Ako sa cítite po prekonaní Covidu-19?

nadzieja
11. apr 2021

Ako sa cítite po prekonaní covid? Mate nejaké problémy... Unava, nevladzete.. atď...

hipuska
11. apr 2021

@nadzieja ja 08/2020 ľahšie sa zadycham, nevládzem. Zmenil sa mi čuch. Strašne mi smrdia varené vajcia

patricka
11. apr 2021

Unava a strasne ma bolia nohy a kĺby....som 2 mesiace po covide...a sem tam ma skriabe dychacia trubica

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susedka
11. apr 2021

@nadzieja november 2020 - doteraz nemam cuch, a pri konzumácii mlieka, jogurtov, syrov citim strašnú pachuť v ústach , a castejsie ma boli hlava ...

karollka21
11. apr 2021

@susedka ja presne to iste s mliečnymi výrobkami, myslela som, že len ja som divná 🙂. Ešte mi smrdia niektoré pasty, napr. Sensodyne, naťahuje má z nej, pritom som ju roky používala. A s čuchom to ide u mňa mám pocit dole vodou, nie k lepšiemu, nič sa mi nevracia. Tiež nov 2020 prekonaný covid

leeo
11. apr 2021

Mama september - doteraz nema uplne ok cuch. Ostatni boli do niekolkych dni v poriadku. Ja som nemala ziadne symptomy.

judar
11. apr 2021

December 2020 odvtedy astma a problemy s plucami

evinku
11. apr 2021

November 2020 odvtedy vysoký tlak, rýchly tep a búšenie srdca...

monci20
11. apr 2021

Prekonaný covid november 2020, divný čuch a chuť, skoro všetko smrdí, problémy s tlakom raz nízky inokedy vysoký, búšenie srdca, bolesti hlavy

patus_2
12. apr 2021

Ja som mala kovid v januári 2021 a teraz sa ešte častejšie zadycham, občas búši srdce, niekedy bolia nohy tak ako keď mám silnú svalovicu. Ale už je to fajn, nič hrozne, postupne sa to lepší. A ako píšu ženy vyššie zmenil sa mi čuch a chuť. Nikdy mi nechutilo sladké ale teraz mám chuť len na sladké. 😂

lucinka1988
12. apr 2021

@nadzieja dostala som ho presne 15.03 od manžela, bolo to týždeň po pôrode..Do 10 dní bol klud a aktuálne sa cítim úplne fit aj napriek tomu, že mám doma mesačne bábätko a neprešiel ešte ani mesiac, odkedy som to dostala. Je to zrejme veľmi individuálne, závisí od veku, kondície, imunity atď..

susedka
12. apr 2021

@karollka21 sme dve 🙂 ja som nemohla ani maso , sunku teraz uz je to lepsie ale mliecne zatial nemozem .... uvidime do kedy to bude trvat

luciar260
12. apr 2021

Prekonala som covid v marci 2021, stale sa necitim fit , taky tlak v hlave, unava a najviac ma trapi pocit nestability... ako by sa mi vkuse tocila hlava ... ale nie ako zavrat ze naraz sa prudko zatoci... proste neviem to opisat trva mi to uz mesiac vkuse

monci20
13. apr 2021

Chcem sa opýtať, tie čo ste prekonali covid, nemáte niečo podobné akoby vás pálila záha, ale nemám veľa žalúdočnej kyseliny, takže neviem čo to je. Popri tom že cítim tie divné chute a pachy má trápi aj toto a neviem či to s tým môže súvisieť. Covid som prekonala v októbri a tie divné chute mám od februára.

nadzieja
autor
14. apr 2021

@luciar260 tak toto mam aj ja.... V obchode mi zle došlo to,, tak sa mi zatocilo

luciar260
15. apr 2021

@nadzieja mne to trva uz mesiac vkuse ako sa rano zobudim az do vecera kyn idem spat , je to take slabe ale citim to stale tlak , mierne bolestva pocit nerovnovahy... zajtra idem na neurologiu tak som zvedava... mne sa toto zacalo uz tyzden pred pozitivnym testom na covid... tak teda neviem ci to ma suvis , ale znepokojuje ma to

obonova7
25. apr 2021

ja som dva týždne po pprekonaní covidu a mám nízky tlak a velmi vysoký tep . Ked mám tep 90 a viac nenormalne sa my točí hlava a kašel hrozný mám tiež ešte lebo som prekonala aj zápal pluc obojstranný

nadzieja
autor
1. máj 2021

@luciar260 ako si dopadla na neurológia...

luciar260
1. máj 2021

@nadzieja dr povedal ze to nevypada na nic vazne, predpisal mi dvojo liekov, a o 3 tyzdne kontrola... no uz sa mi to zlepsilo... ani lieky neberiem zbytocne... no zas sa mi vratili nocne stavy uzkosti... divny pocit na hrudi, pocit nedostatku vzduchu... je to velmi neprijemne ...

nadzieja
autor
2. máj 2021

@luciar260 ze vraj sa to stáva, magnézium ľudia berú

luciar260
2. máj 2021

@nadzieja ano beriem uz dlhsiu dobu ... no nepomaha

nadzieja
autor
3. máj 2021

@luciar260 a niečo z lekárne voľnopredajné nenavykove na upokojenie... Možno by pomohlo

monci20
3. máj 2021

@luciar260 tiež mám také stavy úzkosti, dávam si anxiolan, obsahuje to ľubovník, lenže bylinkové preparáty potrebujú čas kým zaberú

3petka
3. máj 2021

@nadzieja ja som mala v polke decembra. Jedine či mám je že keď si kychnem tak má zabolí na jednej strane pľúc. Ale čím ďalej tým menej. A 2 krát v noci sa mi stalo že má bolelo na hrudi a musela som sa cca 20 sekúnd rozdýchať. Ale už dom to nemala tak uvidím.... Nemam problém s kondičkou ani s ničím iným.....

luciar260
3. máj 2021

@monci20 ja som skusila depress tiez je na prirodnej baze... beriem ho zatial tyzden

luciar260
3. máj 2021

@monci20 mozem sa opytat ake stavy mas?? Tiez sa ti to stava najma v noci ?

monci20
3. máj 2021

@luciar260 úzkostné stavy mávam aj cez deň, ale v noci je to to isté ako opisuješ, divný pocit na hrudi, ťažko sa to opisuje, predtým som mala bolesti hlavy a búšenie srdca, to mi už prešlo, niekedy mám pocit že to prechádza celým telom, niečo zmizne a objaví sa nové, len dúfam, že to raz skončí, popritom mám aj bolesti svalov a kĺbov, a cítim tie divné pachy a chute, ale aj to sa mi postupne upravuje. Ja som mala covid skôr bezpríznakov, len strata čuchu a chuti na 2 týždne, 2 dni zvýšená teplota, zato som schytala ten postcovidový syndróm

luciar260
3. máj 2021

@monci20 dakujem za odpoved, no ja som mala mierny priebeh ako chripka.... este sa ta chcem opytat ci si mala tieto uzkostne stavy aj pred covidom alebo sa ti to zacalo po.... lebo mne toto trva velmi dlho uz niekolko rokov no prejavy boli raz za cas takze som to neriesila...a presne ako ty pises raz busenie, potom divne pocity na hrudi a tak... no teraz to mam ovela intenzivnejsie ak to nebude prechadzat asi budem musiet navstivit odbornika

monci20
3. máj 2021

@luciar260 aj ja trpím úzkosťou pár rokov, ale teraz akokeby sa to zhoršilo, zatiaľ to ako tak zvládam, no neskôr uvidím či nebudem potrebovať nejaké lieky

luciar260
3. máj 2021

@monci20 tak sme na tom podobne 🙂