Ako sa u vás prejavuje tetánia?

sandra64
11. jan 2022

Ahojte, chcem sa Vás opýtať ako sa u Vás prejavuje tetánia? Nemyslim záchvati, ale väčšinou príznaky pociťujúce na tele. Nemám diagnostikovanú tetániu, ale čo som o tom čitala, dosť veľa príznakov mávam ale zľaknem sa pri každom, keď pocitim niečo na tele tak rada by som sa poradila, budem vďáčna za každy Váš názor 🙂

monane
11. jan 2022

tých príznakov je kvantum, u každého je to iné, kamarátka má a u nej bolesti hlavy, nedržali ju nohy, mávalá slabosti, ale teda to je ozaj rôzne a dnes týmto trpí veľmi veľa ľudí

vanda323
11. jan 2022

@sandra64 Ahoj, ani ja ju nemám diagnostikovanu, no moja MUDr. Si je skoro istá že ju mám. Točí mi nohy také nekludne ich mám. Tŕpnu mi pery , skáče mi oko.

missviolet
11. jan 2022

ja ju mam diagnostikovanu a prejavuje sa silnymi kŕčmi v nohach...

allie458
11. jan 2022

Mam ju diagnostikovanu a prejavovala sa mi trpnutim koncatin.

yna1
11. jan 2022

taky nepokoj, tras, trpnutie, to su take najcastejsie. Svagrine ju pred par mesiacmi diagnostikovali. Bola neustale taka nesvoja a konecne prisli na to kde bol problem.
Mna by zaujimalo co je spustacom takehoto problemu.

irusa
11. jan 2022

Búšenie srdca, exstrasystoly, vysoký krvný tlak

sandra64
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra64
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra64
autor
11. jan 2022

Ďakujem, no ja mám take brnenie v prstoch na nohach, potom taka ako keby elektrizacia, pychanie do prsta niekedy do hlavy, potom taky veľmi vnútorny nepokoj, taky že najradšej by som niečo robila, aby som nato nemyslela, je to take neprijemne, mam aj bolesť krčnej, mam také že raz mi je zima raz teplo, k tomu studene ruky studene nohy no a tak 🙈 na nervy už. Tiež chcem najsť nirjaku normalnu lekarku Neurologie, lebo k tej čo chodievam je na hlavu

elisse247
11. jan 2022

Ja mám tiež tetániu a prišli sme na to úplnou náhodou keďže som podstúpila operáciu slepého čreva v 12tt. Mnoho vecí pripisovali tehotenstvu, potom operácii a iba takto si to striedali a začalo sa to zhoršovať aj moja koordinácia a sústredenie nakoniec prišiel pád zo schodov a vyvrtnuté členky. A vedela som že to nie je tehotenstvom ale nie som v poriadku a tým že som užívateľom CBD už dlhodobo som bývala v poriadku bez liekov nič som nepotrebovala sa to prejavilo všetko teraz keď som užívanie obmedzila prišlo mnoho stresu a nedokázala som sa venovať veciam ktoré boli na každodennom rozpise. Takže ani si nemusíte uvedomiť ale aj taký vnútorný nevnímaný stres to môže spôsobiť. Rovnako môže tetániu spôsobovať aj štítna žľaza.

sandra64
autor
11. jan 2022

@elisse247 štitnu žlazu mam v poriadku, ale veľmi veľa sa stresujem a prišli tieto problemi znova, nechapem. Ake cbd použivate?

elisse247
12. jan 2022

@sandra64 ja mám NANO CBD zo švajčiarska.

iinka
13. jan 2022

Ahoj, chcela som prispiet mojou skusenostou, nejaku chybu mi vypisalo, tak ak by nahodou prisiel 2x prispevok, tak omylom
Ja trpim tetaniou 4 roky, velmi mi to pokazilo kvalitu zivota, lebo neviem kedy to pride, tie stavy co mam su nezabudnutelne,neprijemne, tak som v strehu, kedy zas pride☹
Naposledy 23.12.v klude na prechadzke mi priatel sanitku volal.
Roztrasnu sa mi nohy strasne. Vnutorny strach ma prepadne, pocit, ze neviem co sa deje, ci umrem, ci co bude...
Toci sa mi hlava. Bolest vystreluje do lavej ruky, neda sa mi dychat, akokeby mi niekto sadol na hrud, srdce mi bije ako dive...
Fakt som z toho nestastna☹

bubik6x
13. jan 2022

Kŕče v ľavej dlani a prstoch, búšenie srdca, strata pamäti nejakých 10 minút, pamätám si kde som bola čo som robila ale čo som napr hovorila si vôbec nepamätám

