Ako najdlhšie po pôrode môžem byť bez menzesu?

suz2
23. okt 2014

Ahojte mamicky, mam 25 mesacneho dojceneho syna a stale som nedostala menzes. Gynekolog mi povedal, ze je vsetko ok, ze by som ho ale mala odstavit, s cim ale nie som stotoznena. To mozem byt bez menzesu aj 3 roky ? Mate niekto podobnu skusenost ? Dakujem

misskate1
24. okt 2014

@suz2 čo ja viem, tak žena kým koji, nemusí dostať menzes. Ale nepoznám niekoho komu tak dlho neprišiel. Skús sa poradiť ešte s iným lekárom

maja1982
24. okt 2014

Ahoj, ano ja poznam jednu pani, ma viac ako trojrocneho chlapceka, ktoreho stale koji a doteraz nemala menses ... teraz je znovu tehotna, takze bude bez mensesu asi 6 rokov vkuse 🙂 🙂 🙂

vevesh
24. okt 2014

Ja som tak mala ziez...na jednej strane super, na druhej cloveku vrta v hlave, ci nie je nieco zle, ked je to tak dlho....ale tiez mam odozvu od doki, ze pokisl kojis, nie je to problem.....ak by si prestala kojit a nemala menzes, tak to je na odborne vysetrenie... 😉

stastnamamulka
24. okt 2014

Aj ja som bola bez ms 24mes+este tych 9mes v tehu+ked mala dcerka tie 2r otehotnela som pocas kojenia,takze dalsich 9mes+1,5r som bola bez ms😀

jasminet
24. okt 2014

@suz2 ja som dostala menzes presne 2 roky po porode, syna som dojcila...

loxa
24. okt 2014

cim nizsi pocet menzesu , zym mensia pravdepodobnost nadorovych gynekologickych problemov..je to uplne v pohode..ja som otehotnla s prvym synom , potom som kojila a do toho otehotnela o 4 mesiace a tandemovo dojcim , uz dva roky, menzes nemam a nechyba mi..spolu uz to je 3 a 3/4 roka co som bez a uzivam si to

simonka200
24. okt 2014

Presne pokiaľ žena kojí nemusí mať menzes vôbec...Škoda že ja som ho vždy dostala po šestonedelí a k tomu ešte hneď aj pravidelný a to som kojila deti 🙂

katarina644
24. okt 2014

@suz2 ahoj, kojila som sedemnast mesiacov a az potom som dostala menzes, ked som prestala kojit. a ako som prestala kojit, tak som hned otehotnela.

suz2
autor
26. okt 2014

@stastnamamulka a ked si otehotnela s druhym dietatkom, tak si uz menej kojía to prve? Mam na mysli, ci otehotneniu predchadzalo znizenie poctu kojeni, lebo my sa kojime aj 8x za den a 3-5 x za nic a tak sa bojim, ze druheho babenka sa tak skoro nedockam ☹

stastnamamulka
26. okt 2014

@suz2 no menej ako napr.novorodenca ale zhruba to bolo tiez tak 8x denne cca,odstavila som ju v 4mes tehu,uz som to nezvladala,take caste kojenie 😖

junova
26. okt 2014

@suz2 Ja kojim 14 mesačného syna a menštruáciu som mala naposledy pred dvomi rokmi.

magic08
26. okt 2014

Po prvom tehu som bola bez 22 mes. Teraz som tiez 22 mes. bez. Stale dojcim, tak som zvedava, ci prekoname tych 22 mesiacov, alebo nie. Nerob si starosti, pokial dojcis, je to normalne. Mnemto vyhovuje 🙂

guaya
26. okt 2014

Ja som dojcila dvojcata 13 mesiacov a az o 2 mesiace som dostala menzes,ale pri prvej dcere ktoru som dojcila 15 mesiacov som dostala ked mala 9mesiacov,tak neviem od coho to zavisi.

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

to je asi u kazdeho individualne... je to mozno tym ze este kojis..mozno by som to brala ako vyhodu chvilku prazdninovat :D ja mam zas problem ze po porode trpim unikom mocu. je to velmi neprijemne.. nie je to nic hrozne a viditelne.. ale obcas ma to velmi neprijemne vie prekvapit.. doktroka mi na to odporucila aj Incovenal comfort.. uz je to ovela lepsie a pomaly sa to zlepsuje.. nemali ste niektora podobny problem? chcela by som aj nejake vhodne cviky na posilnenie panvoveho svalstva...