Ako periete ponožky, keď máte pleseň na nechtoch?

luba555
11. jan 2018

Prosím, ako periete ponožky pri plesni na nechtoch? Manžel dostal v nemocnici lieči sa a bojím sa, aby sa celá rodina nenakazila.

evita_g
11. jan 2018

našťastie takýto problém nemáme, ale ak by sme to doma mali, určite by som ponožky osobitne vyvárala, aj uteráky, ktoré by "pacient" používal na nohy

dominika6
11. jan 2018

ponožky per iba s ponožkami,nič viac tam nedávaj a treba to dať na 60st

lubi40
11. jan 2018

periemn normalne so vsetkym. Manzel ma dlhodobo problemy (sa mu to vracia) a nikdy sme nikto nic nechytili.

stankadu
11. jan 2018

ani ja to neriešim, muž má tiež problémy s plesňou na nechtoch už roky a nevie sa vyliečiť. Periem všetko spolu a nič nikto z nás nechytil. Ale všetko periem na 60*C. Ponožky by som nevyvárala, ak tam je elastan alebo gumičky, natiahnu sa.

klementinnka
11. jan 2018

V DM existuje prípravok namiesto aviváže Denk mit (dezinfekčný prostriedok), ktorý ničí baktérie už pri nízkych teplotách.

uhnakova
11. jan 2018

K ponozkam a spodnemu pradlu pridavam eko dezinfekcny prostriedok.

luba555
autor
11. jan 2018

@uhnakova Aký, prosím?

luliu
11. jan 2018

Ja by som vyvarala

majkapatko
11. jan 2018

@luliu ak das vyvarit dospelacke ponozky, potom ich mozes obliect tak akurat babatku 😉
@luliu

lillian13
11. jan 2018

@luba555 skus pri prani jeho ponoziek pouzivat sanytol na pranie - mozne ho pouzivat aj pri nizkych teplotach a dezinfikuje sa nim aj pracka.

uhnakova
11. jan 2018

@luba555 Miofresh, povodne som ho kupila na dezinfekciu latkovych plienok, lebo dcerka sa hned v porodnici vyhadzala, tak som jej asi dva mesiace davala len latkove plienky, potom postupne jednorazovky. Latkovky som prala na 40 a MioFresh som pridavala k prasku. Inak da sa pouzit uz od 30 stupnov podla vyrobcu, ale to nemam vyskusane. Potom ked uz plienky neboli, davala som zvysok Miofreshu k ponozkam a nejako som pri tom zostala 🙂. Inak mali sme vselico v rodine, radsej nebudem rozvadzat 🙂, a nikdy sa nenakazil nikto dalsi, takze zrejme prasok ucinkuje.

janage
19. jan 2018

@luba555 DM drogerka Denk mit Hygiene spuler, wasche desinfektion dezinfekčný avivážny prostriedok plus kožná odporučila kúpiť sprey z lekárne Incidin M Spray Extra je to na dezinfekciu pokožky nôh, pančúch, ponožiek a obuvi lebo dôležité je obuv dezinfikovať. U nás dcéra je atopik a chytila asi niekde v niektorej telocvični - chodí na šport, kde sú na boso hlavne pri súťažiach. A ešte odporúčala žehliť po vypratí. Tú aviváž som kúpila ja iniciatívne. Pranie ponožiek na 60 ak by sa zrazili proste kúp pár bavlnených párov o niečo väčších a hotovo. Nikto iný sa v rodine nenakazil a mladšia je tiež atopik náchylný chytiť všetko.

janage
19. jan 2018

@luba555 A s tým sprejom som vydezinfikovala topánky všetky vrátane vrezúvok doma a v škole, telesnej, všetkým členom rodiny asi zo dvakrát potom už len pacientove 🙂

inka04
19. jan 2018

Sanytol gel na pranie, odporucam, pekne z toho vonia pradlo a prat na 60 °C.

janage
19. jan 2018

Mne lekarka vysvetlila, že prať kľudne aj na 40, ale treba prežehliť potom na vyššom stupni- ja som pre istotu skombinovala zo začiatku všetko 🙂 Sanytol som neskúšala, keďže môžeme len prípravky pre extra citlivú pokožku, najlepšie s atestom pre ekzematikov.

jarka91
22. jan 2018

@luba555 skúšali ste sa zbaviť tej plesne ?
Existuje super sprej z manuky ... je výborny , nestojí veľa a pomôže ! ( maju aj krém ) vlastna skusenost
Manuka ma silné dezinfekčne ucinky

beton
22. jan 2018

@luba555 oprať zvlášť, ale hlavne každú jednu prežehliť, aby tá vysoká teplota tie zárodky zničila. Inak keď si tie ponožky opäť dá, tak to znovu chytí, aj keby už bol vyliečený.

martina198414
31. máj 2018

@uhnakova Prosím, kde sa dá kúpiť Miofresh?

uhnakova
31. máj 2018

@martina198414 ja som kupovala cez internet, bolo to uz davnejsie, myslim mall.sk. Ale maju to aj ine eshopy.

martina198414
31. máj 2018

@uhnakova Ďakujem, popozerám. 😉