Ako sa stravovať bez žlčníka ?

lenicka170
9. nov 2019

Ahojte prosim vas poradte mi co mozem jest ked som 2 dni po laparoskopockom vybere zlcnika... dakujem za kazdu radu 🙂

tosomja
9. nov 2019

@lenicka170 ahoj, nedali ti pri prepustacej sprave sj dietny listok? Ja som po operacii uz 17rokov. Ale dva dni urcite este velmi tuhu stravu nie, na internete mas zlcnikovu dietu, skus si pozriet.

lenicka170
autor
9. nov 2019

@tosomja ahoj... nie nedali mi vobec nic a na nete je pisana nejaka dieta ale nie 2 dni po operacii...mozem aspon zemiakovu kasu? Som uz strasne hladna😫

nnnuuunnn
9. nov 2019

@tosomja ahoj, aj mne hrozi operacia. No zatial som ju odmietla. Ako sa prosim Ta zije bez zlcnika? Vsetko v pohode? Ja by som skor chcela, aby len kamen vybrali, ale zial to nerobia.

gaaaa
9. nov 2019

@nnnuuunnn Po žlčníku býva väčšinou spomalené trávenie.To mi hned povedal dr.ktorý ma operoval.Moja babka toľko odmietala operácciu až sa jej to stalo osudným a pred 2r.nato zomrela.kamen sa jej pohol a prepichol jej žlčník a za 3 mesiace zomrela.Netreba to radšej odmietať nie je to až také hrozné.Ja osobne som nemala ani veľké bolesti skôr svalovicu na bruchu som cítila a nafuknutie čo nafukuju plyn pri laparke.

maria39
9. nov 2019

@nnnuuunnn mne tiez hrozi operacia ale zatial pijem caj a mozem povedat ze je klud

tosomja
9. nov 2019

@lenicka170 mozes jasne, najedz sa.

tosomja
9. nov 2019

@gaaaa
@lenicka170 Aj vyvar si urob, bez cestoviny.

tosomja
9. nov 2019

@nnnuuunnn ahoj, ja zijem normalne, hned z nemocnice som sadla k stolu a najedla sa fajne 😃 ziadna dieta. Treba sledovat, co ti nerobi dobre, niekomu vadi mastne, niekomu paprika. Ale urcite je to menej narocne na sledovanie, ako ked mas kamene a bojis sa jest vsetko, len aby si nemala zachvat.

lenicka170
autor
9. nov 2019

@tosomja no dakujem lebo ma nutia jest iba piskoty a uz som strasne hladna.. dakujem za radu 🙂

ukulela
9. nov 2019

@lenicka170 no mna v stredu zoperovali, stvrtok caj som mala .... piatok - 2 den - max piskoty a csty vyvar ... pozor na pecivo - nie cerstve, ale tak 2 dnovy rozok a tak.

evkao
9. nov 2019

@lenicka170 moj bratanec mal uz 3 dni po operacii rezen...3 tyzdne po uz jedol uplne vsetko, aj to, co nejedol, ked mal problemy so zlcnikom 🙂

nikolalili
9. nov 2019

Ahojte.. Ja som pol roka po operacii a stale este dietujem.... Je to horsie ako pred... Uz som bola na gastro vys., ale nic tam nezistili, ze vraj mam nadalej drzat dietu.. Po operacii som jedla len ryzu, zemiaky, piskoty, vyzivu, banan, mrkvu, kuracie maso,vyvar...

lenicka170
autor
9. nov 2019

A ako dlho po operacii ste mali este bolesti?

gaaaa
9. nov 2019

@lenicka170 Mne kázali diétovať mesiac a postupne som pridávala a tak som nabehla na stravu.Každému škodí niečo iné.

lenuliatko13
9. nov 2019

Ja som po operácii žlčníka, vybrali mi ho pre rok m, toto mi dali v nemocnici, dodržiavala som diétu mesiac a odvtedy jem všetko.
Hlavne zo začiatku treba malé porcie a častejšie jest.

lenicka170
autor
9. nov 2019

A ako dlho vas este boleli tie rany?

haanovajana
9. nov 2019

@lenicka170 mna to asi 4 dni bolelo,mesiac som mala dietu.

