Ako sa počíta cyklus?

emi_emi159
20. jún 2020

Ahojte, prosím vás bola som u gynekológa a ten mi predpísal duphaston. Povedal mi že ho mám začať brat na 15ty deň cyklu a do 25 dňa cyklu čiže 10 dni. Menštruáciu som dostala predvcerom večer pred spaním , ale to bolo len veľmi slabé krvácanie prvý deň je to slabé a rozbehne sa to az na druhý deň tak sa chcem pýtať či sa to ráta iba od včera rana alebo už od predvcera večera keď to začalo ? Vôbec neviem prepáčte za blbu otázku ale pýtam sa to kvôli tým liekom že či ich mám teda začať brat 2.jula alebo az 3.jula. Ďakujem pekne za odpovede

rosalie1411
20. jún 2020

@emi_emi159 ja som mala presne takto isto.. Spinenie začalo večer a krvácanie sa rozbehlo ráno. Dr. Povedala, že treba rátať až od rána, t. J. Odkedy reálne začalo krvácanie.. Takže rátala by som od rána ako 1dc 😊

emi_emi159
autor
20. jún 2020

@rosalie1411 ďakujem pekne ale už predvčerom som mala od rana bolesti brucha už som vedela že to každú chvíľu príde a prišlo to večer okolo siedmej ale len slabucke , a od rana už poriadne tak neviem ako to rátať teraz 😁

miakey
20. jún 2020

@emi_emi159 keď dostaneš slabú MS po šiestej večer tak sa za prvý deň cyklu považuje až ten nasledujúci

rachel36a
20. jún 2020

Je uplne jedno ci ich vezmes druheho alebo tretieho