Ako prebieha genetické vyšetrenie pred otehotnením?

remeli
17. mar 2009

nenašla som tu nikde takúto tému tak by som sa chcela opytát. S mazelom sa snazime o babatko uz rok a lekar ma dnes po folikulometrii poslal na geneticke vysetrenie do NR chcela by som vediet ako take vysetrenie prebieha tak ak mate nejake skusenosti prosim podelte sa so mnou.
Dakujem

len
17. mar 2009

Popovídají si s váma, jáké máte choroby v rodině, oběma vám vezmou krev a za pár týdnů se tak na 99 % dozvíte, že jste oba vzorně zdraví 😉 Nic to není, ale zase to většinou nepřináší žádné výsledky...

lauritka
17. mar 2009

🙂 len. to povedali aj mne na genetike, ze vacsina ludi je aj tak zdravych, nic smee sa nedozvedeli samozrejme.

remeli
autor
17. mar 2009

dakujem, len problem bude asi to zistit ake choroby su v rodine 😀

remeli
autor
17. mar 2009

no a moj lekar si na to akosi zaklada ze je to jedno z velmi dolezitych vysetreni tak hned od neho sme tam isli a ze do 19 teho maju nejake skolenia tak sa tam este prezenieme :(

len
17. mar 2009

Lauri, u nás to samý 😉 Prej najdou něco závažnějšího tak jednou za dva měsíce, a to jim tam proudí davy lidí... Ale zase buďme rádi, že nic nenašli, protože zrovna tohle se léčit nedá 😒

Remeli, já vyzpovídala široký příbuzenstvo, přinesla sáhodlouhej seznam děsivých chorob a poruch, no a dr. na to koukla a povídá - hm, takže celkem normál... 😀

remeli
autor
17. mar 2009

len: tak na to spovedanie sa chystam aj ja 😀 uz to vidim ako kazdy bude na mna pozerat, a ako dlho to trva?

len
17. mar 2009

Asi jak kde, nám tak půl hodiny, ale dali nám předem vyplnit tunu lejster domů a na místě zase zdržoval můj zvídavý muž 😉
Hele, já měla pocit, že to ty lidi děsně baví, vzpomínat, jakýma strašně zákeřnejma chorobbama kdo trpěl a jak hroznou smrtí skonala sestřenice babičky z druhýho kolene 😀

remeli
autor
17. mar 2009

len: dufam, ze nas tam nebudu nahanat na 2x

elana
17. mar 2009

Většinou se něco najde mezi těmito třemi skupinami pacientů:

a) muž azoospermik
b) žena s problémy cyklu (ve smyslu chybějící menstruace, zpravidla hned primární, tj. nikdy ji nedostala)
c) žena s 2 a více spontánními nebo missed aborty

U tzv. idiopatických sterilit to je opravdu v 99% trefa mimo terč.

remeli
autor
28. jún 2009

Takže píšem znova, konečne máme výsledky a manželove sú v poriadku len ja musím prísť ešte raz doktorka mi povedala len to, že sa mi netvoria bunky, trocha som tomu nerozumela - ak má iekto s tým skúsenosť porpsímm o radu alebo vie čo to znamená.

Ďakujem

dahra
28. jún 2009

Ahojte,
akurat aj ja rozmyslam, ze pojdeme na genetiku. Mame uz vysledky z centra asist. reprodukcie, vypisali sme ziadost na prve IVF, ale este predtym chceme absolvovat vysetrenia na imuno a genetike.
Remeli,
skus si najst o tom na nete info. To su vysledky imunologie, ze?

remeli
autor
28. jún 2009

Dahra: neviem my sme boli v Nitre v genete na genetické vyšetrenie prečo sa nedarí otehotnieť takže neviem aké konkretne robili. Ked na nette sa dočítam iba o tom čo robia tehotným. 😠

domik124
9. mar 2011

@remeli Ahoj, pozeram, ze aj ty si bola na genet. vysetr. nam ho takisto odporucili z dovodu, ze sa ,,nedari". Prave dnes nam prisli vysledky, ale nerozumiem vsetkemu. v podstate tam pisu, ze mame normalny karyotyp, ale zmiatla ma posledna veta pod zaverom:
V DNA analyze CFTR a mikrodelécie Y chromozómu u manžela sa pokračuje. Neviem, mala si tam aj ty nieco take napisane??? viem, ze je to uz starsia tema, ale snad mi budes vediet poradit 🙂

alexaba
14. jan 2013

ahojte, zajtra ideme na geneticke vyšetrenie, treba ísť na lačno? sme objednaný až pred obedom. Dakujem

danielle123
27. nov 2017

@lauritka ahoj chcem sa spýtať či sa to platí alebo to prepláca poistovna?

lauritka
27. nov 2017

@danielle123 vtedy sa neplatilo.neviem ako teraz

danielle123
30. nov 2017

@lauritka aha no veď uvidíme som zvedavá 🙂

danielle123
13. dec 2017

tak nakoniec sme neplatili nič 🙂