lenicka170
autor
9. nov 2019

@haanovajana no ja som druhy den po a mozem ppvedat ze ma to boli dost tazko sa mi obracia ked lezim aj sa mi tazko vstava tak dufam ze to dlhsie ako tyzden trvat nebude 🙂

shahzee
10. nov 2019

@lenicka170 ahoj, po operacii ma boleli rany asi tyzden, ta v pupku, najvacsia ma rezala asi dva. ale nie je to strasna bolest, najhorsie prve tri dni. domov som sla na druhy den po operacii, pretoze som mala doma 6 tyzdnove babatko a kojila som. takze den po operacii iba caj a vodu, dalsi den rano vyzivu a cez den vyvar a dalsi den normal kuracinku a zemiacky. pri prepustani mi sestricka prizvukovala, ze dietnu stravu max. tyzden, lebo si zaludok na dietu a nefunkcnost zlcnika zvykne a bude mi byvat zle napr od kapusty, udene, paprika... no a tak som si jej rady vzala k srdcu a kedze presne tyzden po operacii bola velka noc, dala som kusok salatiku, kusok udeneho, jasne ze som sa neprepchala, bala som sa, ale naozaj som nevylucovala zo stravy "tazke" jedla, len teda tropicke ovocie a jahody, ale to kvoli kojeniu. a teraz je to 15 rokov, co je zlcnik prec a ja nemam problem so ziadnym jedlom. takze dakujem tej sestricke, ze mi nakazala takto papat. prve dni si ale naozaj nedavaj cerstve pecivo, naduva a mozu ta potom viacej pobolievat stehy. radsej jeden den odlezane. drzim palce, nic neboj, na vianoce uz ani nespomenies.

lenicka170
autor
10. nov 2019

@shahzee no super 🙂 tak dakujem velmi pekne za radu hadam aj u mna to bude mat taky dobry priebeh.. mna nejak bolia rebra pri hlbokom dychani a zadychavam sa neviem ci to je normalne

shahzee
10. nov 2019

@lenicka170 ano a asi ta bolia aj plecia alebo budu. To sa tlaci vzduch, ktorym si mala brusko pri opracii nafuknute. Pomaly sa vstrebe len z toho ten tlak a bolest

lenicka170
autor
10. nov 2019

@shahzee ahaa cize je normalne ze ma bolia boky aj krize?

shahzee
10. nov 2019

@lenicka170 ano aj olecia a hrudnik. Pri operacii ta nafukli vzduchom aby mali vo vnutri miesto. Potom samozrejme vyfukli ale neda sa vsetko. A ten vzduch sa tlaci von. On sa vstrebe rychlo len vytvara tlak, mna to dost bolelo, podla mna to bol viac ako tlak.

lenicka170
autor
10. nov 2019

@shahzee a teda ked sa to vstrebe tak uz je dobre vsak?🙂

shahzee
10. nov 2019

@lenicka170 jasne to rychlo prejde, nic neboj. Len tie tri dni po operacii su najhorsie. Ale potom je to uz oky. Samozrejme ze ta tie rezy budu ominat ked budes sadat a vstavat, alebo sa nejako nesetrne otocis v posteli. Ale mysli na to, ze ak ti je teraz zle uz horsie nebude a naozaj sa to kazdou hodinou lepsi. Moja mama dosla tri dni po operacii zlacnika domov, zjedla tri chleby s maskom a stavickou a o tyzden som mala svadbu. Ani certa jej uz nebolo

lenicka170
autor
10. nov 2019

@shahzee no super lebo dnes som treti den a este ma boli chrbat a brucho ked sa vystriem ale hlavne ze viem ze uz bude ok🙂 dakujem krasne za kazdu radu🙂

lenicka170
autor
19. nov 2019

@shahzee a ako dlho mam jest stare pecivo?😫

shahzee
19. nov 2019

@lenicka170 stacilo tyzden, pokojne uz papaj vsetko. S mierou samozrejme a veci ako paprika a kapusta pomaly ale nevynechavaj. Este fazulana sosovica klasicka naduvaju tak pomaly ale urcite ich zarad do jedalnicka

lenicka170
autor
19. nov 2019

@shahzee kedy asi tak mozem kest teda strukoviny? Aa mozem keksiky?😀

shahzee
19. nov 2019

@lenicka170 keksiky anoooo, strukoviny tak pomaly o tyzden ale zacni najprv len polievka a potom aj tu sosovicu. Ale do konca novembra papaj vsetko. Moze sa stat ze ti nieco nesadne, neplechu robieva ta paprika, cerstva kapusta, ale treba papat aj to. V pripade ze by ta tazilo po nejakom jedle, daj si od toho konkretneho jedla tyzden pauzu, a skusaj znova.