Ako sa staráte o vlasy?

elewele
27. mar 2015

Ahojte žienky...uz dlhsie si všímam ze moje vlasy akosi prestali rásť; ( mam ich po ramená a nie a nie sa pohnut ďalej.uz pol roka pouzivam iba prírodnú bio kozmetiku, ziadne parabeny, sls, silikóny a pod, farbim si ich len cistym indigom.. Ale akosi stagnuju... Poraďte alebo napiste ako sa o vase vlásky staráte vy? Co vam pomáha? Ďakujem

bubelko
27. mar 2015

@elewele raz za 3m idem ku kadernicke, nech mi ich podstrihne a nafarbi. umyvam normalne samponom a potom nastriekam sprej, aby som si ich mohla v pohode rozcesat. to je vsetko 😉

tinaaa84
27. mar 2015

@elewele Každý mesiac chodím kaderníčke, niekedy mi podrstrihne vlasy inokedy nie, podľa potreby, dáva mi zakaždým vitamínové zábaly. Doma si umývam vlasy čistiacim šampónom, keďže sa mi mastia vlasy rýchlejšie, lebo chodím často do fitka. Potom si dávam olej od firmy schwarzkopf končekov alebo po umytí použijem na končeky masku s keratínom. Brala som zinok a vlasy mi rastú dosť rýchlo, aspoň podľa kaderníčky.

ichbinich
27. mar 2015

@elewele
Ja mam vlasy po pas. Farbene, predtym odfarbovane. Napriek rokom chemickych zakrokov zdrave, teda trochu rozstiepene konce, ale mozno tak 1mm a nie 100% vlasov, asi iba polovica.
Ku kadernicke chodim asi 3krat za rok, zafarbit, podstrihnut.
Doma pouzivam klasicku kozmetiku, aj silikony a spol. Sampon na farbene alebo dlhe alebo poskodene vlasy, podla toho, co vytiahnem z policky. Potom kondicioner, podla potreby este sprey na rozcesanie, proti lietaniu olej na vlasy (teraz mam Garnier).
Na rozcesanie mam TangleTeezer a dreveny hreben. Ak si vlasy musim sutit fenom, tak iba na studeno. Vlasy nosim skoro vzdy nejak "spolu", malokedy rozpustene. Cop, vrkoc, drdol,... Na noc tiez vrkoc. Nikdy si vlasy nekopim pri umyvani na hlave a nedrhnem ich. Sampon si davam iba raz, vsak nerobim v bani.
Podstrihnut si davam iba konce.

Mozes skusit doplnit zinok a ine mineraly na vlasy. Ak ich nosis stale roupustene, je mozne, ze sa ti jednoducho odlomia na urovni pliec, lebo tam sa suchaju, mozno aj kabelka, stolicka v robote,... Moznosti je viacero. Alebo ti kadernicka vzdy odstrihne tolko, kloko ti narastli 😉 Ked povies kadernicke centimenter, odstrihne 2-3cm, to uz poznam a viem, tak poviem iba "milimeter", leo viem, ze aj tak odstrihne viac.

Takisto mozes skusit rozne vlasove vody, su aj na podporu rastu. Ja ich nepotrebujem, tak ti neviem poradit znacku 😅

lajlilinka
27. mar 2015

Mám dlhé husté vlasy, cca raz za pol roka idem na dorábku blond melíru.
O vlasy sa nejak extra nestarám, používam bežné šampóny, dokonca sa mi lacnejšie značky osvedčili viac ako tie drahé. Používam buď Baleu z DM alebo Cien z Lidla. Ani L´oreal mi s nimi neurobí to čo tieto...
Klasika šampón, zmývateľný balzam, kvôli hustote si ich musím aspoň napoly presušiť fénom...Keď ich mám suché, manžel mi ich pomaly kefou rozčeše...
Veľmi to s umývaním neprehánam, tak dva krát do týždňa, ak mám mastné iba korienky použijem suchý šampón...Pri umývaní nepoužívam veľmi horúcu vodu...
Nechcem sa chváliť, ale ženy naokolo mi vlasy v dobrom závidia...ale ide skôr o dedičstvo po rodičoch ako o špeciálnu starostlivosť...

