Ako riešite chrápanie vašich partnerov?

dada26920
8. apr 2012

Ahojte 🙂 moj partner niekedy a dost casto chrape tak zemusim ist spat do vedlajsej izby ako to riesite vy???vasich chraposov ? 😝 😝 😝 😝

baklik
8. apr 2012

@dada26920 moj nastastie nechrape 😀 ale vraj su na to nejake kvapky... skusala si?

dada26920
autor
8. apr 2012

@baklik este nie ale moj partner pracuje s acetonom tak si myslime ze je to tym vsetky kolegove zienky sa stazuju..............

zeleny_cajik
8. apr 2012

nooo... chrapeme obaja, na striedacku 😅 ja som absolvovala aj operaciu, lebo som sa za to hanbila a nepomohlo velmi. mm tvrdi, ze uz nechrapem, ale neverim mu, podla mna mu je len luto mi to hovorit. Ja sa totiz obcas na vlastne chrapanie zobudim 🤐
A tak sa obcas v noci vzajomne stuchneme, alebo cmukame a rano sa obaja tvarime, ze si nikto nic nepamata 😝

Ved ale keby horsie nebolo 😉

bobocka
8. apr 2012

😀 😀 😀 to je tema ako pre mna. 😀 😀 😀 moj drahy sice nechrape ale fuci za 10tich 😀 on ked je na chrbte,tak proste vyfukuje vzduch ale tak hlasno,ze aj susedia ho istotne pocuju.no ja sa nestvem,pretocim ho nabok a je to 😀

inffinity
8. apr 2012

super téma 😀 můj chrááááápe až hrůza 😠 jak sme ještě neměli malou usnula jsem vždy dříve jak on a spávala jsem tvrdě takže jsem dlouho vůbec nevedela že chrápe..no malá už bude mít sice tři, ale ten spánek je o mnoho lehčí takže ne že by mě vzbudil, ale pokud jdu spát a akurát chrápe šťuchám do nej tak dlouho dokud nenajde polohu ve které nechrápe protože já proste neusnu 🙂 ale zabírají mu kapky Adenol se to jmenuje jsou mentolové obsahují i eucalyptus atd.. jen " on přece nebude každý večer "fetovat" ! 😀

dani84
8. apr 2012

A este ako!!!!! Ja ho ked to uz neviem vydrzat budim, ze vstavaj, teraz idem spat ja!!!! 😀 😀 😀 Najviac chrape, ked spi na chrbte, tak obcas sa ho snazim prevalit na bok, je to miernejsie.... aa total drze je, ked sa rano vyspinkany spyta, ze zlato ako si spala, dobre??? Ja na neho taky krivy usmev a on ze si nic nepamäta... No aspon niekto spi dobre 😀

nice202
8. apr 2012

jooooooj, jasne, ze chrape a ako. teraz spi v obyvacke, lebo zobudi malu...ale ked pojde mala do izby, ja si dam opät stuple do usi a v pohode

stakat
8. apr 2012

Ja sa pridávam tiež do témy. Tieto dni som priateľa vysťahovala do obývačky, lebo to chrápanie som už nemohla počúvať. Príde z práce tak unavený, že sa napapá, okúpe a okamžite zaspí. Boli noci, že som bola hore ešte o 02:00 h. Aj keď mu zapchám nos aj ústa, podržííííííííím 😀 , pustím, on nič, v pohode dýcha a chrápe ďalej. V noci, keď som kojila, tak malý prestal ťahať a radšej sa započúval, čo to za strašné zvuky idú spoza jeho chrbta - normálne sa mi prebral 😅 . Teraz som na PC v obývačke a priateľ si tu krásne chrapká. Toto je jediný voľný čas (po 22:00) kedy svet patrí iba mne. Cez slzy únavy už ani nevidím, takže dobrú a ničím nerušenú noc prajem.

inffinity
8. apr 2012

@stakat ja pro zmenu klasika v loznici vsichni tri jen ja cumakuju jeste do netu na tel bo nekdo vedle me pili drevo a zdruhe strany se mi zas nekdo pristehoval 😀 krasnou "tichou" noc preju i ja 😀

adelii
9. apr 2012

Baby,viem,ako sa citite...ja prezivam dennodenne to iste a uz som z toho niekedy na nervy 😠
Stale zartujem,ze ja mu raz za to chrapanie v afekte nejako ublizim 😀 Ale to uz je tak neznesitelne,ze sa to moze stat aj nevedome 😖
Vzdy sa ho snazim vyhnat do obyvacky,no tam sa mu zle spi...
Ja totiz,ked nemozem zaspat alebo nemam dostatok spanku,som neznesitelna...a on sa cuduje,ze je to v 90 % nasho vztahu 😀
Rozmyslali sme aj nad tou operaciou,ale vraj to nie je lacna zalezitost...neviete kolko stoji?

eeffka
9. apr 2012

Baby a nemate tucnych/silnejsich muzov? lebo tito vacsinou chrapu. Treba schudnut, spat na boku, volnepredajne kvapky, spankove pracovisko a az tak operacia.
Ja som chrapavala ako decko kvoli spaniu na chrbte a strojceku na zuby, nastastie to preslo, muz ked pride obcas ovineny 🙂 chrape ale pomoze ho otocit na bok. no a moja mama 😖 des a hruza ale zasa ma metracik a vysku 1,6. Ked bola chuda , davno, davno - nechrapala.

