Ako sa cítite po jedle z fast foodov?

13. máj 2022

Bol som asi po 4 rokoch znovu vo fast foode - McDonald a Burger King a po tom, ako som si dal v 2 rôzne dni burger z obidvoch (jeden deň McDonald a druhý deň Burger King) bolo mi v oboch prípadoch tak zle, že som si myslel, že to sú posledné minúty môjho života. Bolesť brucha, hnačka, nevoľnosť, bolesť hlavy, zvýšený tlak, zvýšený tep, bolesť na hrudi, točenie hlavy, pocit na odpadnutie.
Asi tam musia do toho jedla dávať brutálnu chémiu alebo strašne veľa soli a tuku.
Myslím, že do žiadného fast foodu najbližších 40 rokov nevstúpim.

marseillefan
13. máj 2022

Mne mekáč chutí...a deťom tiež.

vanda323
13. máj 2022

Tak samozrejme že si sa tak cítila ...fast food je najväčší bordel aký existuje, ak už sa chcem najesť mimo domov...tak niekde kvalitne a nie takéto sajrajty

zoro9836
14. máj 2022

Ja nemám problém, a myslím si že preto, preto lebo objednávam relatívne často tak som zvyknutý.
Podľa mňa to bude o zvyku.

nikasmile
14. máj 2022

Po takej dlhej dobe je to možné, že sa tak cítiš. Bola to zátaž pre telo. Najbližšie odporúčam Fatru a vyprošťovák.😉

sisaka
14. máj 2022

Hej, hej… sypú tam jed na potkany 🤦‍♀️
Ja si dám burger tak maximálne 1-2 do roka, to musím mať vyslovene chuť, takže rozhodne nie som zvyknutá ho jesť. V živote mi z neho zle nebolo, ale ja som zdravá, stravujem sa dosť zdravo a nemám tráviace problémy.
Radšej rozmýšľaj, ako sa stravuješ, problémy s pankreasom zo zdravej stravy asi nebudú, že?
Vyprážané hranolky, hamburger to je presne jedlo, ktoré môže spôsobiť akútnu pankreatitídu, takže žiadna otrava jedlom, ale tráviace problémy

patus_2
14. máj 2022

Ja som mala Mekač iba 2x, ale v oboch prípadoch mi bolo veľmi ťažko od žalúdka. Z iných fastfoodov som také problémy nemala. Ale nakoľko "fastfoodove jedlo" mám veľmi rada, tak si radšej urobím domáci burger a domáce hranolky. Síce to už nieje fast, lebo urobiť žemle trvá aj 2 hodinky, ale tá chuť stojí zato 🙂

3009
14. máj 2022

Ja už roky fastfood nejem.

radanna11
14. máj 2022

Ja keď som nebola tehotná , aj som cvičila aj sa zdravo stravovala ale sem tam som si ako take vyhodenie z kopýtka dopriala mekac alebo burger king,nikdy mi nebolo zle a to teda moje telo nebolo zvyknuté na pravidelne jedenie

petricka22
14. máj 2022

Ja by som to do ust nedala, to je podla mna taky hnus, aspon si uz druhykrat nekupis 🙂

petricka22
14. máj 2022

@zoro9836 naco si zvykat na taky bordel? 🙂

diamond007
14. máj 2022

Není to množstvom ? S mužom sme boli minule, ja som tam nikdy nič nejedavala ale vybral mi nejaky burger (jeden) a zjedla som ho a zle mi nebolo.

elizabet173
14. máj 2022

neviem, nekonzumujem ich, ale ľadová káva je v mekáči výborná

amelie2017
14. máj 2022

Do mekaca sme chodievali tak 3 krat do roka, ja v pohode, ale muz posledne razy zvracal, tak uz nechodime. Len ja po hranolky. Viem, je to chemia cista, ale zboznujem ich. Do burger kingu sa uz neodvazim, chutia mi ich burgre, ale naposledy som ho ani nedojedla a uz som sedela na wecku. Mozno len nahoda, ale nebudem riskovat.

marca12
14. máj 2022

Ja si dam 2-3x rocne McDonald inak sa nestravujem vo fastfoodoch a nebyva mi zle po zjedeni burgeru. A to ani nejedavam tazke jedla.

