Používame cookies. Viac informácií tu. OK
tamvtme
27. jan 2019

@klejkaez treba to len pretrpieť...ja som brala HA skoro 10 rokov a po vysadení katastrofa ako opisujes ty... Komplet som zmenila kozmetiku na tvár a časom sa to začalo zlepšovať... Telo sa musí spamätať, to sa zas zrovna... Ale môže to trvať dlho, čím dlhšie to svinstvo berieš. Tým dlhšie sa telo z toho spamätáva....

ukulela
27. jan 2019

ja som mala akne aj pred hak. pocas menej a po vysadeni zas ... cistu tvar som od puberty mala iba pocas tehotenstva. z kozmetiky - naposledy mi najlepsie robila bioderma proti akne. je to rada AKN myslim. z tych volnopredajnych. ale lepsie je to riesit na koznom.
k menzesu - skus alchemilkovy caj pit denne. upravuje cyklus. nastuduj.
a k dvojickam - nepochopila som, chces, ci nechces otehotniet? ak nie, tak kondom / ine druhy ochrany. ak ano a obavas sa tych prebujnenych vajecnikov, pockaj par mesiacov, kym sa ukludnia (mozno aj s tou alchemilkou) a potom skusit.

klejkaez
autor
27. jan 2019

K tým vaječníkom, obávam sa, keby náhodou otehotniem( co by nevadilo) , aby ozaj nebolo viac vajíčok oplodnenych, suseda takymto podobným štýlom ma dve zdrave deticky, a znama druha nemohla otehotnieť po antikoncepcii a potom? tri plody, ale jedno zaniklo, a ma dvojičky.
Videla som ten zaber zo sona a ozaj mam obavu trošku

kacenkaa011
27. jan 2019

Bohuzial, pri tomto sa pomoct neda.. HAK nemozes brat vecne, preto cim skor ju vysadis tym lepsie, bude to tazke, zena trpi na svoju plet ale vsetkemu sa da pomoct. Mozno skusit kozmeticku, lepsie ako si pomahat “babskymi radami” doma a mozno to este zhorsit. Ja som brala antikoncepciu len rok, ale poviem ti, z bezproblemovej menstruacie pred tabletkami sa stala menstruacia meskajuca aj mesiac (v tom lepsom pripade).. Urobis urcite dobre, radsej petripiet nejaky cas vyrazky ako ublizovat svojmu telu. Vela stastia!

evittam
27. jan 2019

@klejkaez Brala som HAK dlhodobo-pred prvym tehu 7rokov pred druhým 5, teraz uz vyse 4r. Nikdy ziadny problém,ziadne "spamätávanie sa z nejakého svinstva" (sme v 21.st.), mam dve zdravé deti, žiadne dvojičky, ani raz dva či tri plody. Otehotnela som bez problémov. Prve tehu do 4 mesiacov od vysadenia. Druhé do 2.5 a dokonca na prvy a jediny pokus.

lusi96
27. jan 2019

@klejkaez ja som brala tabletky asi 2 roky, potom priateľ začal chodiť na turnusy do zahraničia, tak som ich vysadila a keď už ostal doma na stálo, rozhodli sme sa, že chceme bábätko. 2 roky po vysadení sa mi nedarilo otehotnieť až pred pol rokom, žiaľ skončilo to potratom. To, že 2 roky sa to nepodarilo, pripisujem tým hnusným tabletkám. Pred užívaním som mala akné hlavne po na lícach, počas brania sa to upokojilo ale nebolo to tip top, potom som začala užívať zinok a biotin a po vysadeníí sa mi akné nevrátilo. Ja som celkom náladový človek, ale čo robilo to svinstvo s mojími náladami bola katastrofa...nikdy viac

simca06022011
28. jan 2019

Hormonalne vykyvy sa vzdy prejavia na tvary a vlasoch...Ak niekto berie tabletky roky (ale je jedno, ja som brala iba cca 6 mesiacov a aj tak som sa z toho nespamatala), tak nemoze cakat ze za pol roka sa da dokopy... treba vydrzat, kozemtiku prisposobit, nejaky "detox" si dat, ani nemyslim ten reklamnz-dietovy, ale taky celkovo zdravsia strava, čaje atd a prejde to... alebo nie. Mne sa nedarilo po pol roku uzivania antiky otehotniet cca 5 rokov (vobec sme sa nechranili ani nic, nerieisli sme to ale ani s lekarom ani som sa nestresovala kvoli tomu, teda az ku koncu uz :DD ), z vykyvov po tehotenstve zase mam PCO, pribralaw som v priebehu mesiaca kopec kil, vlasy, plet hroza - to riesim kozmetikou.. proste hormony su ach... hroza...