riela
9. apr 2012

tiež to riešim odchodom do vedľajšej izby 🙂 .
@eeffka - môj je štíhly, športovec, tak neviem...

ajca123
9. apr 2012

@dada26920 môj miláčik tiez chrape 🙂 a riešili sme to tak že som sa snažila zaspat prvá 🙂
Ale časom som si zvykla a aj deti 🙂 lebo aj oni chrapu ked maju sople...
Ale aj sme zistili ked môj miláčik spi na ľavom boku tak nechrape.. A nebo ked si dá pivko 🙂
Nikdy neodchadzam z mojej postele

dada26920
autor
10. apr 2012

@eeffka aj moj je atletickej postavy tak tym to nebude u nas je to unavou a pracovnym prostredim pred tym pomohlo ked sa dal na bok ale teraz niekedy ani to nepomaha 😠 a ist spat prva hm kym sa ja vymotkam tak chlapci uz davno spia 😝 ........

inffinity
10. apr 2012

@adelii můj měl zlomený nos a operovali mu ho dvakrát :-/ on ho má prostě minimálně průchodný.. už si našel dobrého ORL a ten sice říkal že potřetí se ta operace nedělá ale že pokud to je tak jak říká že má nějak deformovanou přepážku či co tak že mu to ještě udělá.. tak sem zvedavá kdy se k tomu dokope aby šel vubec na vyšetření..

danielaviki
10. apr 2012

aj moj muz hrozne chrape...riesime to tak ze on spi v obyvacke a ja s malym v spalni uz asi rok...zvykli sme si...muzovi vadi zase ze maly v noci "cumle ruku"miesto dudlika a to vydava tiez take rozne zvuky a to ho rusi...na muzove chrapanie som si nezvykla, pocujem ho aj cez zatvorene dvere, synove "cumlanie" my uz nevadi....neviem do kedy to takto bude ale zatial nam to vyhovuje... 🙂 a ked poviem muzovi ze nejech ide k doktorovi kvoli chrapaniu tak sa hneva, ze on nikam nejde... 😠

mandragora22
10. apr 2012

@dada26920 tak isto, ked ma chrapave obdobie, lebo ho nema vzdy, zatial, ale ked ho ma, tak spime oddelene, lebo inak sa neda. mna to budi a dieta tiez. takze ina moznost asi neexistuje 😅

rora
10. apr 2012

spavame oddelene, ale aj tak to bolo neunosne, pocut chrapanie aj cez zavrete dvere 🙄 tak som vyskusala nosovy clip a konecne mozem aj s malou spat!!!! 😔 sice chrape, ale potichsie a sem tam sa stane ze aj vobec 🙂 neviem kolko taka vec stoji, ja som si to vydrazila na mimiaukcii za 3,80e a teda za par eur takyto pokrok 😉

adelii
10. apr 2012

@eeffka no moj drahy je taky trosku pri tele,po svadbe pribral nejakych 15 kg,no coked on chrapal aj pred svadbou ☹ ale asi je to aj tym,ze trpi na alergie,aj ked tvrdi,ze uz ziadnu nema 😀
@inffinity vies co,to je najhorsie...niekam ho prinutit zajst 🙄 on vobec k ziadnym doktorom nechodi,dokonca aj k zubarke len sem-tam,ked ho donutim,lebo nema ziadne kazy...
uz neviem,co s nim robit,ale strpcuje mi to jeho chrapanie zivot 😝

p3tra11
10. apr 2012

ja svojho posteklim 😀 😀 na chvilu prestane, a presne za tu chvilu ja zaspim a potom mi to uz je jedno... 😉

esterka111
10. apr 2012

.... moj chrape ako des... 🙂 ale uz som si zvykla.

adulik23
10. apr 2012

@dada26920 tak u nas je chrapanie totalne hakliva tema. mm chrape uplne neuveritelne. 😠 😠 😠 tak ako pisali niektore baby - kym sme nemali deti, tak som sla spat skor a bolo po probleme, ale teraz stale kojim, takze spim len na pol ucha, aby som pocula maleho a samozrejme pocujem len chrapanie. cele noci cmukam, stucham medzi rebra , vrcim, placem, raz som ho v afekte aj zacala bit a NIC. chrapa dalej. a nechce s tym nic robit, lebo to vraj ma z alergie. 😠 on dokonca chrape aj ked lezi na bruchu. cele zle. ked sa raz prestahujeme do vacsieho bytu, tak planujem oddelene spalne. toto jedine ma drzi pri zdravom rozume. 🙂

