Ako sa robí vyšetrenie na štítnu žľazu?

tinuskamacurka
17. máj 2021

Prosím vás neviete ako sa robí vyšetrenie na štítnu žľazu? Strašne priberám a chcem sa dát vyšetriť, či to nebude aj tým. Ale niekto hovoril ze sondu (kameru) do krku?

sisa_s
17. máj 2021

Odber krvi na hormony stitnej zlazy a ultrazvuk v prvom rade, ziadna kamera do krku 🙂

sense
17. máj 2021

Odber krvy a ultrazvuk krku... Liečim sa už x rokov a teda žiadnu sondu mi do krku nepchali...

tinuskamacurka
autor
17. máj 2021

@sense aha a neviete mi povedať, či budú výsledky hneď z toho ultrazvuku? A môžem sa opýtať mali ste nejaké príznaky keď ste sa išli liečiť? Neviem ci ma zoberú len tak, keď ja si myslím ze mam asi problém s tým 😏

tinuskamacurka
autor
17. máj 2021

@sisa_s ďakujem 😊

janagodocikova
17. máj 2021

@tinuskamacurka Ja som po operácii a tiež priberala tak mi vzali krv a potom sonom mi robila po krku vyšetrenie

petamich
17. máj 2021

ultrazvuk robi vacsinou lekar priamo v ambulancii, cize vysledky povie hned, krv byva vacsinou o par dni (aspon u mojej lekarky), ta to robi naopak - najskor vezme sestricka krv a o par dni objedna k lekarke

neviem odkial si ale v BA je endokrinologov zalostne malo a bez odporucenia obvodneho (ineho) lekara ta vacsinou nevezmu ale to tak nemusi byt vsade

mna poslala obvodna, lebo mala podozrenie na zvacsenu a tiez, ze hormony SZ nie su v poriadku, unavena som bola velmi

helcanw
17. máj 2021

@tinuskamacurka ja som bola na vyšetrenie v Ľubochni, najprv mi vzali krv a potom som čakala na sono krku. Kým som sa dostala na rad k lekárovi tak už som mala aj výsledky krvi a podľa Soňa mi povedal hneď. Mne býva stále zima a v rodine sa lieči na štítnu zľavu mamka a obe sestry preto som si to šla dať skontrolovať.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
17. máj 2021

@tinuskamacurka ultrazvuk mi urobili v ambulancii, výsledky hneď ten robili až potom čo mali ale výsledky z krvy... Ja som šla ako samoplatca 1x rovno do Lubochne a to preto ze som za 3 mesiace pribrala 10kg, bola nonstop unavená, a padali mi vlasy, bola mi zima

mpg
18. máj 2021

@tinuskamacurka Treba ísť k obvodnej a povedať jej o príznakoch, ona zoberie krv a z výsledkov vidí základné údaje o štítnej žľazy, ak sú zvýšené alebo znížené, tak dá výmenný lístok k endokrinologičke, kde sa na vyšetrenie čaká už dosť dlho.

3petka
18. máj 2021

@tinuskamacurka ako píšu baby vysetrenie z krvi a ultrazvuk krku. Ale mojej známej napr robili aj biopsiu či ako sa to vola. Brali jej vzorku...

tinuskamacurka
autor
18. máj 2021

@helcanw ja chcem ísť práve tiež do Lubochne. Bola ste objednaná ci ste prišli len tak

tinuskamacurka
autor
18. máj 2021

@sense ja mam práveže toto iste. Stále unavená, každý deň skoro pol kila hore a to fakt nič nejem. A keď niečo zjem, zo všetkého ma pali zaha.
A akú liečbu vám dali upravilo sa to nejak? Myslím ta únava, tie kg a t podobne?

sense
18. máj 2021

@tinuskamacurka dostala som euthyrox najprv 25,50,75, 100... Tak kila samé od seba neodišli ale pomaly cvičením a úpravou stravy šli dole, a tým ze som nebyvalo unavená som aj viac vladala.. Únava už taká nebola, vlasy toľko nepadli... Ale lieky budú na celý život a zlepšenie tiež skôr nie ako áno...

helcanw
18. máj 2021

@tinuskamacurka ano objednaná spolu s mamkou a starým otcom.