Ako sa objednáva na operáciu žlčníka?

bridgetjonesova
28. jan 2013

😢 Ahojte nemate niektora skusenst aky je postup ak potrebujem operaciu zlcnika? A ako sa to robi? stale laparoskopicky? ako to prebieha a v ktorej nemocnici ste boli spokojne? Dakujem za odpovede.

kika050
28. jan 2013

@bridgetjonesova Ahoj musiš ist najprv k svojmu dokimu on ťa odporuči k chirurgovi on ti spraví vyšetrenie ako to máš či kamene alebo horšie. Ak len kamene tak sa to robi laparoskipcky ak nie je to zakrok na sale. Viac neviem ,lebo ja som bola na vyšetreniach,ale pán doktor stale nejak nemá čas najprv mal problemy z poistovnou a potom som nejak aj ja prestala na to myslieť už vyše roka žiadna bolest,ale asi by som sa mala do toho pustit.
Inak zakrok stoji 100eur. To mi povedal.

fordikford
28. jan 2013

mne vyberali žlčnik pred desiatimy rokmi lekar ta musí poslat na ultrazvuk a potom ti treba predoperačne vyšetrenia mne vyberali laparoskopicky .Nič som neplatila len jak sa hovori do kešene lekarovi ktoreho som mala vybaveného

miskalevica
29. jan 2013

@kika050 to odkedy sa plati za taketo operacie? Si ma normalne sokovala, ja tiez potrebujem dat von zlcnik po porode a sestonedeli, to uz aby som zacala setrit 😀

lubka1983
29. jan 2013

Baby,mne vyberali zlcnik pred 2 rokmi vo februári.obvodny ta posle na chirurgiu on na sono a chirurg ti da termin a do toho terminu si ty urobis predoperacne nesmu byt starsie ako 2 tyzdne.laparoskopia sa robi iba ked su kamena v zlcovode!ked su v zlcniku tak normalne na oprecny stol.ja ti pod pupkom mala 2cm jazvycka a za dva tri dni si doma.a nic som neplatila

kika050
29. jan 2013

@miskalevica mna to tiež uprimne šokovalo,ale je to jednodnová chirurgia takže možno preto ja neviem., Ja som sa totiž k tomu dajak ešte nedostala. Mala by som začat na jar,lebo ak ma to chyti už mi nik nepomôže. Ale mali sme starosti,prerabka domu,stahovanie,deti,škola... 😉

miskalevica
29. jan 2013

@kika050 ja som cca pred mesiacom zistovala v NR vo Fakultnej, ake su cakacie lehoty a ake vsetky lajstra mi k tomu, aby ma vobec zaradili do poradnovnika treba a teta setricka mi povedala, ze na termin sa caka cca 2 mesiace a treba lek. spravu od chirurga a odporucanie na operaciu a tiez aktualne sono, ze ako to tam vyzera, ale to mi uz nepovedala, ze ake stare to moze byt. Mne robili naposledy v novembri v nemocke a kamene som mala aj v zlcovode aj v zlciku, veeela vela malych kamenov.

hviezdicka13j
29. jan 2013

ahojte, ja som 3m po operacii.. bola som najprv u obvodneho, ten ma poslal na gastro- sono a tam mi nasli kamen. Ked som sa odhodlala na operaciu tak som isla na jednodnovu chirurgiu sa popytat (bez odpor.listku) a hned mi dali termin.
Robili mi to laparoskopicky v plnej anesteze..dva dni som pobudla v nemocnici a isla domov.... mam tri jazvy, najvacsia nad pupkom, cca 2cm... problemy uz ziadne, mozem jest hocico 😀

kika050
3. apr 2013

@hvuezdicka13j Prosim ta ako prebiehala operácia utorok idem.. Mam tam prist utorok,stredu ma zoperuju a ak bude všetko ok štvrtok som doma..Môžeš aj cez správu dakujem..

mia820
6. apr 2013

@kika050 mozem sa opytat to idete do Lv na jednodnovu alebo na chirurgiu do nemocnice?

kika050
7. apr 2013

@mia820 idem na chirurgiu a ver mi že sa mi vôbec nechce ako na potvoru žlžnik čuši nemám žiadne bolesti už dlhú dobu. Ako keby to tušil 😒

mia820
7. apr 2013

@kika050 ja idem 10. v stredu lezat vo stvrtok ma spravi ja som objednana k doktorovi Machovi, tak sa tam mozno stretneme aj ja zo zlcnikom.................

