pred pôrodom, opuchla mi noha a nemohla som na nej anii stat....po prepustení z pôrodnice som na cca tretí den v noci mala vysoké teploty, sli sme na photovost a toto mi zistili, tak som sla rychlo na sono zíl a chceli ma hospitalizovat, len kôli tomu, ze som malu kojila som hospitalizaciu odmietla...nastavili ma na liecbu, fraxiparin kazdy den jeden do brucha po dobu sest mesiacov, a nosit cely den okrem noci stahovaciu pancuchu...noha uz ani tak neboli, len ked som doma s detmi (tri mesiace, tri roky) mam viac pohybu...kontrolu mam na konci oktobra tak som zvedava ci sa to upravilo, stehno a lytko bolo fajn, ale clenok este nie, tak dufam ze to bude potom dobre

lejjkaa
12. aug 2015

ale ja som mlieko stratila uz uplne, sme na UM

ala2723
29. okt 2015

Ahoj, ja som tiez skoncila po porode s trombozou. Zatial si picham fragmin ale po 30 tke injekcii sa nic nezlepsilo. Ako dlho to trva? Kojim tak mi doktor ani nic ine nedal. A lytko boli stale

tomasko27
29. okt 2015

@ala2723 Ahoj ja som 10r od prvej trombozy,ktoru mi zistili 2mesiace pred porodom bola som tehotna a v nemocnici s tym a mne davali 2 injekcie denne a sa to rychlo zlepsovalo.No len samozrejme lezat a nosit pancuchu.V druhom tehotenstve mi nic nebolo,v r. 2012 som mala druhu trombozu ako netehotna a teraz som treti krat tehotna a injekcie picham od 12 tt teraz sme 17tt a budem pichat do konca tehotenstva a vlastne este mesiac po porode.A to ze som 10r od prvej a ta koha kde som ju mala ma odvtedy boli aj lytko a ked postojim dlhsie tak to citim.A toho sa uz asi nezbavim.

ala2723
29. okt 2015

@tomasko27 a brala si aj nejake lieky? Lebo mne sa to nerozpusta

tomasko27
29. okt 2015

@ala2723 Dostavala som este daco ale rovno do zily.A to ako vobec sa ta zrazenina nerozpusta?

ala2723
29. okt 2015

Nie vobec. Tak to ostalo ako pred mesiacom

ala2723
29. okt 2015

@tomasko27 a kojila si? Ked ti dali nieco do zily?

jannadr
29. okt 2015

@ala2723 A nie si nahodou Fragminom poddavkovana? Ak sa smiem spyat, kolko vazis kg a ako casto a kolko Fragminu si pichas? Inak teda, mesiac nie je zas az taka dlha doba, niekedy to tym trombom v cievach na nohach trva dlhsie, kym sa rozpustia..

ala2723
29. okt 2015

@jannadr picham si raz denne fragmin 15000 a mam zatial 98 kg . Ja len dufam ze ked picham tie injekcie tak nic nehrozi

tomasko27
29. okt 2015

@ala2723 Ja som bola tehotna a po porode na sone ciev som mala vsetko dobre.Ale ono ked sa to nelepsi tak by bolo asi dat dake lieky a mozno koli nim prestat kojit lebo zo zrazeninou chodit to nie je dobre.Kolkatku si pychas?Ja vtedy som mala 0,8ml fraxiparin a to je skoro najvacsi, teraz mam 0,4.

tomasko27
29. okt 2015

@ala2723 Jaj uz som citala ze 15000 fragmi ale po mesiaci aby sa to nezlepsilo to neni mozne a mozno by trebalo dat fraxiparin

jannadr
29. okt 2015

@ala2723 Na liecbu trombozy si podla hmotnosti mala mat prvy mesiac o trosku vyššiu davku Fragminu, 18000 1xdenne, ale je mozne, ze dali trosku nizsiu davku kvoli stavu po porode, aby nebolo príliš velke krvacanie. Od druheho mesiaca uz ide potom liecba 15000 1xdenne. Inak aj ked bola ta davka trosku nizsia, nic by ti nemalo hrozit. 🙂 A ze to neni lepsie na tej nohe, to ty citis, ci si bola aj na kontrole u cievneho doktora?

lejjkaa
29. okt 2015

Ja som bola včera po pol roku na kontrole, tak to je fajn, ešte mi dali tabletky ráno,večer dva mesiace potom pauza, o pol roka opäť kontrola...A pančuchy keď budem dlhsie na nohách...pri dvoch deťoch celý deň teda

ala2723
29. okt 2015

Hej nohy bolia a aj puchne. Nosim tie puncochy a 18000 nemozem lebo kojim tak mi povedal cievny. A bola som aj na sone a ten isty nalez ako pred mesiacom.

lejjkaa
29. okt 2015

Ja som tiež kojila a,rovno mi dala fraxiparine 0,6

tomasko27
29. okt 2015

@ala2723 Ja by som povedala ze mas slabe,ze ti nezaberaju.Moj nazor lebo keby bola liecba spravne nastavena tak tam vidno aspon trocha zlepsenie.

