Ako oznámiť partnerovi, že mám ľudský papilomavírus?

loinda
7. aug 2013

Ahojte baby mám HPV, nedávno som sa rozišla s priatelom ktorý o tom vedel , momentálne sa stretávam s niekym, ako mu to povedaať aby sa nezlakol ? :( som zúfala

hradnapani
7. aug 2013

@loinda povedala by som mu to normalne,ale az vtedy, kedy by som si bola ista, ze toto je ten pravy a perspektivny partner pre mna 😉
Ak sa este len stretavate, tak je na taketo veci este velmi skoro. Mozno z toho ani nic nebude a nemusi vediet tvoj chorobopis. Dnes uz ma takmer kazdy nieco, ci zeny, ci muzi...

zuzlicek44
7. aug 2013

čo to je?.-)

sissy27
7. aug 2013

@loinda tak isto ako tomu predchádzajúcemu... ale súhlasím s @hradnapani, netreba všetko o sebe vyklopiť hneď, ale až keď to naberie nejaký smer...

sarin
7. aug 2013

@loinda no moja tento virus ma 90% populacie a ani o tom nevie .... takze je mozne ze ho ma aj tvoj novy partner a ani o tom nevie,...

loinda
autor
7. aug 2013

@hradnapani Máš pravdu najprv vyčkam ako sa to vyvinie ....
@sissy27 Predchádzajúcemu som to nemusela vravieť lebo zistili mi to ked sme boli spolu... a stal primne :(
@sarin je to možné ale mam strach že kvoli tomuto si už partnera nenájdem

usacek79
7. aug 2013

@loinda ako pise @sarin - tento virus ma vacsina ludi, to nie je CHOROBA! tak ako mame herpes virus skoro vsetci a niekomu sa cely zivot nemusi ani prejavit, tak toto je len dalsi z virov, ktory si v nasom tele moze pokojne hoviet cely zivot a nic sa nedeje 🙂 a je ho vela mutacii navyse a z nich vacsina je absolutne neskoda a povedzme si, ze pre chlapa su v podstate vsetky neskodne (nasledky moze znasat zena napr. rakovinou krcka maternice, ale to je extremny priklad)
Takze ja by som to nepovedala vobec, nema to ziadny vyznam, pre neho to neznamena ziadnu hrozbu a je velmi pravdepodobne, ze ho ma a nevie o tom... 😉
takze sa tym vobec nestresuj, keby si mala kvapavku, to by uz stalo za zvazenie 😀 😀 (srandujem 😉 )

hradnapani
7. aug 2013

@loinda no pozri, ak sa budes strachovat a vyrabat si z toho problem vacsi ako v skutocnosti je, tak to bude problematicke. Ako ti uz pisali, ma to velmi vela ludi, bez problemov si nasli partnera, maju deti, akurat sa musia viac sledovat. Su teda ovela vaznejsie diagnozy (dedicne choroby, neplodnost, psychicke ochorenia...) , ktore vedia skomplikovat vyber partnera a nie HPV... (a to nechcem zlahcovat tvoj problem), to je proste fakt.

loinda
autor
7. aug 2013

@hradnapani
@usacek79
Takže mu to nemám vravieť ? Mne sa to zdá také nefér :( ale dakujem za názory

hradnapani
7. aug 2013

@loinda ale iste, ze ano, ale nerobit z toho tragediu. Je to naozaj bezne a pre muza viacmenej neohrozujuce. Mas predispoziciu na cosi, co sa mozno ani nerozvinie, nemas chorobu...
Najneskor pred svadbou by to mal vediet, podobne ako ty by si mala vediet podrobnosti o jeho zdravotnom stave.
Kym naozaj nemas pocit, ze toto je ten pravy partner, tak by som tieto starosti vazne hodila za hlavu, lebo ta budu len brzdit...

loinda
autor
7. aug 2013

@hradnapani Maš pravdu len potom ak to bude ten pravy a poviem mu to neskor bude to ...och ja sama neviem :(

simca06022011
7. aug 2013

ty si spravila z HPV smrtelnu chorobu a teraz psychicky trapis seba, je to bezny virus... ma ho dovolim si tvrdit v nejakej forme kazdy.. to ako ked, das niekomu pusu a dostane opar.. ubicuje ta za to? Nie... Ked to s takymto stresom a vaznostou oznamis novej znamosti, chlap ktory na 99% o HPV ani nepocul, bude riadne zaskoceny... tak sa potom necuduj, ked ujde. Trochu sa treba s kludom na vec pozriet, co z toho vyplyva... pred 5 rokmi o HPV nebolo ani pocut,teraz to vytiahli ako neviem co...

