Ako prežiť nevoľnosti pri začiatku brania Metforminu?

mambba
10. sep 2012

Začínam brať metformin, dnes je to len 4 deň, začala som dávkou 850 mg raz denne, za týždeň by som mala zdvojnásobiť. Je mi mierne povedané mizerne, mám nevoľnosti, napína ma na zvracanie temer nonstop. Tie ktoré ste už metformin užívali, nemáte nejaké tipy ako to prežiť tieto úvodne dni? Viem, že to prejde po nejakom čase, keď si telo zvykne, ale momentalne som úplne mimo.. Je niečo, čo by mohlo pomôcť toto obdobie ľahšie prekonať? či už strava, čoho sa vyvarovať alebo nejake čaje a pod..
Ďakujem

mawiya
10. sep 2012

neviem, či je to dobrá odpoveď, lebo s týmto liekom nemám skúsenosti, ale tak ma napadlo, či by ti nepomohli tablety coculline (samozrejme ak ich môžeš jesť) alebo iné žuvacie tablety proti cestovnej nevoľnosti (samozrejme bez prídavku cukru) možno blbosť, ale mne to pomohlo, keď som začala užívať antidepresíva a takisto ma napínalo na vracanie v jednom kuse. Pekný deň

lucifuk123
22. sep 2012

ahoj ja som ho brala a este k nemu som brala aj parlodel ale poviem ti vobec nepreslo to zvracanie a este k tomu som strasne bola unavena stale by som len spala a k´tomu som mala este aj upchaty nos ,lieky som brala cele tri mesiace a marodovala som popri tom lebo v praci by som to nezvladla kedze som robila na tri smeny,ine lieky mi doktor nemohol predpisat lebo zlezenie by mali aj ostatne take ,takze len to musis nejak vydrzat nic ine aspon mne neostavalo ,ale lieky mi pomohli a otehotnela som potom a vakame babetko zaciatkom roka a hrozne sa tesime 🙂