ukulela
28. jan 2019

@klejkaez pozri, nemozes vsetky viacpocetne tehoetnstva aj neiuspechy hadzat na HAK. ja som hrala HAK od 18 rokov takmer nepretrzite (male prestavky bez vztahu) do 35 rokov. a nemala som problem ani s otehotnenim, ani s tehotenstvom. ak mas pocit, ze tvoje telo reagovalo na HAK zle, tak sa pol roka chran, kym sa ti cyklus neupravi. HA som zacala brat prave kvoli akne, na upravu. to mi pomahalo.

berusska85
28. jan 2019

Ahoj plet si mozes zacat natierat sudocremom sestra ma aknoznu plet a ta masticka jej pomaha.Dalej mozes pit caj vitex jahnaci mne pomohol pri bolestivej ovulacii a upravi menstruaciu...a inak preco sa bojis tych dvojiciek??Ved je to super mat dvojky ja mam dvojky aj sestre sa teraz pred tyzdnom narodili dvojicky..a mame to v rodine..ja som brala antiku sestra nie...myslim ze je to skor genetika ako uzivanie HA

lenkuliak
28. jan 2019

my máme dvojičky bez predošlého užívania HA, skôr "následok" nepravidelného cyklu 😀 nie je to nič hrozné 😉 neviem, do akej miery to môžeš ovplyvniť, ked tak pár mesiacov po vysadení HA znížiť šancu otehotnenia, nech sa telo spamätá..
Už len nabrať odvahu a vysadiť to svinstvo čo najskôr..

val9
28. jan 2019

Ja som brala 7 rokov cca tiež, ale na vysadenie sa nijako nepripravíš. Ono sa s tým telo vysporiada samo ako už písali ženy vyššie. Tiež mala problémy s pleťou po vysadení, ale nič z lekárne alebo od dermatologičky mi nepomáhalo. Ono je to práve spôsob ako telo vylučuje všetky tie "zlé veci" z tela. Najlepšie mi ukľudňovalo pleť rada effeclar od la roche posay inak nič a to som vyskúšala toho hojne. MS tiež nepravidelný minimálne pol roka až kým mi raz nepichli agolutín ( vyvolávačku ) od vtedy som MS mala ako hodinky. Musíš tomu nechať čas, aby sa telo samo detoxikovalo, ale odporúčam ti kúpiť si nejaké vyživove doplnky na vlasy a veľa vitamínov.
Dvojičiek sa nemusíš báť ak ich nemáte v rodine 🙂

alexx8
28. jan 2019

@klejkaez správa

aksunah
29. jan 2019

Ja neviem,načo to vlastne užívate,keď vám to škodí a viete o Tom.Ja som to v živote nebrala.Sak si predsa nebudem ubližovať.A nemám žiadne problémy.

martinatom1
29. jan 2019

Čo sa týka pleti a akné, to je vnútorný problém, krémiky to nevyriešia. Telo zanesené toxínmi. Ja som ešte pred vysadením hak začala s detoxikáciou- čistiace čaje (žihlava, čistiace zmesi), vláknina -psyllium, je toho veľa. Ale treba to naozaj dôsledne, jeden čajík raz za čas nič neurobí. Po vysadení hak sa mi zhoršenie pleti prejavilo len v minimálnej miere, a rýchlo odoznelo. S vaječníkmi neporadím, ale určite by som neskúšala otehotnieť hneď po vysadení, daj čas telu nech sa spamätá a nabehne na svoj hormonálny rytmus.

klejkaez
autor
29. jan 2019

@aksunah pretože zo zdravotných dôvodov som ju musela brať. velmi dlhý čas mi nechodil menzes a vynechával.
myslím, že to uvádzam aj hore

aksunah
29. jan 2019

@klejkaez aj tak by som to nebrala,to nieje konečné riešenie,iba pre lekárov jednoduché.

lucopeda
30. jan 2019

nemam skusenost s carovnymi tabletkami, ale osobne si mylsim ze teraz si vo faze ked sa telo cisti, takze asi to len pretrpiet a vsetko sa dostane do normalu. a k tej druhej otazke ano ked zena berie tabletky tak je zvysena pravdepodobnost ze bude mat dvojicky al viac deti naraz, ale jasne ze to neplati na 100%.

klejkaez
autor
30. jan 2019

veľmi si vaše rady a názory vážim.
Antiku dopapam este jednu do konca februára a vysadim ju.
Ale fakt stres mam už len z toho a ked som videla po prvom vysadení čo to spôsobilo, tak som bez nej nemohla byt 🙈
pracujem ako hlavná baristka stale s ľuďmi.
To je moja najväčšia obava😞

rita36
31. jan 2019

Ja som brala antiku 7r. Potom som ju vysadila koli castym migrenam a inym ved.ucin. a teraz cakam dvojicky ,podotykam prirodzenou cestou a bez toho aby bolu v rodine 😊

Tu začni písať odpoveď...

Odošli