Ako dlho trvá liečba trombózy?

dolinka
12. aug 2006

ahojte vsetci co mate ci nemate akekolvek skusenosti s trombozou, jej liecbou, ci uz tykajuce sa vas osobne, alebo z pocutia.. ja som to schytala po porode a teraz sa liecim.. rada by som si vymenila s vami o tom poznatky a rady.. ako dlho trva liecba, sposob liecby, kojenie, dalsie tehotenstvo,...

sumattra
7. sep 2011

@mikca Ahoj chcela som sa spytat ako si potom rodila, normalne ci cisarskym rezom? Kedze som prekonala trombozu pred 8mimi rokmi a teraz som v tehu dostala znovu tak sa pytam ake ti dali lekari odporucanie.Dakujem za odpoved

sumattra
7. sep 2011

@marlene Ahoj marlene aj teba by som sa chcela spytat ako si rodila, kedze mam ist zajtra za porodnikom chcela by som mat ako taku predstavu ako je to u inych pacientiek s trombom.Dakujem za odpoved

sumattra
7. sep 2011

@petot Ahoj petot nechcem tvoj nazor kritizovat no Vit C a ostatne veci co pises su moc malou naplastou na trombozu. Mam to vystudovane aj ked niesom lekar ale oba moje doktoraty boli na kardiovaskularny system a poruchy cievnej steny a velky doktorat na lekarskej fakulte. Ak sa tromboza objavi moze mat viacero faktorov a tieto, ktore si sem napisal su len okrajove. To len na upresnenie informacii. 😀

petot
7. sep 2011

@sumattra Malé dávky = malá náplasť, dostatočné dávky = dostatočná náplasť 😉

marlene
9. sep 2011

sumattra,odpovedam az dnes,tak neviem ci ti to pomoze. rodila som cisarskym na vlastnu ziadost ,vecer pred sectio som dostala lovenox a 8 hodin po taktiez a pichala som si ho este 8 tyzdnov po porode. ale ja som si pichala heparin cele tehotenstvo.

dayanka
11. sep 2011

@sumattra inak ja sa toho velmi bojim..uz som raz mala trombozu a bojim s aze sa mi znova vrati v tehotenstve a druhykrat je vraj uz trvala

marianka79
11. sep 2011

moj syn dostal trombózu hned po narodení ☹ a výsledok - vybratie lavej obličky už sa nedalo s nou nič robit dávali mu kontrastnú látku ale ukázalo sa že cieva je stále upchatá a ladvinka odumierala tak šla von 😒

sumattra
12. sep 2011

@dayanka ja ju v tehotenstve uz mam, a teda po druhykrat. Skor si myslim, ze ak ju uz raz mas tak to suvisi s vysokou zrazanlivostou krvi v obehu a trombus je len dosledok toho. Treba zostat sledovany hematologom, vela vela pit a dlho nesediet a nestat. Ja v genetike nemam mutacie na trombofiliu u mna zvysene mnostvo zen.hormonov. Musia pockat kym tehu skonci a potom mi urobia podrobnejsie vysledky (kedze pri tehu by boli skreslene)

sumattra
12. sep 2011

@marlene no ja si picham heparin uz od tretieho mesiaca, to mi neprekaza (myslim tie injekcie), dakujem za odpoved, ak sa bude dat bola by som radsej cisarskemu. Ak sa este mozem spytat mala si celkovu anestezu alebo len spinalnu?

marlene
12. sep 2011

@ sumtatra ,mala som spinalku .

dayanka
5. okt 2011

@sumattra ja som neni kontrolovana hematologom, len raz do roka chodim ku cievnej. Ale uz nemam liecbu, ale noha a stale boli. Ty mas s tym ake skusenosti? Prestali ta tie miesta boliet casom?

sumattra
8. okt 2011

@dayanka Ahoj no mna nic neboli od asi druheho dna co som si zacala pichat heparin a po prekonani v 2003 a aj po skonceni liecby ma nikdy uz to miesto kde bol trombus neboleli. Fu ked boli nieje podla mna dobre ☹

nickyma
8. okt 2011

vidím, že tu máte skúsenosti s trombózou. chcem sa spýtať, či môže byť príznakom plúcnej embólie, ak ma z ničoho nič niečo stiahne v pľúcach na jednom mieste občas, nemôžem sa vtedy nadýchnuť, buď dýcham len plytko a opatrne alebo zadržím dych, kým to neodznie.

dayanka
14. okt 2011

@nickyma ja som mala plucnu emboliu. A moze to byt ono, ale kazdopadne neviem jak sa to lici od normalneho zapalu pluc, kazdopadne utekaj k lekarovi. Ja som mala chytene vzadu spodky a pravy bok pluc cize na tych miestach ma to neuveritelne bolelo az do slz, cele dni a pri nadychoch to tak bolelo ze fakt, ako pises aj ty, tak som nemohla dokoncit ten nadych a nejak napoly. Nemohla som ani lezat na chrbte od bolesti....no prosto neda sa mi to prirovnat ku ziadnej bolesti co poznam....

oida
8. feb 2012

Kocky, chcem sa spytat, tie co ste mali trombozu na nohe, ako dlho vas to bolelo? Ja som uz skoro mesiac v postely a ked dojdem na zachod, tak to mam dobry den..v podstate ma to stale strasne boli (v oblasti lyyka) a nemozem chodit...kedy ste zacali chodit?