jo111
10. apr 2012

Baby, sucitim s vami, toho mojho dokonca jeho spolubyvajuci na internate natocil ked chrapal, ze daco take este nepocul :D ale chrape len ked spi na chrbte co je bohuzial jeho oblubena poloha tak donho vacsinou stucham dovtedy kym sa neprevali na bok, ale v afekte som mu aj ja raz strelila facku, ked ho neslo zobudit a chrapal az sa steny triasli :P priznal, ze tu facku v spanku zaregistroval, ale nevedel sa zobudit. Ja som sa mu ospravedlnila, fakt mi praskli nervy a navyse ma tesne predtym aj vytocil. Vacsinou to riesime tym stuchanim, ale uz som rozhodnuta skusit aj tie pasiky na noc. Oddelene spalne si neviem predstavit, raz za cas sa stane, ze spime kazdy inde, ale to je skor vynimka nez pravidlo, obom sa nam spi lepsie vedla toho druheho aj s tym chrapanim 🙂 asi treba spravit mensi prieskum ohladom metod na potlacenie chrapania :D

sisaha
10. apr 2012

tuším chrápe každý chlap a každá piata žena 😀 😀

tosomja
10. apr 2012

ja som si zvykla...lebo chrápe v každej polohe 😀 😀
A tiež som jeho chrápanie nahrala do mobilu a dala si to ako zvonenie 🙂 Keď to počul, tak mi hovorí "To čo si si stiahla, džungľu? Volanie divočiny? " 😀
Sem tam ho štuchnem, kopnem jemne, raz som ho zkopla z postele, aby sa prebral, lebo to bolo tak hlasné chrápanie, že by som sa hanbila pred susedmi 😲
Buď si to nepamätá, alebo sa tvári, že nevie, čo bolo v noci.

adelii
10. apr 2012

@adulik23 tak to pouzivas tusim tie iste praktiky ako ja 😀 tiez uz odomna dostal par vypraskov 😀 ale ty mas aspon tu moznost,ze sa budete stahovat a mozes tie spalne mat oddelene...my sme sa nedavno stahovali,dufala som,ze ked kupime kvalitnu postel a matrace,tak sa nieco zmeni,ale velky prd 😀

mamutka
10. apr 2012

super tema, clovek by sa aj zasmial, keby to nebolo take zle......... nenavidim ako chrape, neviem vystat ako blbo sa dokaze tvarit, ked poviem ze som unavena, povie mi len debilitu ako napr. - chod spat skor..... zabila by som ho za to....... ako fakt mi ide na nervy, ze len co lahne do postele, do 3 minut tvrdo spi! neda sa zaspat skor. naozaj nedokazem hrat pretek typu - manzelik chodi spat o 22. dieta nespi takmer vobec, tak ked uz nakojim, prebalim, neuspesne dam do postele, znova nakojim, ponosim koli prdom, nakojim a pod, tak este posuniem cas aby som stihla byt v posteli a zaspat skor ako on....
konecne nekojim, maly zaspava skor ako ked bola babatko, teda, vobec spi, nie ako volakedy a ja nie ze by som si konecne oddychla, ale kazdy vecer pocuvam ten ramus.
vydrzim tak do polnoci, do jednej...........potom upadam do akejsi deprivacnej komy z chrapania...
som maximalne unavena, je mi do placu od unavy, cmukat nevladzem, lebo uz som kompletne nevladna, jedine co rozhybem je noha a tak ho kopem, lebo je to lahsie ako zdvihnut ruku a trmacat nim... na chvilku prestane a potom zase.
kazdu noc spi aspon o 2 hodiny dlhsie ako ja a aj tak vzdy ked som unavena, tak sa idiotsky tvari, ze akoze z coho??? no z dlhodobeho deficitu spanku asi, nie?
takze asi tak. inak sa mame radi 😀

poslat ho spat niekam inam nezabera - pocujem ho, ale nemozem ho kopnut, tresnut, dobit a hadam casom aj zhodit z postele........
je hodne aktivny sportovec, samy sval, nijakou obezitou to nebude. bol s tym na ORL, berie kvapky, kupil akesi pruzky do nosa, ci na nos, no nic proste....... chrape si dalej.
mozte az jeden krat hadat, co pocuvam teraz................. neponahlam sa do postele, naco? 2 hodiny takeho koncertu, kokos, to je aka vyhra? keby to aspon bolo zadarmo, ale stoji ma to kopu sil, nervov, energie a zivotneho elanu, ktory mi ubuda den po dni co som taka nevyspata.....
jo, najviac ma pobavi, ako obcas lamentuje ako on vobec nemohol spat.............. kedykolvek sa v noci preberiem, tak chrape.
presne si aj ja pamatam, ako maly cucal mlieko a zrazu ocka na mna a pocuval ten zvuk, pusinka stopla cuckanie a dumal co sa deje 😅

koniarova
10. apr 2012

@mamutka Prepáč, viem, že to na smiech nie je, ale tak bohovsky si to napísala, že ešte teraz sa 😀 😀 😀 😀 😀 . Najmä, ten koniec s malým. 🙂 🙂

mikman
10. apr 2012

@dada26920 Každý jeden človek chrápe niekto silno niekto slabo ale každý. Mali by ste počuť keď chrapka môj takmer 3 ročný syn a do tandemu aj sučka yorkshirského teriéra.

mamutka
10. apr 2012

@koniarova som rada, ze som ta aspon pobavila 😀