Ako na alergickú nádchu?

piesocek2
15. mar 2014

Mám podozrenie na alergickú nádchu..nie som si tým úplne istá ale príznaky mám nasledovné...upchatý nos..pocit že musím ten nos stále smrkať a smrkám číre trošku ťahavé hlieny...zo začiatku som vysmrkala aj krvavé hlieny.....z dutím mám aj bolesti hlavy a aj kýcham...oči mi trošku slzia..zo zatečených hlienov mám aj kašeľ...keďže mi bola diagnostikovaná začínajúca alergia pred 5 rokmi na peľ...čiže peľová sezóna je pre mňa najkritickejšie obdobie a problém s dutinami som už mala tak mi nasadili Avamys...tento sprej si už rok a pol striekam pravidelne a veľmi mi pomáhal..dutiny som mala čisté...no už 5 dní mám ten nos strašne upchatý...vône cítim...frekvenciu striekania tohto spreja som zvýšila ale mám pocit že sa to len zhoršuje...kvôli upchatému nosu som už 2 dni nespala..tiež som bola pred troma týždňami chorá no tom som poctivo vyležala s domácimi čajíkmi a dutiny som vtedy chytené nemala.....tak vás prosím o radu na nejaké dočasné riešenie keďže som odcestovaná...niesom doma a preto nemôžem ísť za svojím alergológom a doma budem najskôr až o dva týždne...no to sa dovtedy nevyspím...vopred ďakujem za odpoveď....🙂

hradnapani
15. mar 2014

@piesocek2 skus si kupit volnopredajne lieky, tabletky na alergicku nadchu, napriklad Claritine, alebo nech ti poradia v lekarni nejake ine. Podla toho kde si, v kazdej krajine mozu mat ine nieco na vyber - ale dostat ich aj bez predpisu.

latvia
15. mar 2014

@piesocek2 antihistaminika akekolvek, aj ked mna viac uspavaju ako pomahaju. a do nosa jedine pretrpiet klasickzmi sprejmi ako je Nasivin soft, olznth atd, kedye kortikoidne spreje do nosa su na recept a ten asi nemas... a chod na ORL vzsetrenie, ci nemas polzpz alebo posunutu nosovu priehradku, robi to podobne priynakz ako alergia..

0silvia0
15. mar 2014

@piesocek2 možno by mohla pomôcť soľná lampa na uvoľnenie problémov 🙂

icunami
15. mar 2014

@piesocek2 pozor!!!!! Avamys sa ma striekat max 2x denne, opacnom pripade len zhorsuje alergiu a spolu so sprejom z morskej vody.

piesocek2
autor
16. mar 2014

ďakujem veľmi pekne za odpovede....
@icunami avamys som už znížila na striekanie len ráno a večer...keďže cez deň som aj tak v robote...

@latvia zvolila som dočasné riešenie muconasal plus s éteríckými olejmi na týždeň aby som sa vôbec vyspala keďže mi treba chodiť aj do školy aj do roboty...ale koncom týždňa cestujem domov a v piatok stíham lekára tak ho navštívim lebo sa mi to zas len zhoršilo..už sa pridružil aj kašeľ zo zatečených hlienov a hlieny zmenili farbu z priesvitnej na svetlo žltú...a už mi to pekne lezie na nervy keďže mám nosový hlas...🙂

kacusik69
16. mar 2014

@piesocek2 s Muconasalom opatrne, ver mi, viem o com hovorim... A ked sa ti bude dat, hned chod k alergologovi

piesocek2
autor
16. mar 2014

@kacusik69 áno viem že s ním opatrne...dala som si ho zatiaľ len včera raz pred spaním aby som sa aspoň trošku vyspala...to už bolo posledné riešenie keďže ten avamys nezaberá...nestriekam si ho celý deň...cez deň to nejak pretrpím aj v robote aj v škole trošku posmrkám...ale v noci kvôli spánku si ho aspoň raz strieknuť musím...k alergológovi zájdem hneď v piatok keďže až v piatok budem doma...🙂

kacusik69
16. mar 2014

@piesocek2 no ja som si uz vybudovala dost navyk na Muconasal... ale tiez si ho davam len vecer pred spanim, nech sa vyspim a obcas cez den ked sa fakt inak neda... ja som si to, ze sa moze max. tyzden uzivat, precitala asi po pol roku ☹ a kedze som alergicka uz od malicka, od cca 1 roku, tak sliznica hrubla hrubla, az som musela ist na kyret pred 2 rokmi, tiez mi sekali prepazku co som ju mala vybocenu od sliznice a tak... avamys som uzivala (pomedzi ine spreje na alergiu) a mne teda velmi nezaberal uz od zaciatku... teraz uz mam porobene vsetky alergologicke testy a nasadenu liecbu, tak verim ze sa to trochu upravi... daj potom vediet ako si dopadla u alergologa

nikawero12
16. mar 2014

@piesocek2 ja som silný alergik a v jarnom období mám tiež také príznaky ako ty. Na čistenie nosa by som ti odpotučila kúpiť si sprej Vincentka, keď prídeš domov. Mne osobne veľmi pomáha. Ostatné voľnopredajné spreje nezvyknem užívať, lebo tie spôsobujú len krátkodobú úľavu, ale neriešia problém. Bohužiaľ, na zapálenú sliznicu v nose mi pomáhajú len kortikoidné spreje.

piesocek2
autor
17. mar 2014

@kacusik69 ja som tiež muconasal brala skoro rok...no potom som prestala a začala som radšej avamys užívať...krásne mi zaberal...rok som ho brala...a teraz tá nádcha ktorá stále nie a nie prejsť..dokonca mám pocit že sa to ešte zhoršilo...jasné dám vedieť..🙂
@nikawero12 tak uvidíme čo povie lekár keďže kortikoidné spreje sa bez predpisu kúpiť nedajú...no mám skôr taký pocit že mi nasadia injekčnú liečbu...pretože mi spomínali pred rokom že keď ani sprej nezaberie tak na injekcie...no ale ja doma som len málokedy tak s tou liečbou by som mohla začať až od leta...čiže neviem ako s týmto vydržím ešte 3 mesiace približne....

mamazem
21. mar 2014

Cenné informácie nájdete v tomto článku. Pomôže Vám poodhaliť príčiny alergie, nielen znižovať symptómy: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz