Ako presvedčiť 4-ročného syna, aby nosil okuliare?

viva13
16. jún 2019

Syn 4r. mi nechce nosit okuliare poradte ako ste deti presvedcili vy.ma ich 5minut a dava ich dole

eliska13
16. jún 2019

@viva13 mal ich už niekedy dlhšie?ono treba si aj na to zvyknúť možno vidí rozmazane, či sa mu točí hlava len to nevie povedať.Bral to ako samozrejmosť, lebo doktor povedal....len bol o trocha starší.Jedine motivovať a nepovoliť veď ich potrebuje...

timetotime
16. jún 2019

tu asi presviedcanie nepomoze, jednoducho ich musi nosit. on este nevie pochopit, co to meze mat za nasledok do buducna. nic, budes musiet byt v tomto teda razna

janulik2008
16. jún 2019

Skús keď dáš okuliariky tak ho nejako zabaviť niečim aby sa "pozabudol" že ich má 🙂 ... viem čo to je ja som začala ako cca 14 ročná nosiť a nenávidela som ich 😖😖😖 a trz už pohoda 😉 len samozrejme 4 ročné dieťa je o inom 🙂 držím prsty 🙂

zara0201
16. jún 2019

Kolko ma dioptrii? Mozno mu vadia ak je to len mala korekcia. Nas nosi od cca 4 rokov,sam po nich siaha lwbo bez nich zle vidi. Ale ma cez 5 dioptrii.

ivankamirka
16. jún 2019

Môj tiež nechcel prvé (slabšie) okuliare nosiť, keď mu predpísala silnejšie (akurát) už ich nedával dole. Asi v nich lepšie nevidí, tak načo ich nosiť 😉 tiež mal vtedy 4roky.

rumba01
16. jún 2019

tazko povedat, ci to je len detsky rozmar alebo co no treba mu ich stale davat. ak sa bude aj nadalej stazovat, tak by bolo fajn, ak by si mu znova zasla zrak premerat, ci sa nahodou nieco nezmenilo

vparisova
16. jún 2019

@viva13 Pamätám sa ako dieťa keď som si nasadila prvé dioptrické okuliare.prekazali mi rámy ktoré som dosť vnimala.boli sýto modré.stale som ich videla.ak má hrubší typ rámu,možno treba zmenit za tenšie a neutrálnu farbu.Alebo je to jednoducho detský rozmar.ak si zaumienil že ich jednoducho nechce nosit,treba len motivovať.ja by som to urobila tak,že na pár dní by som ich odložila. Potom by som trebárs aj slnečné okuliare ozdobila niečím zaujímavým,nalepila malú nálepku mimonov,alebo čo má rád.a možno keby ste doma viacerí nosili ozdobene aj slnečné okuliare po dome,v rámci hry,snáď by si aj on tie svoje nejak ozdobené nosil 🧐

viva13
autor
16. jún 2019

@eliska13 nie mame ich doma od stvrtka tak len po 5 minutach za den a viac ich nechce mat chcem mu ich dat zajtra do skolky ci sa tam neumudri.
@zara0201 1.5ma dioptrie

eliska13
16. jún 2019

@viva13 to je fajn nápad učiteľka má inú autoritu.Len zase ako zareagujú deti stačí jedna hlúpa poznámka, posmesok, ale snáď ešte taký drobizg to moc nerieši.zvykne si len mne syn prvé dni hovoril, že sa mu všetko rozmazáva ešte viac

babulina
17. jún 2019

u nas asi najviac zaucinkovali ucitelky v ms, urobili z okuliarkov prednost - deti si vytvarali papierove a potom si robili modnu prehliadku, vyhrala nas princezna lebo mala ako jedina tie ozajstne - odvtedy ich nedala dole

zuzkazp
8. jún 2023

Ahojte môžem sa spýtať ako sa zisťujú dioptrie u tak malých detí? Malý má 3r. Objednaní sme o mesiac

viva13
autor
8. jún 2023

@zuzkazp ako u dospelych

chichua
8. jún 2023

@viva13 dcérka má síce od roka ale mohlo by to fungovať aj u 4 ročného. Spravili sme doma všetkým plysakom a bábikami okuliare zo žinilkoveho drôtika, veľmi sa jej páčilo, že aj hračky nosia okuliare. Tak isto aj ja nosím okuliare, takže tiež chcela byť ako ja. U nich nich v škôlke ma veľa detičiek okuliare. Určite sa za ne nikomu nesmej.

chichua
8. jún 2023

@zuzkazp nameraju prístrojom a potom skúšajú aj cez sklíčka ci vidí "čítať"