Ako funguje anestézia u zubára?

lauranela
3. mar 2014

ahojte 🙂 mam taku otazku mozno sa budete cudovat no mam obrovsky strach ist k zubarovi :( nebola som uz dlho no pocula som o moznosti ist pod narkozu celkovu a tam mi vsetko potrebne urobia...potrebudej radu ako to fici a aj co treba pripadne ceny za sluzby atd...dakujem mooooc 🙂

luba28
3. mar 2014

pod celkovou anestezou sa robia operacne zakroky,ale nie obycajne vrtanie,....ale chod na stomatochirurgiu a tam sa informuj,...ale neverim,ze to dovolia,....mozno potvrdenie od psychiatra by ti pomohlo k tomu,lebo viem napr.ze u deti,alebo dospelych ,ktori su nejak postihnuti sa to tak robi,..ale u teba urcite len lokalne-injekcia

bbarboraa
3. mar 2014

a riskovat pri celkovej anestezii ti stoji za to ze sa bojis.. ma predsa svoje rizika a kvoli takejeto banalite by som nepodstupovala plnu narkozu nikdy...

sisaka
3. mar 2014

radsej popracovat na psychike a zaplatit si psychologa ako sa koli vrtaniu zubov davat uspat, suhlasim s @bbarboraa koli takejto banalite podstupovat cekovu anestezu nie je najlepsi napad

matafen
3. mar 2014

Akurat teraz bola kamoska s dcerou na zakroku pod celkovou anestezou, ale mala ma 5 rokov a je hyperaktivna a tie zuby ju fest boleli, tak inak sa nedalo. Potrebovali k tomu odporucanie od psychologa. Ale dospely clovek, pokial je svojpravny, tak nema dovod na celkovu anestezu ,tu ide o fobiu zo zubara, na tom treba popracovat s pomocou psychologa alebo psychiatra, pripadne podat aj nejake lieky na ukludnenie. A vsetko ti mozu robit v lokalnej anesteze, takze o bolest nejde, toto je psychicky problem.

maslenka47
3. mar 2014

zubarske vykony (ktore priamo nevyzaduju celkovu anestezu) sa v celkovej anesteze robia len u pacientov, kde je na to ine zdravotne odovodnenie. Zvycajne ide mentalnu zaostalost, autizmus a ine dovody, kedy sa pacient aktivne brani zubarskemu vykonu. Ale tak dneska sa uz da skoro vsetko, ked si zaplatis sukromneho zubara a sukromneho anesteziologa a vsetky vysetrenia okolo toho, mozno ti prejde aj dovod "bojim sa zubara".

nikawero12
3. mar 2014

Skús sa pozrieť na tento článok, je k nemu aj diskusia. Možno ti to pomôže http://www.zzz.sk/?clanok=3591

petra141181
3. mar 2014

Kedze mam obrovsky strach zo zubara aj ja tak som sa tiez zaujimala o tuto moznost vraj sa to robi pomerne casto ale musi to schvalit obvodak su potrebne predoperacne vysetrenia a stoji to do 800eur

adelaine
3. mar 2014

zuby sa daju robit aj v narkoze, len ta ma viac rizik ako prinos, v zmysle pri osetrovani zubov....
existuje malo stomatologov, co vrtaju s rajskym plynom, bolest to neodstrani, ale pod vplyvom rajskeho, je to osetrovanemu jedno 🙂 🙂
moj osobny nazor je taky, ze co sa da zvladnut lokalnou anesteziou, tak v pohode, nie je nic, co by sa v stomatologii nedalo osetrit.