hradnapani
7. aug 2013

@loinda ak to bude ten pravy, tak to proste pochopi 😉 Iste pochopi, ze je to zalezitost, ktoru by ani on nevesal na nos niekomu len tak. Ja osobne si nemyslim, ze nejaky normalny chlap bude z tejto informacie vykolajeny. Skor by ta mal podporit, ze to bude dobre...
Ale konaj tak, aby si s tym bola spokojna ty. Ak mas potrebu to hovorit co najskor, tak to urob. Dost pravdepodobne to zoberie ten muz normalne, Ak nie, tak za vela aj tak nestal. Ale ja osobne nepreferujem skore zdielanie sa s chorobopisom... a hlavne pri takejto "diagnoze"...

loinda
autor
7. aug 2013

@hradnapani ako si to myslela pri takejto diagnoze ?

hradnapani
7. aug 2013

@loinda dala som ju naschval do uvodzoviek, lebo hpv neznamena automaticky diagnozu v zmysle choroby ale v zmysle nejakej predispozicie, moznosti, ktora sa ani mozno nenaplni, moze, nemusi...

kyruska
7. aug 2013

@loinda mám z Teba pocit, že mu to chceš povedať, že sa Ti uľaví, ale veľa závisí aj od toho, ako mu to podáš... možno sa tým vôbec nezaoberá, nič mu to nehovorí, nikdy nerozoberal so žiadnou ženou takéto veci atd, tak ho hlavne nenastraš! Naozaj si to naštuduj, čo a ako, povedz mu, čo to je, čo môže byť atd. Žiadne horory!!! Lebo ako bude počuť len tú skratku a že vírus a že pohlavne prenosný - no asi mu to nebude jedno, skús to odľahčiť, držím palce 😲

loinda
autor
7. aug 2013

@kyruska No ved toto ulavilo by sa mi ...určite to nechcem povedať teraz ale až neskor ..ale neviem ako aby sa nezlakol

kyruska
7. aug 2013

@loinda no hej, vlastne to je aj v názve, to by si potrebovala poradiť... fuha, neviem, hlavne z toho nerob horor, čo ani netreba... povedz mu, že si bola na gynde a ako veľa ľudí, aj ty máš toto a môže to mať vplyv na toto a hento, ale nelieči sa to, netreba žiadne lieky ani nič... však chodíš aj tak normálne na preventívne kontroly, nie? Teba to asi trápi viac akoby malo, práve čítam, že tento vírus máme skoro všetci... možno aj tvoj partner, len o tom nevie. Neviem koľko máš rokov, ale ani v tehu by si nemala mať problémy, takže hlavu hore! Aha:
Zisťovanie HPV v gravidite by mamičkám spôsobovalo len zbytočné starosti, čo s týmto vírusom. Nedá sa totiž liečiť a nijako nemení spôsob života. Žena môže otehotnieť keď bude chcieť, ako každá iná zdravá žena.
V tehotenstve bude chodiť do poradne rovnako, ako iné zdravé ženy a tiež bude rodiť normálne, ako iné zdravé ženy. Ak sa počas tehotenstva zistia bradavice na rodidlách, lekár ich zrejme odstráni.

HPV a bábätko
Vírus nie je pre dieťatko nejako obzvlášť nebezpečný. Len u veľmi malého zlomku percenta sa u novorodenca môže vytvoriť papilomatóza v hrdle. Ide o nezhubné ochorenie, ktoré sa dá pomerne ľahko vyliečiť. Je však veľmi málo pravdepodobné.

loinda
autor
7. aug 2013

@kyruska Ano chodim pravidelne 🙂 dakujem krásne pomohlo mi to a poviem mu to až ked nato pride ta správna chvila 🙂 Ďakujem

lucka_220809
7. aug 2013

@loinda hpv nie je ziadnou hrozbou pre muza a nepotrebuje vediet, ci ho ma alebo nema... je mozne, ze ho ma, a ani nevie... dokonca u vacsiny zien nie je hrozbou,lebo u 80% zien sa ho organizmus prirodzene zbavi... hpv sa neda liecit... netreba to velmi riesit s partnerom. Jediny, kto ma co vzdy riesit, je zena, ktora ma chodit akurat tak na pravidelne prehliadky u gynekologa a dat si robit kazdy rok/kazde dva ster z krcka maternice...

