Ako liečiť pľuzgiere na jazyku "z ohovárania"?

neznakaramelka
21. máj 2013

neviem sa ich zbavit posledne dva tyzdne. u nas sa traduje, ze je to na jazyku vtedy, ked cloveka niekto ohovara. realne si myslim ze je tipujem virusove??!!

neviem co mam na to dat, ani netusim priapadne akemu lekarovi toto podlieha...
co poradite?

adela215
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
21. máj 2013

@neznakaramelka ja take mavam z orechov, rajcin, cokolady...nemozes to mat i ty alergiu?

saska.t
21. máj 2013

na to urcite pomoze ta fialova vodicka co sa dava detom na vytretie ked maju soor (mucivku) myslim,ze sa to vola gencianka,ale nie som si ista,tiez to obcas mavam z urcitych vyraznych potravin,alebo z roxy cukrikov 😉

sakura77
21. máj 2013

A b complex papat 😉

neznakaramelka
autor
21. máj 2013

@pink_lady neviem ti povedat, toto ma nenapadlo, mam ich na jazyku 5 a ide ma porazit, ako stipu. nie som bezne alergicka na potraviny, ale teraz ked som tehu, ze by??
no fakt neviem, co si mam o tom mysliet

@sakura77 to si dam, mna napadol vit. c, len neviem kolko toho v tehu mozem

neznakaramelka
autor
21. máj 2013

@adela215 aj u nas...

pink_lady
21. máj 2013

@neznakaramelka tak s vitaminom C v tehu obzvlast opatrne...ja som brala vysoke davky /500 mg - dakedy 2x denne( a uhnala som si obrovske kamene v oblickach. skus na tie pluzgiere nejake antihistaminikum, jedna tabletka fenistilu ti neuskodi, bud pomoze, alebo ak nepomoze, potom skus nieco ako florsalmin prip. koloidne striebro ak mas doma. Ono tehu je narocne obdobie a niekedy sa alergie prejavia prave vtedy.

nikulincek
3. mar 2016

@saska.t fialovu vodicku uz zakazali ze je skodliva

d_a_n_a
30. okt 2016

Baby? A mne otec hovoril, že kazde je podľa miesta, vyznamovo inak, keď na boku a keď v predu, jedno že hania, druhé chvália, len neviem ktoré čo, vy viete? No a ak používate prírodnú formu viť.C alebo B-komplex, tak sa vám nič v tele neusadi, také kvalitné prírodné C má napr. Colway, a starlife má aj B-komplex, aj webber sú prírodný a aj jamieson by mal byť kvalitný

marienka2030
4. máj 2017

@saska.t presne to si aj ja davam kebo mam vyrazku na jazyku a ozaj je to dost neprijemneee :(

pupka11
19. máj 2022

@d_a_n_a Vyrážka na špičke jazyka má signalizovať chválenie a pupák na boku jazyka zas intrigy a ohováranie.

filpip
6. apr 2024

Ako sa zbavim pupqku na spicke jazyka ???

lenkakravcova
6. apr 2024

@saska.t gencianova violeť.

@nikulincek je to zakázané u malých detí lebo tie to polikali (dospelý by to mal vedieť len natrieť a nepiť nič navyše, prebytok vypľuť)

@autorka mne na to zaberá najviac tá gencianova violeť (na tyčinky do ucha to dám rovno na ten pľuzgier) v kombinácii s vyššou dávkou vit C, B a D. Vtedy mi to zmizne do dvoch dní. Môžeš vyskúšať.