Ako prebieha genetické vyšetrenie?

nikus20
30. jan 2014

Chcem sa Vas spytat ako prebieha geneticke vysetrenie? Gynekolog ma chce poslat v 16tt na geneticke vysetrenie . Ale neviem zoberu mi len lrv alebo z plodovej vody?treba za ro nieco platit? Nemyslim vysetrenie co chodia tehotne zeny normalne,ale zblast nakolko o prve dieta som prisla. Dakujem za odpovede

nikus20
autor
30. jan 2014

*krv

magdalenkami
30. jan 2014

boli sme v bratislave na genetike- dovod-zle skrining.vysledky-prebehlo to len formou rozhovoru o rodin.diagnoze,navrhli moznost amniocentezy,ktoru sme odmietli,pretoze ukoncenie tehotenstva sme nemali v plane

nikus20
autor
30. jan 2014

@magdalenkami to kvoli tomu by ste mali ukoncit?to preco?

magdalenkami
30. jan 2014

keby amniocenteza potvrdila vazne poskodenie babatka,tak odporucaju ukoncenie

nikus20
autor
30. jan 2014

@magdalenkami jaj lebo mame to robili a nic sa nestalo neposkodilo plod:O

petrula21
30. jan 2014

@nikus20 nám robila celý rodokmeň, z mojej aj priateľovej strany, všetky vyskytnuté choroby, kolko mal kto rokov ked zomrel...ja som tam bola kvôli zlému skríningu takže potom rozprávala o štatistikách a ponúkla mi amniocentézu na ktorej som aj bola a všetko bolo v poriadku. Mne krv nebrali vôbec....

nikus20
autor
31. jan 2014

@petrula21 fuha no to mi nepovedal ani ze vobec praitel mne povedla ze len mna posle uvidi ale dakujem za odpoved🙂

petrula21
31. jan 2014

@nikus20 ani so mnou tam nebol priateľ, ani som nebola na také otázky pripravená lebo moc rodinnú anamnézu nepoznám kedže starý rodičia zomreli ked som bola malá...ale tak niečo som si pamätala :D keby viem tak si to najskôr pozisťujem...ved uvidíš čo to bude, držím palce 🙂

nikus20
autor
31. jan 2014

@petrula21 Dakujem🙂 no som uz teraz zvedava uz to je nech zamnou tolko vybavovaciek ze ani enviem co a ako kedy este keby nebola zima:-/

magdalenkami
31. jan 2014

@nikus20 aby sme sa dobre pochopili samotna amniocenteza neposkodi plod,len v minim.pripadoch moze sposobit potrat,zdoraznujem len v minim. a ukoncenie tehotenstva navrhnu v pripade ked sa plod nevyvija dobre a ma postihnutie napr downov syndrom,razstep a podobne.presne ako pise pani tiez nam robili rodokmen,boli sme tam s manzelom,ale skor nas ukludnili,navrhli amnicoentezu a morfologicky ultrazvuk

nikus20
autor
31. jan 2014

@magdalenkami ano ano uz som pochopila🙂 aj jedna znama mi napisala ze to je len malo percento no uvidime kcomu sa rozhodneme musims a dobre rozhodnut nakolko o dalsie dieta prist uz nechcem

magdalenkami
31. jan 2014

@nikus20 nech vam vsetko dobre dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre