Ako doplniť vápnik do stravy okrem mlieka?

tilly
19. apr 2009

nepijem mlieko, nejem jogurty... čím si doplniť vápnik?

tilly
autor
19. apr 2009

dakujem 😉

pajinka23
19. apr 2009

vapnik si mozes kupit ako doplnok v lekarni,ja som ho jedla 2krat denne 🙂 🙂 🙂 ale pre istotu sa este porad s dokim 😀 😀

danuli
10. júl 2009

neni problem ze nepapas mliecne v tych-hlavne v mlieku je vapnika malo a s toho co tam je sa vstrebe iba 20 percent=nic. ak jes syry tak len tvrde lebo v tavenych vapnik nie je a su aj plne chemie, u tvrdych ale pzor na obsah soli. vapnik je hlavne okrem sojoveho mlieka a pod, v brokolici, cinskej kapuste a este.... 😒 si neviem spomenut pozriem a dopisem. pri tom je dolezite papat aj dost c vitaminu, magnezia a myslim zelezo pretoze to zvysuje vstrebanie vapnika a jeho metabolizmus/spracovanie/ pricom vela fosforu posobi opacne /apropo niektore Ecka obsahuju sakramensky vela fosforu takze aj tam moze byt pes zakopany ked je problem s vapnikom/. co sa tyka preparatov-rozne vytaminy minerali atd, je vzdy lepsie doplnit to stravou, spravne upravenou, ako chemickymi formami. vsetko co je z prirodzenej stravy sa lepsie dostane do organizmu a spracuje

romaroma
11. júl 2009

sezam ma napadol.

pieksamaki
21. aug 2018

@roasha
vela vápnika je V maku ....

pieksamaki
21. aug 2018

Vápnik sa hojne nachádza v mnohých potravinách. Vysoko využiteľný je v sezame a morských riasach. Pre využitie vápniku je však potrebný aj horčík. Kombinácia vápniku a horčíka sa nachádza v ovocí a zelenine, a to hlavne vtmavozelenej listovej zelenine. V kravskom mlieku je vápniku oveľa viac ako horčíku, čím sa stáva menej využiteľným.