jenifferka
27. mar 2015

No ja užívam výživový doplnok na vlasy Donnahair a šampony striedam aj s roznými prípravkami
ako vlasova voda s vitamínom B a tiež použivam rozne masky a zabaly na vlasy .

terezka1947
27. mar 2015

baby...a ked uz je tu tema vlasy....aku znacku na farbenie preferujete?????

bola som mesiac dozadu u kadernicky-a po farbeni mam vlasy tvrde neskutocne a ked su mokre,akoby stvrdli na kamen...strasny pocit,aj pri samponovani 😒
inak,ked uschnu je to celkom ok,ale nie je to uplne to,co som mala predtym
takze uvazujem nad farbenim doma...len teraz neviem ako mi farby chytia na tu predchadzajucu...hmmmm

vroni
27. mar 2015

Tak ja mam vlasy po zadok, vlnite a huste, nestiepia sa, nemastia, ku kadernicke chodim tak raz za dva - tri roky, umyvam cimkolvek, co prave najdem v kupelni (kupelnu zasobuje chlap), na farbenie pouzivam l'oreal (ten si kupujem sama, az potial moja dovera v chlapove schopnosti nesiaha), ale podla mna je kvalita vlasov cisto dedicna, moja mama ma vo svojej osemdesiatke haro, huste a pevne vlasy, radost pozriet a chodi ku kadernicke minimalne raz do mesiaca, aby mala uces a nie "odrastencov" (nosi kratky uces), takze to nebude o starostlivosti...

bonaqa2013
27. mar 2015

Moje vlasy to je pre mňa pohroma. S postavou nemám vôbec problémy po 4 deťoch vážim 52 kg - 167 cm, ale tie vlasy. Hrôza. Vrtia sa na všetky strany - sú kučeravé. Nepomáha ani vyrovnávanie. Umývam si šampónom NIVEA - asi najlepší pre mňa, a potom si ich nechám volne uschnúť. Ofinu si natočím na veľkú nátačku - aby bola rovnejšia. A tam vzadu - tam je to povrtené na všetky strany. Krátke vlasy nemôžem mať - to mám ako stará teta trvalú, a dlhšie vlasy ako po plecia mi nenarastú. Ešte nikdy mi nenarástli dlhšie. Asi je to dané. Aj kvalitu vlasov sme zdedili všetky deti po otcovi. Kaderníčka mi vraví, že s tým veľa nenarobím. Dávam si robíť melír - blond asi tak 3-4 krát do roka. to je asi všetko. S vlasmi som teda poriadne nespokojná.

bonaqa2013
27. mar 2015

@vroni zááááávidíííííím. To je ale nespravodlivosť.

bonaqa2013
27. mar 2015

mne sa zdá, že to môže súvisieť aj s hormónmi. keď som bola tehu so synom, vlasy mi mastneli neustále. mala som ich ako mokré. Na 3 deň po umytí masť na hlave. Pri 3 tehu - bola to dcéra som mala pekné vlasy, každý mi vravel, že mám krásne vlasy - vtedy som bola spokojná. Vôbec mi nemastneli - nemusela som si ich aj 3 týždne umývať - potom som ich radšej umyla aby som nedostala vši. samozrejme po pôrode sa všetko zmenilo. A dcéra z toho tehu má úplne iné vlasy ako ostatné deti. Ona je celá iná. Je tmavá, vlasy rovné tmavé - ani keby k ostatným mojim deťom nepatrila.

sari24
27. mar 2015

Vlasy treba podstrihovať, lebo potom rastú pomalšie. Moje sa dosť štiepia, každých 4-6 mesiacov idem ku kaderníčke a podľa aktuálnej dĺžky si ich nechám zastrihnúť, väčšinou je to viac ako podstrihnutie. Inak si ich len umývam šampónom. Dobre mi robí kokosová shauma prípadne ešte Timotei bez parabénov. Iné šampóny mi vlasy vysušujú a potom sú také tvrdšie. Potom si ešte nanášam kondicionér nech sa mi zjemnia a nech naberú viac lesku a tam asi moja starostlivosť končí 😀 Po umytí samozrejme rozčešem a nechám vyschnúť.
Všimla som si ale že niekedy keď musím kvôli nedostatku času fénovať, tak majú horšiu kvalitu ako keď ich nechám voľne vyschnúť. Mám inak relatívne rovné vlasy, trochu sa vlnia, ale to už chce len úpravu a vedia vyzerať pekne 🙂
Laky, tužidla nepoužívam, jedine ak si ich natočím na špeciálnu príležitosť.