viky173
14. máj 2022

vo fastfoode som sa stravovala len prilezitostne parkrat do roka, ale po tom, co som v jednom talianskom mekaci dostala kuraci wrap s polosurovym masom a zahryzla sa don sa mi to tak zhnusilo, ze som tam odvtedy nebola, bude tomu cca 3 - 4 roky a uz ani neplanujem... zle mi ale nikdy nebolo

aurorastone
14. máj 2022

Ja mekac milujem a teda nie nikdy mi nebolo tak zle aj keď som toho zjedla veľa

syslik81
14. máj 2022

bud ti jedlosadne alebonie ... toze ides do restauracie neznamnea ze jes zdtave a kvalitne jedlo ... keby si videla co vsetko davaju do potravin co kupujes asi by si sa radsej islapast -aby si mala daco zdrave-vlastne ani to nie kedze uz ani travanieje zdrava od vsetkych sajrajtov vo vzduchu a dazdi ... kazdopadne ak ti tam nechuti nejedz ..

melanta
14. máj 2022

My pravidelne cvičíme, jeme naozaj zdravo, ale cca raz mesačne si dám raňajky v mesiaci a raz mesačne burger, aj s hranolkami a mrazeným shakom. Zbožňujem to. Nikdy mi nebolo zle.Ale ak by mi bolo, nemyslím, že by som o tom potrebovala písať na sociálne siete.

tncka
14. máj 2022

Tak uz vies ze taketo jedavat nemas💁

trema
14. máj 2022

Ja sa citim velmi dobre, ako po kazdom jedle 😀

thereisabear
14. máj 2022

Mne býva trochu zle (nie že umieram), keď si dám burger, hranolky a aj sladený nápoj, keď mám iba vodu, tak je to ok.

dadis
14. máj 2022

Ked odhliadnem od vyvicitiek, ze kolko som toho zjedla🙃, tak sa citim po takom jedle vzdy vyborne...podla mna sa treba obcas aj odmenit niecim nezdravym. Nikdy, naozaj nikdy, mi z jedla McD, KFC alebo BurgerKingu nebolo zle. Ale mam ho len parkrat do roka..

sissy27
14. máj 2022

Sem tam si fast food dám ale zle mi teda nebolo nikdy. Ale napríklad z kávy (aj tej najkvalitnejšej) mi vie byť veľmi zle aj tri dni - takže podľa tvojho vzorca je plná chémie a jedov a neviem čoho a asi by ju mali zakázať 😂
Nebudeme sa hrať, že fastfoody sú ideálna strava, ale tak ako pri iných veciach aj tu platí “všetkého veľa škodí” a ak si dá niekto 3-4x za rok mekáč, tak mu to neublíži.
Tam sa pozri koľko šunky a iných údenín zješ. Môžu byť vysokej kvality, s vysokým podielom mäsa - vďaka obsahu dusitanu sodného sme na popredných priečkach čo sa týka výskytu rakoviny hrubého čreva a konečníka. A to ľudia konzumujú denne, nie len občas.

kristiii
14. máj 2022

Ja chodím do mekáču so synom a s mamou tak raz za dva mesiace a v živote nám ani jednému zle nebolo. Záleží možno aj koľko si toho pojedol. My si dávame vždy len menší burger, malé hranolky a kávu, syn ten spasie veľké menu, minule si dal k nemu ešte aj nugetky navyše 🤦 a pohoda. Ale tak on je vo vývoji 🤣. Inak ja som kedysi robila v mekáči a práveže sa tam veľmi dodržiavalo všetko čo sa týka hygieny, skladovania a pod...takže ja keď si mám vybrať z rôznych fastfoodov, tak idem vždy najradšej tam (čím netvrdím, že to jedlo je zdravé, ale raz za čas si proste doprajeme).

tykat
14. máj 2022

Pre nas mekac uplne v pohode.
Ale cca 15r dozadu ked som si dala mekac tak som myslela ze umriem. Vykluli sa z toho zlcnikove kamene, zapal a zachvat. Zlcnik musel von. Odvtedy mekac ani nic ine nerobi problem.

simsalabim
14. máj 2022

Fastfood jedavam vacsinou len na dovolenke v hlavnych mestach v zahranici - je to lacnejsie ako restauracia. A citim sa potom uplne ok a to doma nikdy nevyprazame.

senan
14. máj 2022

Zalezi kolko toho clovek zje, my ked napriklad ideme do mcdonaldu alebo tak, tak si dam wrap a po tom mi tazko nie je. Ono kazdy na to reaguje inak, ale ja napriklad si neviem predstavit jest to nejako casto.

saja1
14. máj 2022

Mne byva obcas zle z jedla. Takze ked cestujem, fakt chcem mat istotu ze mi nebude zle, casto si vyberam prave mcdonald. Ale moze byt ze niekomu ich jedlo nesadne.

astika
14. máj 2022

Nebíčko v papuľke 😅, hlavne, že to nemusím chystať a stáť za sporákom, vychutnám si každý hlt😉