Ako sa dá zachrániť vyplnený zub?

20. nov 2020

Ahojte. Asi 3 roky do zadu som bola na prev.prehliadke. zubárka mi našla kaz na zube, ktorý má vôbec nebolel a nemala som s ním problém. Rozvrtala, zab. Po týždni začal robiť zub problém. Dopadlo to tak, že mi ho nakoniec vytrhla, a ešte aj susedný zub rozvrtala. Ten mi nakoniec vyplnila. No a tento zub mi robí problémy. Obsas má bolieva. Keďže je už mŕtvy s výplňou,povedala že jediná možnosť je vytrhnúť. To nechcem, lebo už tam mám dieru. Teraz ale už druhý deň je bolesť neznesiteľna.

Máte niekto skúsenost ako takto vyplnený zub zachrániť?

solange7
20. nov 2020

Zmenit zubara.

evalin88
20. nov 2020

No mrtvy zub nebolí, pokial v nom nie je nerv.. ja som mala pod jednym takym zubom aj zapal a vobec nebolel, kedze bol bez nervu. Ja by som si dala spravit rendgen a zmenit zubara

pedroma
20. nov 2020

Zrejme tam mas zapal...to neboli zub, ten je devitalizovany, ale lozisko zapalu, na kt.tlaci prave ten mrtvy zub. RTG by ho ukazalo. Mozno mas nespravne resp.nedostatocne vyplnene korenove kanaliky...Skor ako ho vytrhne, dá sa urobit znova reendodoncia, alebo teda chirurgicky resekcia korenoveho hrotu.

simca06022011
20. nov 2020

Preboha,v ymen zubarku... samozrejme aj vyplneny zub sa da urcite riesit.

autor
20. nov 2020

Ďakujem. Zubárka je už dávno vymenená. Povedala mi, že to je 50/50. Buď ho zachráni alebo vytrhne. Zaujímalo ma, či dakto dačo také postupoval. Koľko to trvalo? Boli to?🙈