Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako doplniť vápnik do stravy okrem mlieka?

tilly
19. apr 2009

nepijem mlieko, nejem jogurty... čím si doplniť vápnik?

tilly
autor
19. apr 2009

dakujem 😉

pajinka23
19. apr 2009

vapnik si mozes kupit ako doplnok v lekarni,ja som ho jedla 2krat denne 🙂 🙂 🙂 ale pre istotu sa este porad s dokim 😀 😀

danuli
10. júl 2009

neni problem ze nepapas mliecne v tych-hlavne v mlieku je vapnika malo a s toho co tam je sa vstrebe iba 20 percent=nic. ak jes syry tak len tvrde lebo v tavenych vapnik nie je a su aj plne chemie, u tvrdych ale pzor na obsah soli. vapnik je hlavne okrem sojoveho mlieka a pod, v brokolici, cinskej kapuste a este.... 😒 si neviem spomenut pozriem a dopisem. pri tom je dolezite papat aj dost c vitaminu, magnezia a myslim zelezo pretoze to zvysuje vstrebanie vapnika a jeho metabolizmus/spracovanie/ pricom vela fosforu posobi opacne /apropo niektore Ecka obsahuju sakramensky vela fosforu takze aj tam moze byt pes zakopany ked je problem s vapnikom/. co sa tyka preparatov-rozne vytaminy minerali atd, je vzdy lepsie doplnit to stravou, spravne upravenou, ako chemickymi formami. vsetko co je z prirodzenej stravy sa lepsie dostane do organizmu a spracuje

romaroma
11. júl 2009

sezam ma napadol.

pieksamaki
21. aug 2018

@roasha
vela vápnika je V maku ....

pieksamaki
21. aug 2018

Vápnik sa hojne nachádza v mnohých potravinách. Vysoko využiteľný je v sezame a morských riasach. Pre využitie vápniku je však potrebný aj horčík. Kombinácia vápniku a horčíka sa nachádza v ovocí a zelenine, a to hlavne vtmavozelenej listovej zelenine. V kravskom mlieku je vápniku oveľa viac ako horčíku, čím sa stáva menej využiteľným.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli