Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa dá ovládať kašeľ?

mijunik
29. máj 2013

Ahojte, mám otázku, resp. potrebujem radu. Ako sa dá ovládať kašeľ? Totiž - som trošku prechladnutá - nádcha (tá je už na ústupe) a pokašliavanie plus chytené hlasivky. Najviac ma trápi to pokašliavanie, pretože je to suchý kašeľ, po viacnásobnom zakašľaní vyprodukujem tak kvapku - dve niečoho, čo ani neviem, či je hlien. Kašlem najmä večer (trápievalo ma aj nočné kašľanie, ale teraz našťastie nie). Asi pred hodinou som si odpila kávičky (bezkofeinovej) a zabehla mi jedna kvapka, možno pol kvapky. Tak som si podráždila už aj tak podráždené dýchacie cesty a samozrejme som sa rozkašľala. A potom som to ešte chvíľu dokašliavala, ale keďže som prechladnutá, tak ono to vlastne nebralo konca, cca každú minútu som musela zakašľať. Je to nepríjemné, ja viem, ale nemôžem si pomôcť. No a úplne ma dorazil manžel, keď som tak každú chvíľu kašľala, povedal mi, nech nekašlem! 😲 😲 😲 Hovorím mu, že to sa nedá. A on, že dá sa to ovládať. Hovorím - nedá sa to ovládať! A on, že on to vie ovládať, tak, že to musím vedieť aj ja. No dosť som sa nahnevala, pretože kašľavice sú moje spriaznené chorôbky od malička, niečo som sa nakašľala, až tak, že ma napínalo, slzy v očiach, červená v tvári... Takže viem, že sa to ovládať nedá. Ak by sa dalo, bola by som medzi prvými, ktorí by to praktikovali. Ale možno sa mýlim a keďže som na nete nenašla odpoveď na moju otázku, pýtam sa tu: Dá sa teda takýto kašeľ ovládať? Ak áno, prosím, poraďte mi techniku, budem vám nesmierne vďačná. Samozrejme pijem čaj pri prechladnutí, užívam homeopatikum Drosera compose, malo by to vraj pomôcť, zvažujem ísť k lekárke pre Kodynal, ale to až v krajnom prípade, keby boli záchvaty v noci. Ďakujem.

pink_lady
1. jún 2013

@mijunik ale inak vela robi aj toto blbe pocasie, clovek ani nema sancu sa poriadne vyliecit....a zregenerovat

mijunik
autor
2. jún 2013

@pink_lady no, aj Ty si veru chúďatko, lebo tá hnusná, protivná, zlá choroba - kašľavica si na Teba zasadla, zavolala svoje kamarátky a dohodli sa, že sa budú striedať u Teba na stráži... 😀 No, teraz vážne, je to fakt hnusné, také kašľanie, ja som túto noc trošku lepšie spala, ale môže byť, že kvôli tomu, že som oficiálne išla spať až okolo pol tretej (zdriemla som si predtým trošku v obývačke), tak som si to odkašľala mimo pokusov o spánok, ale možno sa už konečne začína kašeľ meniť zo suchého na produktívny (rozumej vykašlem na asi piate zakašľanie kvapku niečoho, nie až na desiate ako to zhruba bolo doteraz). No a Tvoja mamina - v niečom mi to pripomína tú moju maminu... Tiež nepôjde k lekárke (to už by sa neviem ako musela cítiť a asi mať niekoľko dní horúčku), lebo že "A čo mi povie? Veď čaj si urobím, nechce sa mi tam ísť medzi tých chorých ľudí. Opýtam sa v lekárni, čo si mám dať." A podobné reči... Ale tak je fakt, že maminu nezvyknú takéto problémy dlho držať. Aj nádchu zvláda bez kvapiek do nosa, čo ja teda nechápem. No ale to, že Tvoja mamina nedodržiava hygienu pri kašli, to je nepríjemné. Mohla by si dať aspoň rúšku na tvár, nech kašle do nej. Hubku na riad meň Ty (v záujme zachovania zdravia), keď to neurobí mamina. Áno, mala by, veď na tom sa drží určite riadny bordel, aj keď vyzerá čisto. Keď si predstavím, že s tým umyjem niečo od surového mäsa, tak tam musí žiť baktéríí a baktéríí... 😨 Ty na tú svoju zníženú imunitu nemôžeš brať niečo, čo Ti ju dá do poriadku? V tomto sa nevyznám, takže možno som sa spýtala blbosť. Ale Tvoja mamina o tom hádam vie, tak je to od nej "trošku" bezohľadné, neviem, či si to neuvedomuje. 😠 Toto by vytočilo aj mňa! 😠

pink_lady
2. jún 2013

@mijunik ja sa chystam si kupit rusky ze ked budem doma tak budem chodit s tym :D :D :D no to ona s tou hubkou nepochopi, furt si bude svoje...co uz...musim dako inak na to...hej, beriem na imunitu, na zaciatku to pomahalo, vcul moc nie 😖 No prajem skore uzdravenie, krpec tu sce kukat rozpravku zas nic nespravim na pc. 🙄 😀

pink_lady
2. jún 2013

@mijunik ina ja som kasliar od malicka a malokedy som cosi vykaslala...to az teraz tento rok je novy fenomen 😀 RTG pluc ti robili?

mijunik
autor
3. jún 2013

@pink_lady No RTG pľúc mi pri tomto kašľaní ešte nerobili, ale dnes som bola u lekárky, lebo som väčšinu noci prekašľala. Lekárka ma prepočula, skontrolovala hrdlo, popýtala sa kadečo a usúdila to, čo aj ja, že je to len suchý kašeľ pravedepodobne spôsobený virózou (keďže som mala nádchu) a že bude chvíľu trvať, než sa to ukľudní. Predpísala mi nejakú novú vecičku (dúfam, že nebudem pokusný králik 😀 ), že to si mám dať na noc, aby som nekašľala. Cez deň mi to až tak nevadí, hlavne, nech sa vyspím. 🙂 Cez deň mám brať homeopatikum Drosera Compose.
Inak, s tými rúškami máš pravdu, pokiaľ nechce mamina, tak budeš sa musieť chrániť Ty. 🙂 Skús sa dopovať cesnakom (aj keď - kto sa potom bude chcieť s Tebou rozprávať, že? 😀 😀 😀 😀 ), malo by Ti to pomôcť chrániť sa. A ešte rakytníkové prípravky pre obsah vitamínu C a zázvor. Hádam Ti to niečo pomôže. 🙂 Aj ja Tebe prajem skoré vyliečenie. 🙂

haslerka27
13. dec 2013

caute baby,mna trapi kasel uz asi 5 mesiacov.brala som aj atb,aj kadejake druhy sirupov ci kvapiek,na prirodnej aj syntetickej baze.vitaminy,dzusy,otuzovanie,zvlhcovanie vzduchu....a stale kaslem.v lete sme boli pri mori,minuly rok som bola na plucnom-mala som tiez takyto problem,len kasel a kasel- plucne ok,alergologicke ok,rtg pluc ok,kultivacie v ustach a nose ok.kasel odisiel a s prestavkami kaslem od semptembra zas.

dnes som bola u lekara- objednal ma na vytery v utorok,potom ma posle aj na krcne vravel.poprosim ho o dalsie rtg pluc a priedusiek ale mna neboli na plucach,netrpim dychavicnostou ani nicim,len kaslem.suchy a drazdivy kasel.velmi neprijemny.co je ale zvlastne v noci spim,nekaslem.je to cez den len.ja uz fakt neviem.po sviatkoch ideme na hory,snad to pomoze.

co poviete na zazvor?ma naozaj liecive ucinky?jataketo bylinky moc nemusim...ale ked to pomoze...co myslite?
moze byt kasel chronicky?

maruska24
21. dec 2013

@haslerka27 si presne môj prípad. u mňa to trvá už 6 mesiacov, nepomaha nič, vysledky dobre, len mne je zle. idem sa až zadusiť.

mimake
21. dec 2013

Necitala som prispevky ale, s kaslom som si uzila tiez svoje. Na ziadnu alergiu mi neprisli popritom som mala kasel taky ze som sa niekedy az pozvracala, ked som mala svoje kaslajuce dni odmietala som aj chodit mhd lebo tam to bolo najhorsie. Potom mi jedna doktorka poradila majorankovy caj a u mna to teda funguje 100 percentne. Moj otec bol na tom podobne a ked zacal s majorankou aj on tak si to tiez nevie vynachvalit. Netreba ho ale pit vela, clovek je potom otapeny.