Ako sa pripraviť na počítačovú tomografiu obličiek a mechúra?

babulka82
22. máj 2014

baby čo tam budu som nou robit? Nikdy som nebola na CT-čko.Iba viem že mam ist nalačno teda cca hodin predtym nejest .A pit možem? Vraj sa picha nejaka kontrastna latka do žili ? dajte nejake infošky ,dik

maznacik007
22. máj 2014

@babulka82 a nedali ti diazepam tablety _ ja som si ich mala davat tusim vecer a rano ... nejedla som od cca siestej vecer, pit som pila, a ano pichaju taku latku do zily... take divne teplo sa ti rozlieva po ruke ... inak v pohode to bolo .. nic strasne ...

babulka82
autor
22. máj 2014

@maznacik007 a robili ti toto CT obličiek? Diazepam mi nedali .Iba ma upozornili že nemožem po tom zakroku kojit tušim 24 hodin.Ako dlho to cele trva?

maznacik007
22. máj 2014

Dám ti to do ip

lia6
22. máj 2014

Ja som sa pri prvom ct-čku cítila,ako by som sa počúrala 😝 ...ozaj, celé telo Ti "zaleje" teplo 🙂 Inak v pohode...jesť by sa nemalo(teda, aspoň ja som nemala)6 hodín-ani piť 😒 Mne nedávali žiadne tablety...len som tam prišla,zaviedli mi katéter(ešte sa ma pýtala sestrička, či nemám problémy so žilami-a keďže ich mám tenké, tak mi zaviedla tenší katéter),potom som išla do miestnosti, kde je ct-ko. Ľahla som si a dr mi pichol tú kontrastnú látku,po ktorej Ťa zaleje teplo. Trvá to chvíľu-inak to ozaj nie je nič. Ale pokiaľ viem, tak závisí aj od toho, čo Ti idú snímať-mne snímali plúca(2x)a nedávali mi žiadnu tabletku, ani som nemusela piť nič pred samotným úkonom...bola tam ale pacientka, ktorej snímali ľadviny a ona musela večer pred, a ráno, v deň úkonu vypiť akúsi vodičku...potom prišla, zaviedli jej katéter, a kým čakala(lebo nás tam bolo dosť), tak medzi tým vypila túto vodičku asi dva/tri krát...ale dá sato vydržať, samotný úkon je v pohode 🙂 Držím palce, aby boli výsledky super 🙂