Ako nosiť rúško, aby sa mi nerosili okuliare?

21. feb 2021

Dobrý večer, prosím vás poraďte naozaj niečo účinné ako nosiť rúško, aby sa mi pritom nerosili okuliare. Nič nepomáha a nosenie ruska pod nosom tiež nie je riešenie..ďakujem

ukulela
21. feb 2021

Rusko čo najvyššie a najtesnejšie ku korenu nosa a okuliare čo najnižšie ku špičke. Skúšala som obrúsky, spreje, holiace peny, ... Po chvíli vždy zahmlené. Preto si snažím vyberať taký strih rúšok až pod oči.

katus226
21. feb 2021

Aaaa neznasam to!!! Porazit ma ide. Pomaha mi ked si posuniem okuliare kusok nizsie. Ibaze riskujem dve veci: ze sa mi zosuchnu z nosa a ze vyzeram jak truba😆
Proste sa mi nedari dosiahnut, aby rusko uplne priliehalo zvrchu, aj ked je strcene pod okuliarmi. V najhorsom pripade si rusko povolim odspodu.

ukulela
21. feb 2021

.... A pokiaľ sa dá, aspoň v kritických situáciách vydychovat do dola. Vrchnú peru cez spodnú preložiť a tak...

iveta1970
21. feb 2021

Raz som čítala, že treba natrieť okuliare mydlom, neviem či to zaberá ešte som neskúšala.

vivien16
21. feb 2021

@iveta1970 áno mydlom normálnym ponatierať sklíčka z jednej aj druhej strany a potom len utriet servitkou.

simsalabim
21. feb 2021

Respirator prilieha tesnejsie, okuliare sa rosia minimalne. Inak tiez tie ruska neznasam. So zahmlenymi okuliarmi na nose nic nevidim a bez okuliarov tiez 🤦‍♀️

veronikaszabova
21. feb 2021

Respirator je OK, nerosia sa

felycity
22. feb 2021

Presne tak respirator s nebude sa nic rodit a este lepsia ochrana.

rosannar
22. feb 2021

nosim jednorazove ruška chirurgicke, s nimi sa mi vôbec nerosia okuliare, tiež to neznasam a pri šoferovaní nenosim vôbec, aj ked veziem kolegynu lebo sa bojim aby sa mi nezarosili a aby som nespanikarila...

alikal
22. feb 2021

mne otec poradil takto ich zauzlikovat, jemu sa nerosia uz skoro vobec, mne sice trochu este hej, ale tiez menej. vyzeram tak ako kacica, ale co uz, bez okuliarov som nemozna 😅

gabika0825
22. feb 2021

Nezvažovali ste kontaktné šošovky? Kamarátka tiež celý život okuliare a šošovky jej nikdy nesadli, ale bola u očného práve kvoli tomu problému a ten jej dal na vyskúšanie a sadli jej. Takže nerieši okuliare vôbec.

lucik90
22. feb 2021

@gabika0825 aj ja som kvôli tomu prešla na kontaktné šošovky a som spokojná. Dokonca sa dajú kúpiť aj farebné, vyzerajú prirodzene a lepšie sa mi s nimi manipuluje, keďže nie sú úplne priehľadné. Lenže to ide do peňazí... Konzultácia u kontaktologičky + skúšobné šošovky stáli 40€. Potom mesačné šošovky od 15 do 25 €, roztoky, kvapky do očí... Zvažujem aj laserovú operáciu

fiafia
22. feb 2021

Toto ma vie vytočiť. Nepomáha nič a mne strašne vadí aj respirator. Skúšala som snáď všetko okrem šošoviek a operácie 😭

gabika0825
22. feb 2021

@lucik90 Mne povedala kamarátka že jeden mesačný pár šošoviek jej dala zadarmo a aj roztok k tomu dostala. Čo sme sa bavili. Tak neviem...

jaja20
22. feb 2021

Okuliare treba pretrieť penou na holenie,pomáha to aj na zrkadlá v kúpeľni,aby sa nerosili.

lucik90
22. feb 2021

@gabika0825 áno aj ja som dostala jeden pár mesačných šošoviek plus roztok zdarma. Za konzultáciu som zaplatila 40 eur. Ďalšie mesačné šošovky stoja 15 až 25 eur za pár.

lucik90
22. feb 2021

@gabika0825 asi som sa zle vyjadrila, ospravedlňujem sa 🙂

gabika0825
23. feb 2021

@lucik90 v pohode 🙂 koľko platila neviem za vyšetrenie ale toto mi spomínala že šošovky zadarmo ak roztok. No a sadli jej dal jej vyskúšať nejaké čo viažu viac vody či čo 😄 neviem nerozumiem tomu len že ak aj autorka sa s tým trápi tak ja osobne keby mám taký rpoblém tak isto volím šošovky.. operácia mi príde veľmi nákladná a hlavne poznám dievča ktorému zničila operácia zrak. A to mala predtým 3,5 dioptrie. Teraz vidí na 30%

oblecenie99
23. feb 2021

Mne šošovky vadia, neviem ich nosiť a šprtať sa v oku, naposledy na našej svadbe, ale odvtedy mi stoja v zásuvke... ešte tie jednorazové sú celkom OK, ale tie mesačné mi fakt vadili. Skúšala som už všetko na tie okuliare, nič nepomohlo, respirátor cca OK, ale tiež sa mi po čase rosili plus v tom respirátore som už mala ozaj problém dýchať (nehovorím, že som sa išla zadusiť, ale vôbec to nebolo komfortné, nedalo sa v ňom byť dlho, bolo akurát vlhko vonku). Čiže sa trápim (a aj riskujem, lebo si rúško dávam dole už v bytovke vo vchode, lebo neexistuje takto v zime - teraz už chvalabohu bude teplejšie - naobliekaná, šál, čiapka,kabát, naobliekané nepokojné dieťa odniesť z kočikárne po schodoch na rukách bez toho, aby sa mi nezarosili okuliare, čiže rúško ide vtedy dole). Keď vidíte v KE na ulici bez hanby nahlas nadávajúcu mamičku s kočíkom, v rúšku so zarosenými okuliarmi, tak to som ja :D