Ako používate čajovníkový olej na pokožku?

nicky221
22. nov 2020

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako používate čajovníkový olej na pokožku. Píše sa, že sa nemá užívať neriedený. S čím ho riedite, resp.ako aplikujete? Ďakujem 🙂 Pekný deň.

nelca84
22. nov 2020

@nicky221 zalezi na co ho chces pouzit, ja si napr. davam par kvapiek do micelarnej vody, ale trebars opar/kutik/herpes si potriem aj neriedenym...

nicky221
autor
22. nov 2020

@nelca84 čítala som, že je dobrý aj na jačmeň, ktorý ma teraz trápi, preto sa chytám každej slamky.

nelca84
22. nov 2020

@nicky221 jasmen som nikdy nemala, takze s tym ti neviem poradit, ale na malej ploche kludne skus bez riedenia a uvidis aka bude reakcia

limetka69
22. nov 2020

@nicky221 nikdy, v zivote nikdy si to nekvapkaj do oka! Len potretie popod oci, alebo v blizkosti sposobuje muky. Nie to este do oka.

nicky221
autor
22. nov 2020

@limetka69 nechcem do oka, len potrieť ním jačmeň a čítala som tu, že pár žien ho odporúčalo na jačmeň, preto sa pýtam, ako riediť.

limetka69
22. nov 2020

@nicky221 no rob ako uznas za vhodne. Ja som ta varovala. Mne raz stiekol neriedeny do oka, takhe asi viem co nasledovalo, a predpokladam, ze aj zriedeny by stipal ako fras. Hodinu, hodinu, som oko neotvorila

marcellka32
22. nov 2020

Používam 5 kvapiek do samponu, nemastia sa tak vlasy

dzulli1980
22. nov 2020

U nás v lekárničke čajovníkový olej nesmie chýbať ... ja ním natieram dcére štípance, odreniny - neriedim ... on je dosť silný, aromatický, čiže do blízkosti očí - na jačmeň by som si ho určite nedala ... to by teda bola riadna divočina.

janeninka
22. nov 2020

@nicky221 ja pouzivam neriedeny na stipance, vyrazky. Riedeny v oleji ( kokosovy, mandlovy, olivac, slnecnicovy...- aky mam) po holeni .. do oka urcite nie to neriskuj ani riedeny. Na jacmen radsej oftalmo septonex kvapky a masticka. Ked to podchytis skoro tak tychlo zmizne.

xili99
22. nov 2020

fú nedávala by som si ho k oku ani nič, lebo to si môžeš zle urobiť. Ja si dávam do šampónu, je to dobré aj na mastné vlasy a tiež som niekde čítala, že aj keď majú deti vši tak je fajn ho dávať. Tiež na opar, ja som si aj na akné dávala.