Používame cookies. Viac informácií tu. OK
ludmilaka
1. júl 2019

@apple33 Ja som dostala kiahne v 37 r. Na moje prekvapenie to nebolo také hrozné. Na tvári ani jedna, no po tele milión. Striekala som to iba roztokom Tantum verde. Ale tvorili sa hádam aj 3 týždne. Vy máte horší priebeh, možno by som dala aj nejaký Zodac alebo nejaké iné tabletky na alergiu.

hulahop
1. júl 2019

@apple33 mala som kiahne ako 18rocna.Trva cca3-4 dni, kym zacnu schnut. Inak aktualne maju kiahne moje deti a v lekarni na to existuje taky pripravok, vola sa PoxClin, ke to chladiva pena, u deti sa. mi to velmi osvedcilo. Skore uzdravenie zelam.

liligreg
1. júl 2019

Nenatierat. Na čo ich vrstvou krému dusiť. Kúp hypermangan a v tom sa kúp. Pár krystalikov, naozaj ich stačí malo. Pripadne si to zatov a niekoľkokrát do dňa pooblievať telo. Ak ich máš v ústach, tak tantum verde. Nejedz kyslé, príliš studené a horuce. Zvýšiť vitamín B

evabb35
1. júl 2019

@apple33 nenatierala som sa ničím a jazvy mi neostali

evabb35
1. júl 2019

@apple33 ani som sa v ničom nekúpala, len som sa sprchovala a po sprche som sa zabalila na županu bavlneného a to bolo všetko. Na viac som nemala energiu a jazvy mi neostali a mala som ich všade, aj medzi prstami, aj v nose...

patka06
1. júl 2019

Kiahne hlavne nenatierať púdrom, predlžuje hojenie...tak ako píšu vyššie hypermangán a sprej tantum verde ...môže aj na telo, do vlasov aj do úst.

apple33
autor
2. júl 2019

@evabb35 aj ja tak postupujem mám ich v nose, v hrdle na jazyku, vo vlasoch proste všade... zdá sa mi že mi už začínajú schnut aj menej svrbia.

apple33
autor
2. júl 2019

@apple33 dakujem za Vaše rady. Mala niektorá z vás tieto kiahne takto v lete ??? Po akej dobe po doliečení sa môže ísť na slnko ??

akinom0077
2. júl 2019

Telviran su antivirotika malo by ti to prejst rychlejsie....

evabb35
2. júl 2019

@apple33 Vraj až 2 mesiace nemožno ísť na slnko po kiahňach. Bála by som sa, že mi ostanú pigmentové škvrny...Mala som v zime...ale ono to nie je len o pigmentových škvrnách, ale podľa mňa aj to, že organizmus je vyčerpaný, tak ten pobyt na slnku asi nebudeš veľmi tolerovať...bude slnko viac vyčerpávať...asi by som sa obávala či sa mi nevyhodí hepes simplex na perách atď....pravdupovediac vôbec som neriešila niečo také ako pobyt na slnku...celkovo som bola mimo prevádzky tie dva mesiace...viac odpočívať atď...jednoducho nevládala som.

apple33
autor
2. júl 2019

@evabb35 no výborne 🙈 Dakujem za reálny pohľad aj ja sú myslím že bude treba sa chrániť pred slnieckom, tak snáď to nejako už dobojujem. Ešte cakame či to prepukne aj u dcérky.

lala123
2. júl 2019

@apple33 ja som schytala kiahne minuly rok v lete ale mala som veľmi zlý priebeh keďže moja dr mi ani antivirotika nepredpisala až po 4 dňoch na infekčnom mi ich dali ...po troch týždňoch som osla na dovolenku k moru ale to len koli rodine, ja som cely deň pod slnečníkom a s 50 faktorom natreta bola. More určite pomohlo na pokožku ale tri jazvy čo som mala na tvári tak doteraz mam aj keď menšie.....kamoska tiež dostala od deti asi v apríli a v júli bola na dovolenke s opaľovala sa lebo si myslela, že tomu pomôže a ostali jej tmavé fliačikom síce už pomaly miznu ale aj po roku sú...prajem ti skóre uzdravenie

angelinja
2. júl 2019

babyneccem provokovat ale vazne sa pytam vy ste nemali ako decka kiahne???ci akoze ste to dostali 2X???

patka06
2. júl 2019

@angelinja nie ako dieťa som ich nedostala ..hoci sa v okolí bežne vyskytovali, asi som mala dobrú imunitu. Dostala som až v 19tich rokoch, ani neviem kde som to chytila.

a1d4k3a
2. júl 2019

Ahoj. Ja mám 21 rokov,kiahne od soboty. Som tehotná v 12 týždni. Už to riešim s mojimi lekárni,bola som aj na infekcnom. Kúpem sa v hypermangane iba chvíľku,raz denne. Nič viac nedávam,pretože keď som si dávala fenistil gél,svrbelo má ešte viac celé telo... Púder mi taktiež nevyhovuje.... Synovi som taktiež robila iba kúpeľ s hypermanganu a super. Už je fit.. mne sa začínajú robiť chrasty.

tiumen
2. júl 2019

@angelinja ani ja som ich nemala ako dieťa 😏 mala som min rok v 25ke 😀

tiumen
2. júl 2019

@apple33 ja som ich s malou schytala v júli a von a na slnko som začala chodiť hneď ako som nebola infekčná a jazvy mi neostali.. A to som si aj chrasty odškrbovala 😅

lala123
2. júl 2019

@angelinja no ja mam v karte uvedené, že som v detstve prekonala kiahne.Dr.na infekčnom vravela, že buď som mala v detstve slabý priebeh a nevyzvorilo sa mi dosť protilátok alebo to bolo zle zdiagnostikovane a neboli to kiahne alebo som sa nakazila druhý krát vraj tie vírusy su už teraz dosť zmutovane.Tiez vravela, že majú veľmi veľa dospelých , ktorý tiež tvrdia, že ako deti prekonali kiahne a dostanú druhý ktat

apple33
autor
2. júl 2019

@tiumen Noo super to sa teším 🙏 lebo tiež mám malú a neviem si predstaviť celé leto bez kúpaliska

apple33
autor
2. júl 2019

@a1d4k3a údajne by sa ani nemalo nič dávať, tak mi hovorili na infekčnom ja užívam len tie antivirotika, a viac krát za deň krátku sprchu.

a1d4k3a
2. júl 2019

@apple33 a ty si tiež tehotná? 🙂

apple33
autor
4. júl 2019

@a1d4k3a nie ja už mám veľkú slečnu 😊

apple33
autor
7. júl 2019

Prosím vás žienky, mám už asi 3 dni chrasty kedy mi to začne odpadávať ??? Keď sa budem natierať 50faktorom môžem sa ísť s malou kúpať. Dakujem

patka06
7. júl 2019

@apple33 nie, nenatierať žiadnym opaľovacím krémom ...poriadne doliečiť a potom kúpanie a pobyt na slnku

apple33
autor
7. júl 2019

@patka06 takze až po odpadnutí môžem ísť na slniečko áno ??

patka06
7. júl 2019

@apple33 áno, keď odpadnú a budú zahojené, len opatrne koža je citlívá po kiahniach ešte viac ako obvykle

apple33
autor
21. júl 2019

Chrastičky sa zhojili no na tvári mi zostali škaredé jazvy 😥 a to som si neskrabala nič... už len asi laser vyskúšam čím skôr čo to spraví

Tu začni písať odpoveď...

Odošli