mimabulka
7. apr 2013

Baby držím palce.ja som 3 mesiace po operácii odporúčam nieje to nic hrozné.a uz jem všetko a nic žiadne bolesti.

mia820
7. apr 2013

@mimabulka dakujem,trosku uz ide na mna aj strach......................ale tie bolesti no hruzaaaa.................radsej rychlo von s kamenom..................... 🙂

mimabulka
7. apr 2013

@mia820 presne tak tie bolesti nestoja za to zotavis sa rýc
hlo a bude pokoj viem o čom hovorím

mia820
7. apr 2013

@mimabulka to dufam,lebo teraz ma pali zaha uz aj z vody ☹

mimabulka
7. apr 2013

Ja som po záchvate tyzden nejedla a to mam 3 male deti schudla som na 45 kil

kika050
8. apr 2013

@mia820 na chirurgiu? Do Lv? No super mna objednavala pani doktorka,len tolko vravela chirurgia a predoperačne si mam dat spravit to už mám. Zajtra nastupujem dufam,že operacia bude stredu,lebo nerada by som tam bola dlho kedže doma ma čakaju dve deťi. Zajtra rano nastupujem 😒 Ale bolesť žiadna momentálne skôr zo zubov...

kika050
8. apr 2013

@mimabulka kolko si bola v nemocnici??

mia820
8. apr 2013

@kika050 ano na chirurgiu do Lv,tak drzim palce,aby to dobre dopadlo....

mimabulka
9. apr 2013
mimabulka
9. apr 2013

@kika050 to je dobre že teraz nemaš bolesti lebo keby si mala tak by ťa nezoperovali najprv by museli poliečiť žlčník a ja som tam nebola ani 48 hodin podvečer v pondelok som nastupila v utorok naobed ma operovali a v stredu poobede ma prepustili. držím palčeky

mia820
14. apr 2013

@mimabulka mala si pravdu nie je to nic hrozne uz som po operacii,trosku su este bolesti ale to fakt nic nie 🙂 rychlo sa zotavit a dufam bude vsetko ok 🙂 po operacii si este dietovala?kedy si zacala jest vsetko?

mimabulka
14. apr 2013

no vidiš tak super asi tak 2-3 týždne som dietovala a potom som všetko postupne začala jesť ved 10 dni po operacii som bola na svadbe tančila jedla koláče. ale tak každý inak reaguje niekedy ked vela jem tak citim plný žaludok ale to je nič oproti tm bolestiam 15. januara som bola pod nožom a na velku noc som jedla už všetko šalat rezne ... no proste pohoda

nevestickaaaa
2. júl 2013

Ahojte, neviete mi prosím povedať ako prebieha laparoskopia žlčovodov? Otec má ísť na operáciu, ale samozrejme sa na nič neopýtal, takže neviem, či mu to proste spravia a hneď ho pustia domov alebo tam bude 1-2 dni ležať, či sa to robí v plnej anesteze a pod. Potrebujeme sa podľa toho s mužom zariadiť, ja som doma na rizikovom a musím iba ležať, muž musí byť v robote... Tak ani neviem, či sa otec odtiaľ odvezie sám alebo treba ísť po neho. On sa tvári, že to trvá 2 hodiny a potom sadne do auta a odvezie sa domov, ale to sa mi veľmi nechce veriť...

babulka82
24. okt 2013

@miskalevica ahoj bola si na tej operacii žlčnika? bola si v NR? ako dopadlo?

miskalevica
24. okt 2013

@babulka82 Ahoj bola som na operacii 10.5., ani neviem u akeho dr. meno si nepamatam, nebol podplateny 🙂 ale zato velky fesak 🙂 akurat kukam reportaz o tom Buchovi, co je teraz v bdelej kome a beha mi mraz po chrbte, ze som sa dala uspat v tej chyrnej nemocnici, po operacii bolo vsetko OK, krasne sa to zhojilo, skusala som uz vselico jest, jedine, co mi robi problem su orechy,mandle, arasidy atd. ale tie mi vobec nebudu chybat v strave

babulka82
25. okt 2013

@miskalevica no ja rozmyšlam že ak bude treba pojdem do nejakeho sukromneho centra radšej

kikina84
25. okt 2013

@nevestickaaaa ja som bola na laparoskopii.

miskalevica
25. okt 2013

@babulka82 drzim palce 😉

aknilo
28. okt 2018

Dobrý deň ako dlho ste bolí pn po operácii? Ďakujem