lejjkaa
29. okt 2015

Veď tak k Dr treba ísť keď sú ťažkosti...mne to vždy vraveli, keď niečo že mám prísť skôr

jannadr
29. okt 2015

@ala2723 Asi to teda bude trosku dlhsie trvat, kym sa cieva spriechodni, ked ta davka bola kvoli inému nizsia. Je vsak aj pravda, ze Fraxiparine ci Clexane sa sikovnejsie davkuju a mne sa tiez zdali v liečbe trosku lepsie. Pokial vsak viem, s tymito liekmi je teraz problem v lekarni, kvoli reexportu su tazko dostupne, aj ked neviem, ci vsetky gramaze. Kazdopadne, ak by sa nalez nezlepšil ani o dalsi mesiac ci dva, pytala by som sa na Hematologiu, tam vedia najlepsie zhodnotit liecbu, pripadne aj stanovit hladinu tohto lieku v krvi, aj ked sa to teda robi len zriedkavo.

ala2723
29. okt 2015

Fragmin je 0,6 a k cievnemu chodim kazdych 10 dni po injekcie tak sa ho opytam ci nedame ine lieky. Len dufam ze sa nic nemoze stat.

lejjkaa
29. okt 2015

Problém, nemajú ich v každej lekárni

zuzulkamr
29. okt 2015

@ala2723
@lejjkaa
Ja som brala Clexane 1,0 a bol to problém, iba cez známosť v lekárni mi držali, inak hrozné s tým reexportom. Inak sa musím pochváliť, po dvoch rokoch budem bez liekov, len pančušky, a to vydržím 🙂 Hlavne že je malý zdravý, ja to už dáko dám 🙂

zuzulkamr
23. nov 2015

Tak ododnes konečne vysádzame warfarin, brrrrr.... už len pančušky a detralex a každého pol roka na kontrolu 🙂 Normálne si dám asi pohár vínka.... ale až po 25.12.2015 , dovtedy musím splniť plán - rozpis podľa ktorého vydászame warfarin 🙂
TEšíM SA 🙂

ala2723
24. nov 2015

@zuzulkamr taj to gratulujem. Ja uz picham 70 tu injekciu a dufam ze tie tromby sa uz rozpustili. Po 30ke tam stale boli. Ale objednali ma na hematologiu tak potom sa uvidi

zuzulkamr
24. nov 2015

@ala2723 Držím palce, ono podľa lekárky z NUSCH, sa celkom nerozpustia, ich mám na 85% priechodné, pľúca čisté, čo je veľmi dobré, až vynikajúce, vrodené to nemám, chvalabohu. Inak ja som si pichala pol roka Clexane, potom som mala na hematologii genetické testy, nemám vrodenú trombofílii, chvalabohu, odvtedy som na warfarine, teraz podľa rozpisu vysádzam a teším sa, ked zobriem poslednú tabletku, si normálne dám pohár vína na oslavu 🙂

roxam23
27. nov 2015

@ala2723 ahoj, ja som si pichala fraxiparine rok a zial tromby sa uplne nerozpustili, ja som mala ale masivnu trombozu od panvy az po lave koleno, nasledky ale nemam nastastie ziadne, teda co sa tyka bolesti alebo opuchov a to aktivne sportujem... Po liecbe zalezi aj v akom stave su chlopne, ak su ok a nie su poskodene, tam potom nie su tieto problemy, co je nastastie po tak velkej tromboze u mna... Ja som poctivo nosila rok pancuchy, potom uz len pri zatazi a dnes ich nenosim vobec, len ked letime lietadlom+si picham preventivnu davku heparinu. Takze netreba sa bat, treba mysliet trosku pozitivne, aj ked velakrat je to tazke a samozrejme po ukonceni liecby dbat na prevenciu v rizikovych situaciach... Este dodam ze u mna sa po vysetreni na hematologii nepotvrdili trombofilne mutacie, mne po roku liecby zistili syndrom panvovej zily (utlak zily tepnou) - vacsinou ju maju zeny v tehotenstve alebo po cisarskom a to sa spravidla tromboza vyskytne v lavej nohe...
Drzim ti paste nech si cim skor fit a bez nasledkov ;)

majkamiky
22. jún 2016

Ahojte ako dlho trva liecba tromboza v lytku po ureze clenka-natiahnute puzdro ??? Mesiac a pol som musela lezat a teraz uz mozem doslapavat ale este to neni ono koli clenku. Beriem wrfarim a detralex

tomasko27
22. jún 2016

@roxam23 Ahoj.Ake si mala prejavy tej masivnej trombozy?Ako ti to zistili?

majkamiky
22. jún 2016

Po uraze clunku ma zacalo velmi boliet lytko az moc tak ma chirurg poslal na sono a tam mi zistili ze mam hlboku zilovu trombozu. Len nechapem preco som stym musela mesiac lezat

tomasko27
23. jún 2016

@majkamiky No noha musi byt v klude.A to si lezala v nemocnici?