lucka_220809
7. aug 2013

@loinda dokonca aj tvoje telo sa ho moze prirodzene zbavit a o pol roka nemusis nic mat... mas aj nejake zmeny na krcku maternice? preco ti ho vlastne davali vysetrovat??

usacek79
7. aug 2013

@loinda asi by si si mala najprv nastudovat, co to je HPV je... lebo to strasne dramatizujes a je to naozaj v podstate uplna blbost a opakujem, NIE JE TO CHOROBA!
http://www.hpv.sk/secure/genital_hpv/genital_hp...
http://primar.sme.sk/c/4934341/virus-hpv-mame-t...
virusy su tieto napriklad -
bradavice (verruca)
papilómy (papilloma)
chrípka (influenza)
žltačka (hepatitis)
osýpky (morbilli)
jednoduchý opar (herpes simplex)
pásový opar (herpes zoster)
detská obrna (poliomyelitis)
ružienka (rubeola, rubella)
príušnica (mumps)
mononukleóza
besnota (rabies)
HIV
vírusová gastroenteritída
žltá horúčka atd atd

takze ak chces byt taka strasne uprimna, odporucam ti mu potom povedat aj to, ze si prekonala v zivote opar na pere, mononukleozu, osypky, chripky, bradavice atd atd - z tych beznych virusov... lebo asi taku to ma vypovednu hodnotu, aj pri HPV - je to proste virus, ktory si kdesi ziskala (ako drviva vacsina z nas) a rovnako dobre si ho mozno uz aj stratila, proste zmizol... Takze hovorit mu o niecom, co mozno uz ani nemas, ci mozno coskoro nebudes mat, je absolutny nezmysel, akurat sa tak vydesi, ak o tom nic nevie..
ale ak sa ti bude lepsie spat, ked sa mu zdoveris, nech sa paci, len teda nevidim dovod 🙄

loinda
autor
7. aug 2013

@lucka_220809 Pretože mam kondylomi malinke :(
@usacek79 neboj mam nastudovane toho až až ale citila by som sa nefer

loinda
autor
7. aug 2013

@usacek79 a mam strach že sa zamilujem do chlapa ktory to nepochopi

maznacik007
7. aug 2013

@loinda mas kondylomy ktore mozu vznikat pri HPV? a preto sa stresujes? ze to uvidi ... ved to sa da pekne liecit ... ja by som to nijako nedramatizovala .... ani s partnerom neriesila dopredu .... ono je to pomerne bezna vec ... skus pozriet aj tu v temach sa to iste niekde riesilo ...

nez som to dopisala si napisala ty ze to mas...

zuzlicek44
8. aug 2013

prosím vás, laicky čo je to HPV?

hradnapani
9. aug 2013

@zuzlicek44 na nete je toho dost popisane, Ale v skratke: je to virus, ktory ma velke mnozstvo ludi, a moze (no nemusi) sposobit rakovinu krcka maternice v tom najhorsom pripade...

zuzlicek44
9. aug 2013

@hradnapani to môže u každej ženy nie? ja osm niečo čítala o bradavicách atd?..ale vsetko je tak odborne, ja som chcela laicky to počut🙂)

emilia8654
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petuska2110
23. máj 2017

@usacek79 skor ty to strašne zjedodušuješ pre človeka kt. má oslabenú imunitu to može byt važne nebezpečné známa to má a už jej vyberali 2 nadory dostala to od priatela kt. jej to samozrejme zabudol oznamit "vraj o tom nevedel" a ju to može aj zabit kedže to nejde uplne vyliečit takže asi tolko . To že jeden to má a nič sa nedeje jemu neznamená že druhemu sa nič nestane- nikdy nevieme ako možeme na to zareagovat. To máš aj s inymi chorobami kt si spomenula ako slavne osypky niekto ich zvládne v pohode niekto zomrie má doživotné nasledky.

emilia8654
Autor odpoveď zmazal
Zobraz