zvedavamt
3. júl 2012

Trombóza je liečiteľná. S pijavicou lekárskou prichádza účinok už po pár týždňoch a to úplne bez vedlajších účinkov, práve naopak, upraví sa krvný tlak do normálu, zníži cholesterol, prejdú hemoridy, stiahnu sa oslabené cievky, žily, obnoví sa plodnosť a celková vitalita človeka. Netreba sa báť, všetko prebieha až po konzultácii s lekárom. Moj kamarát už skoro nechodil a po troch týždňoch terapie prešiel peši 3km a má zachránenú nohu, ktorú by mu už dávno lekári amputovali,lebo mu už začala tmavnúť kolo členku.

radka288
17. jan 2013

@bibinka ahoj, nasla som ta v teme tromboza, netusim ci sem este chodis, ale rada by som sa opytala ked denne vidis taketo pripady, ci je mozne aby ma len zo zaciatku trombozy pobolievalo lytko a trocha clenok ..nic nevydrzatelne ale bez opuchu..je mozne ze by to bola tromboza? moj doktor na mna trocha kasle..tak neviem ci to riesit.

mxtl
20. feb 2013

@dolinka ahoj. pre teba aj pre vsetkych silno doporucujem pristroj bioquant. je to laserovy pristroj pre domacu liecbu. a je urceny aj na liecbu trombozy. mam ho odskusany a vysledky su uzasne! poznam pana co ti ho da zdarma vyskusat. mu kludne zavolaj p.Paliatka 0908 842 824. drzim palce.

andula9991
30. mar 2013

Ahojte.mam taku otazocku.Mala som trombozu ,momentalen som uz rok v poriadku neberiem leiky ani injekcie..ma niekto skusenosti ako prebieha tehotenstvo,je potrebne zostat pod dozorom v nemocnici ci to nieje nutne?Dakujem

roxam23
30. mar 2013

@andula9991 pokial viem, kto uz raz prekonal trombozu zostava rizikovym pacientom, vela zavisi ci mas v poriadku krv alebo mas vrodenu trombofiliu, kazdopadne si myslim ze by ta lekar mal nadstavit na inekcie na riedenie krvi 😒

andula9991
31. mar 2013

@roxam23 Dakujem za odpoved...ja som popravde na to pripravena len sa nejako bojim toho aby som nemusela zostat v nemocnici 😒

roxam23
31. mar 2013

@andula9991 To myslim nehrozi, to by sa museli pridruzit neake ine komplikacie a prajem ti nech ta z daleka obchadzaju, tak isto ako aj tromboza... Neviem ci babatko len planujes alebo uz si tehu, ale treba to konzultovat s gynekologom a hematologom...

andula9991
24. apr 2013

@roxam23 Dakujem za odpoved ..ja este len planujhem.babo...no sa este nepodarilo ☹ .

elise
24. apr 2013

@andula9991 ja som si od prvho dna ms pichala fraxiparin, podstupila som IFV a KET. bola som cele tehu pod dohladom hmatologičky.ja som potrácala kôli tromboze tak som muslea vydržať. rodila som cisárskym, inak hmatologička napisala čo trba spraviť prd počas a po pôrode. fraxiparin som si pichala cele tehu aj šstonedelie.

gintare
24. apr 2013

Taky jsem měla trombózu, v těhotenství si musím píchat Fraxiparine (na ředění krve) a sledují mě v poradně pro rizikové .těhotenství a na hematologii. V obou těh. si píchám hned od počátku (asi 7. - 8. týden).

roxam23
24. apr 2013

@andula9991
@elise
@gintare no kocky mna by skor zaujimalo, ako dlho ste sa liecili z prekonanej trombozy a ci sa vam zrazeniny aj rozpustili lebo ja som ju schytala po cisarskom a liecba u mna zatial trva ☹ ☹ ☹

gintare
25. apr 2013

V nemocnici mi provedli trombolýzu (rozpustili sraženinu kapačkou, to trvalo asi 24 hod. přesně si už nepamatuju), pak se mi znovu udělala, opakování rozpouštění (retrombolýza). Celkově jsem byla v nem. asi 4 týdny. Rok trvala léčba warfarinem, pak už (až do těhotenství) bez léčby.

roxam23
25. apr 2013

@gintare fuuuha ze sa ti vratila? Ak sa smiem spytat mas trombofiliu alebo preco sa ti urobila? U mna sa trombofilia nepotvrdila a trombozu mam ako nasledok cisarskeho ☹
Vsimla som si ze budes mat babetko v septembri, ja mam teraz septembroveho smejka, tak vam obom prajem veeeela zdravicka. Ako inak znasas pichanie fraxiku? Ja uz od radosti neviem kam to pichat, som sama modrina a hrca 😖

grace90701
25. apr 2013

@roxam23 liecba trombozy pri evidentnom vyvolavajucom rizikovom faktore, co bol v tvojom pripade cisarak trva minimalne 3 mesiace. Ale je to viacmenej individualne, zavisi, ako vysoko je tromboza, zavisi ako reaguje na liecbu atd. 3 mesiace preto, lebo prave v tomto obdobi na najvyssie riziko zopakovania trombozy ak by si ostala bez liecby.

roxam23
25. apr 2013

@grace90701 dakujem tak toto je pre mna nova informacia, zial nachadzam ich stale malo a ked sa aj niekto vyjadri, su to vzdy take neurcite odpovede...
Ja uz pol roka picham fraxiparine, za cca 2 tyzdne by som mala prejst na anopyrin, zial tromby mam v panve a stehne, takze ide o rozsiahlejsiu trombozu. Pri sekcii som nedostala bandaz na nohy, vraj aj to mi k tomu "dopomohlo" 😢
Zatial mam zlepsenie tak na 20%, chcela by som vyskusat asi aj neaku prirodnu liecbu.