sakura77
27. mar 2015

@elewele no vidíš vidíš. ..chýba im tá chémia 😂😁😁

katka1981
27. mar 2015

@elewele, v dmke predavaju taku vodicku dixi, to je stare este od sociku. Modra je na lupiny, a cervena je tusim na padajuce vlasy. Pozri sa, mne to kedysi pomohlo, teraz pouzivam proti lupinam a je to jedina vec co mi pomohla a cena asi 2 eura.

Inak nestaram sa nijak, len sa musim obcas farbit a naposledy mi vypadalo pol hlavy tak som si to dala ostrihat asi o 20 cm, mala som ich po pas a hned prestali padat. Skoda ze mne toto napadne az ked mam pololvicny cop. Ale nastastie ja mam huste vlasy, ze kazdy sa divi ked poviem kolko mi vypadalo. Striham sa asi raz za 3 roky, ja som cisto bezudrzbovy tip co sa vlasov tyka a rastu mi rychlo.

sari24
27. mar 2015

A ešte som zabudla dodať. Pred rokom som si naniesla na vlasy farbiaci šampón, ktorý samozrejme sa nevymyl úplne a ani som to neočakávala. Odrastené vlasy som dofarbovala, ale už asi 5 mesiacov na to kašlem a idem na pôvodnú farbu, lebo po experimente som si uvedomila, že radšej budem farbiť ak to budem potrebovať 😅 Mne osobne farbenie príde zbytočné, z mojej strany to bola zvedavosť 😀

janka279
27. mar 2015

@elewele ja by som brala, aby rastli pomalsie. 😊 kedze mam uz sediny, musim si pravidelne kazdych 6 - 7 tyzdnov farbit. Inak s kvalitou vlasov bojujem dlhodobo. Moja starostlivost o vlasy spociva v pravidelnom dofarbovani odrastov (raz za 6-7 tyzdnov). Raz za tri mesiace si davam podstrihnut konceky. Doma pouzivam kondicioner a vlasovy olej do koncekov. A na jar a jesen si zvyknem dat revalidovu kuru s kapsulami. Ta mi zabera asi najviac.

vroni
27. mar 2015

@bonaqa2013, ale kde, totalna spravodlivost. Ja ti zase zavidim tu postavu. Ja musim makat ako fretka, ked nechcem mat figuru podla vestonickej venuse....

damedame
30. mar 2015

@tinaaa84 tiez kazdy mesiac chodim ku kadernikovi, vzdy mi tam davaju nejake ampulky, zabal na vlasy, inak doma pouzivam vlasovu kozmetiku kerastase a tiez papam zinok. Je to super vec ci uz pre vlasy ako aj na pokozku a tiez na imunitu 🙂

zuzana914
24. apr 2015

ja už dlhšie používam túto značku, je naozaj super, proti padaniu a na rast https://www.facebook.com/media/set/?set=a.84040...

janka086
24. júl 2018

Ahoj, určite sa vyhni všemožným úpravam vlasov, je množstvo chýb ktoré robíme pri starostlivosti o vlasy a na internete je o tom množstvo článkov. Napríklad tu je to dobré zhrnuté: https://www.wellness.sk/starostlivost-o-vlasy-j... Dopraj vlasom úľavu, skús ich prestať farbiť a namáhať. Tiež sa skús zamyslieť či ti nechýba nejaký vitamín a snaž sa ho doplniť.

iva1235
27. jan 2022

Ahojte, pripájam sa k tejto problematike. Myslím si, že hlavné kroky ku vhodnej starostlivosti o vlasy sú napríklad: používanie správneho typu šampónu a kondicionera, neumývať si vlasy veľmi často, ale aj fénovanie vlasov so studeným vzduchom. Hádam Vám to pomôže.