Ako na depresiu a nervozitu?

lenka3008
20. dec 2020

Ahojte babenky.Prosím vás o radu.V posledných dňoch som v jednom kuse nervózna.Rozčúli ma každá maličkosť.Dokonca by som povedala že som nervózna z toho že mám nervy? Smiešne čo?Mám polročného syna ktorý je v poslednej dobe dosť mrzutý a to mi na dobrej nálade nepridáva.Rozčuluje ma aj manžel všetko čo robí, či skôr nerobí.Chápem že som na všetko sama kedže pracuje ale aj keď je doma tak mi veľmi nepomáha.Malého si vezme max.na polhodinu kým je spokojný a keď začne byť mrzutý tak mi ho hneď dá.Viem že aj on si potrebuje oddýchnuť ale kedy si oddýchnem ja? Úplné ma vytáča keď malý plače a on čumí na telku ale do mobilu akoby nič.Neviem či to nepreháňam ale ja sa už nervózna aj zobúdzam a nervózna aj zaspávam.Takto to dlho nevydržim.Viete mi poradiť čim to je že som zrazu taka vynervovana a aako stým bojovať?

caray
20. dec 2020

@lenka3008 toto aj ja takto mám posledné dni, neviem či je to tým, že tento rok už bolo toho na mňa veľa, že sa ešte aj sviatky blížia alebo čo, ale zaspávam nervózna a budím sa tak tiež, ale to jak keby som mala vnútornú nervozitu a neviem si s tým pomôcť, dnes som sa bola poobede prejsť, takže je mi lepšie, čiže možno len treba viac chodiť do prírody, vypnúť

leona45
20. dec 2020

Magne b6 rano a večer. Mne to pomaha

lenka3008
autor
20. dec 2020

@caray no veď práve,keď som s malým na prechádzke tak som v pohode ako náhle sa vrátim domov som znova tam kde predtým

lenka3008
autor
20. dec 2020

@leona45 už som dnes mala chuť do seba hodiť lexaurin ale som si to rozmyslela.

lenka3008
autor
20. dec 2020

Sú to synove prvé Vianoce tak by som sa mala tešiť ale naopak nemám chut ani piecť ani nič čo ma predtým tešilo

caray
20. dec 2020

@lenka3008 tak nejako, ja som už rozmýšľala, že by som sa dala na nejaké dychové cvičenie, je toho na nete kopa, nech sa chvíľu sústredím na niečo iné, neviem vôbec jak si pomôcť :/

meluela
20. dec 2020

@lenka3008
@caray
Dievcata, aspon 10 min denne si dajte mindfulness meditaciu + da sa aj okrem toho robit rozne cvicenia vsimavosti cez den aj ked ste s detmi, nastudujte si to. Je to uzasna vecicka ktora vam pomoze ze budete panou svojho mozgu a nie ze mozog ovlada vas.
Na zaciatok dost pomoze toto: https://mindfulness-mbsr.sk/mindfulness-meditac...

Na Lexaurin a ine benzo rovno zabudnite, z toho mozte mat za kratku dobu taku zavislost ze sa z toho nespamatate. Casom prestava ucinkovat, treba zvysovat davky a po vysadeni priserne stavy. Radsej nieco prirodne (medovka, valeriana)

lenka3008
autor
20. dec 2020

@meluela určite skúsim.Ešte dnes prrd spaním si to pustím

alas20
20. dec 2020

@lenka3008 Depresia, ci nervozita maju rozne dovody. V tvojom pripade to zrejme bude unavou. Mozes skusit vsetko toto:
1. spanok ja najsilnejsi proti depresii. Naplanuj si 8 hodin spanku, kludne ak viac, ves kojis a budis sa.
2. Naplanuj s manzelom na tuto temu vazny rozhovor. Vysvetli mu svoje pocity a ako potrebujes jeho pomoc.
3. Najdi si cas pre seba - nechaj dieta u manzela ci u rodicov
4. Neboj sa vyhladat psychologicku pomoc. Stavy depresie a ich priciny su dnes dobre pochopene.

Drz sa, polrocne dietatko da zabrat

marion30
21. dec 2020

Ahoj,tiež som to mala od pôrodu (7m) a ešte sem tam mávam,je to veľmi nepríjemné,veľa robí spánok to na 100% ale všimla som si súvis s menštruáciou,ovulaciou, skrátka po menzese som ako cukrík a zhruba od pol cyklu furia,stupňuje sa to pred ms..podľa mňa na vine sú hormóny..neviem či kojis alebo nie?mne na toto aj únavu veľmi pomáha Mastodynom

bylkax
11. jan 2021

@lenka3008 ak ti môžem poradiť, tak je jeden prípravok z Justu kapsule s extraktom z koreňa rozchodnice ružovej (Arctic Root Caps). Ja beriem už tretí rok antidepresíva a len veľmi slabý výsledok mám. Na jeseň sa mi to vždy zhorší a doktor mi zvýšil dávku do jari a pridal aj Frontin. On je vysoko závislý, ak sa berie pravidelne, takže ak som si od neho chcela odvyknuť, začala som užívať tento prípravok z Justu, tie kapsule z rozchodnice. Beriem ich už mesiac a je mi oveľa lepšie, neuspávajú ma ako Frontin, ale perfektne ukludňujú... Tiež ma všetko dokázalo rozčúliť, išla som sa už rozvádzať, rýchlo som sa rozplakala atď.... Ak chceš, pošlem ti cez ss bližšie info o tých kapsuliach, sama som poradkyňa Justu🙂