Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako odľahčiť chrbátik maminy pri ťažkom bábätku?

biba321
4. júl 2012

Ahojte maminky,snad sa tu najdu niektore,ktore mali rychlo priberajuce babatka,a boli utlejsie,a mali problem s udrzanim a dvihanim drobčeka 😉 vedeli by ste mi nieco poradit,neviem nejaky pas na krize,ale ozaj neviem ako s malym fungovat-aby ma neseklo,celkom rychlo pribera (vyse 1 kg za mesiac),nestiham si zvykat,ani svaly na rukach no najhorsi je moj chrbat 😝 Dakujem vopred za cenne rady

bambibam
4. júl 2012

🙂 nóóó,to teda asi počkať kým sa naučí chodiť 😀 😀 😀 , ale mne pomáha kúpel a masáž od manžela 🙂 ,seknúť ťa môže hoci kedy - hlavne keď v tele vyvrcholia hormóny a predchádzať sa dá tomu len cvikmi na chrbticu

ikke
4. júl 2012

satka alebo ergonomicky nosic (manduca, ergo a podobne, rozhodne ziadne babybjorn a podobne "nositka")
vyhladaj si nejake temy o noseni, mozno sa ti to na prvy pohlad nezda, ale je to obrovsky rozdiel nosit dieta priviazane alebo pripnute na tvojom tele nez nosit ho vyslovene na rukach 😉
napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/poradna-ako-spravne-nosit-deti/

sssimi
4. júl 2012

Za prvé čo najmenej ho nosiť 😉 a potom manduca.

dulkagabulka
4. júl 2012

najlepšie si odlahčíš chrbát ergonomickyým nosením detatka
absolutne neushlasim s tym, že dieta sa ma nosit čo najmenej...dieta nie je vec, ktorá je polozena v kočíku, posielke, či sedatku..dietatko POTREBUJE intenzivny kontakt s mamičkou...hlavne do 9-10 mesiaca veku

v tomto kvalitnom članu najdeš podrobnejšie o noseni:
http://www.zenskekruhy.sk/mamicky/nosime/item/7...

a tu najdeš videa niektorych uvazov

http://www.zenskekruhy.sk/mamicky/nosime

andelok
4. júl 2012

Manduca! 🙂

luciferkax
4. júl 2012

Prvý rok som "umierala", vstávala som z postele ako 80--ročná babička. či som ho nosila v nosiči, či na rukách, kríže som si vžedy cítila :D po roku prestal priberať, resp. pár gramov zaemsiac, chrbát si vzykol, nič nebolí :D :D

atrami
5. júl 2012

mne sa osvedčil babyvak a to mi malý priberal kilo niekedy aj za 2 týždne 😉

maslenka47
5. júl 2012

pokial mas problem dieta hoci len zdvihnut a preniest z miesta A na miesto B, tak s tym ti satka ani nosic nepomoze. Mne sa najlepsie osvedcilo poverit prenasanim manzela kedykolvek je doma 🙂 Hlavne teraz ked ma maly 9m a skoro 11kg. Inak noseny za ucelom "nosenia" velmi nebol. Spominany intenzivny kontakt s mamickou sa da zabezpecit aj mojkanim v posteli alebo v kresle.

euka210
5. júl 2012

skusit minimalizovat nosenie pokial sa to da, s niektorymi cinnostami moze pomoct aj mm, robit veci z podrepu alebo klaku (ja som klacala a na posteli obliekala, lebo v predklone to bolo obcas peklo), pomozu aj masaze (ja som obcas bola a na cas to pomohlo, uvolnilo svaly)...po pol roku babo pribera menej tak aj telo si lahsie zvykne. Nas nam konecne zacal lozit a zrazu mi je lahsi 🙂 takze setrit sa a pockat kym nezacne lozit a chodit, to potom schudne (nas na pol roka mal 9kg a teraz na 10m cca max. 11kg, neviem presne)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli