Ako sa čo najrýchlejšie zbaviť nádchy?

lubikan
15. feb 2013

Maminky,syn 9r.ma uz tyzden stale nadchu,v pondelok potrebujeme,aby bol fit,a jemu to nie a nie prejst..odmieta mi domace sirupy-cibulovy,(ja tam viem dat aj cesnak,zazvor,med,citron,pomaranc)...nedokazem ho udrzat po dekou...proste ten soplisko stale tece a tece...ma kvapky vibrocil..dokonca zacal uz aj vykasliavat hlien,davam mu na to solmucol sirup....

existuje nieco LEPSIE??...mne sa zda,ze nadcha su prechladnute creva,nieco v tom zmysle som pocula a myslim,ze brat mal kedysi lieky na nadchu...

Dakujem

sissy27
15. feb 2013

všeobecne známe - nádcha s liekmi trvá 7 dní, bez liekov týždeň...
v pondelok potrebuješ aby bol fit - čo je také strašne dôležité, že to choroba neospravedlní? 😒
pomôcť môžeš napr. solmucol, mucosolvan, trifed - v podstate akékoľvek mukolytikum, ktoré uvoľňuje hlieny a napr. aerius alebo niečo podobné, čo stiahne opuch sliznice, a samozrejme veľa tekutín...
s kvapkami do nosa opatrne - nemali by sa používať viac ako týždeň, pretože sú ľahko návykové a potom ani nie nádcha, ale opuch sliznice nosa (a následný pocit upchatého nosa) môže byť chronický...
a nádcha ako prechladnuté črevá - to mi znie ako riadna hlúposť, ale tak každý verí tomu, čomu veriť chce...

saska.t
15. feb 2013

osccillo alebo coryzalia, u nas vzdy 100% zaberu 😉 a este aj echinaceove kvapky

desszi
15. feb 2013

zahlienenie hornych dychacich ciest je aj dosledkom oslabenych obliciek, skus nieco aj na podporu ich cinnosti, caj, brezove listy atd. inak ked sople tecu, to je dobre, davaj vela c vitaminu, d vitaminu, tekutiny, nenutit jest, homeopatika coryzalia, paragrippe, koloidne striebro do nosa....alternativ je dost, staci si vybrat

luciaalex
15. feb 2013

Ako pisu baby, vela tekutin, sople fukat nech sa viroza nezvrtne na bakterialnu infekciu (mate urobeny ster, nema bakteriu?) A skus zazvorovy caj, plus mukolytika-mame osvedceny solmucol a mucosolvan, a tiez sinupret.
Baby, podme si pytat percenta od farma-firiem, ze im robime reklamu 😀

stanislavao
15. feb 2013

nahrievat sa, soluxovat. nic ine neni ucinnejsie, ako toto. aspon u nas.

usiko
15. feb 2013

7 dni s lieknmi, tyzden bez liekov, alebo naopak..nadchu sposobuje virus a na to nie su lieky, teda nie take co by ho vyliecili...treba cas a mozno zmiernovat opuch sliznice nosa, aby vedela spat a dychat nejakymi kvapkami, my sme davali Nasivin, a prespala celu noc, plus vysavat hlieny.....

tinki
15. feb 2013

a vynechaj mlieko a mliečne výrobky..tiež pomáha..

ewca
15. feb 2013

no ja som sa naposledy nevedela hnusnej nadchy zbavit dni, potom mi manzel doniesol coryzaliu, homeopatikum, den kazdu hodinku pocmulas, druhy den ti je o 90% lepsie

lalala54321
27. mar 2016

Mám strašnú natchu a neviem čo mám robiť

maca283
28. mar 2016

Treba dat nohy do lavora s vodou a kuchynsku sol ak nic ine doma nemas Ja este pouzivam tymianový krem eukasol na vankus strekla pre lepsie dychanie presne pred týždnom som sa trapila tri dni Pouzivala som iba tymian eukasol sprej a mocila nohy v a bolo po probleme liecime sa tak vyzdy cela rodinka