luccija
13. jan 2022

@sandra64 úplne prvý x som myslela, že mám mozgovú porážku trpla mi celá hlava ako vo zveráku a mravencila a išlo mi to do ruky, nohy....plus nepokojné nohy večer, mravcenie okolo obočia...
Beriem pol roka magnosolv a v začiatkoch lieky na ukludnenie ustúpilo, ale pred menzesom mi mravcov okolo pier, oči....
V podstate na to nie je liečba minimum stresu, vitamíny, oddych, šport nepresilovat sa...kamarátka z ničoho nič odpadne....ale jej dali antidepresíva a uz pol roka nemala záchvat.
Mňa to len tak lizlo, ale bolo to veľmi nepríjemné.Ved choď na EMG 5 minútové vyšetrenie a uvidíš...môže to byť cokolvek

sandra64
autor
15. jan 2022

Ďakujem Vám veľmi krásne za vaše skúsenosti 🙏 , dúfam že to nebude nič vážne, len tetánia ktoru aj predpokladam že mám, kedže stres ma neminie a teraz znova to prišli obdobie, kedy važne neda sa nie stresovať. Budte zdravý ☺ Ďakujem ešte raz

lucia147852
15. jan 2022

Trpnutie rúk, noh, tvare, nepokoj, vnútorný trás, krce a podlamovanie noh. Záchvat som mala len 1x v živote a bol to des

zuzkomo
27. feb 2022

Mávate,prosím,niekto aj pocity pálenia po tele?Mne pred pár dňami diagnostikovali silnú tetaniu,ale tá nastúpila po covide.Prve pálenie bolo počas akutneho Covidu v bruchu a asi po troch týždňoch som sa zobudila na to,že mi je strašne zle,prešla mnou akoby elektrika a celu ma triaslo.Na to sa znova začali nabaľovať pálenia kade tade po tele, závrate, postupne úzkosti az depky a nespavosť,ktorá je ale akási fyziologická,hlava ma nechce akoby pustiť spať,spánok je plytký s nočnými morami (ako som si ich nazvala).A tak sa mi to začalo miešať,či sú teda toto tiež tetanicke stavy (ktoré ale nie sú záchvatmi,skôr by som povedala,že nepretržitý mi stavmi,kedy to pociťujem viac a menej),alebo či sa u mňa rozvíja dáky long covid...dosť sa mi tie príznaky prekrývajú... ďakujem za odpovede

slawa
7. mar 2022

@zuzkomo Ahoj toto iste so dostala ja 9 Januar ale mne zomrela mama .Som isla spat a take teplo domna a uz to islo triaška dychanie na odpadnutie sanitku som zavolala na pozorovanie 24h a potom EKG krv a ze fit .A potom ked som isla spat a prebralo na studene nohy a behanie tepla od hrude sklbanie trasenie nechutenstvo zmeny nalad 5kg som dala dole.Jeden lekar ze trauma zo straty druhy ze tetania dali Eliceu neurol po dvoch mesiacoch neurol uz neberiem ale bola som sa kupat a tam som zacala pocitovat nejkludne nohy dala som si megnezium a najhorsie mam s nohami ked mam svalovicu .A stale mam este take slabe dni ze lepsie horsie a stale nieco na slaktrafenie

zuzkomo
7. mar 2022

@slawa to mi je ľúto.Doktorkanmi povedala,že spúšťačom tetanie môže byť aj stres a ten som mala chronicky cez dva roky.U Vás to mohla byť práve táto udalosť ...ja som to tiež musela riešiť liekmi,beriem druhý mesiac AD aj na noc aj na deň,ja som mala zasa Frontin,ten som začala akurát vysádzať.Lieky mi pomohli lepšie spávať,zmiernili sa úzkosti a depky,ale tie somaticke príznaky sú teda hrozné.Kazdy deň boli čosi iné...niekedy myslím na to,či sa ešte z toho vyhrabem...nič poriadne nevládzem,duša mi piští po pohybe,aktivite,ale telo je úplne vypnuté 😕

ritter
8. máj 2022

@slawa ja podobne, mala som v nov. Covid, po podaní monokl.protilatok som dostala tetan .zachvat, a odvtedy furt niečo.kazdy den mam iny.nespavosť, hnacka, silne potenie, cervenanie a palenie v tvari, nevolnost, zavrat, uzkost, dusenie, tras. Ide ma poraziť.

zuzkomo
10. máj 2022

@ritter zrejme to všetko budú tetanicke prejavy,ak sa vyšetreniami nič nezistí.Ja som zostala sklamaná z mojej obvoďačky,ktorá má uzavrela ako tetaniu,ale dáke ďalšie vyšetrenia,ktoré môžu byť tiež spúšťačom mi už nedala urobiť.Obratila som sa teda na akupunkturistku.Konečne po rokoch si niekto pozrel celú moju kartu.Akupunktura mi veľmi pomáha,ale podľa mojej strašnej pleti mi akurát pani včera vravela,že stále v tele koluje infekcia.Odporúčila mi kvalitný med 3-krat denne a veľa tekutín najmä doobeda (vodu prevarenú).Navýšili sme magnézium s kaliom (dostať v DM).Za to nič nedáte,skúste.A hlavne to chce asi čas.Držím palce.

ritter
10. máj 2022

@zuzkomo ja som mala draslík v norme z krvi zistený. beriem magne b6forte 2x2tabletky, tryptofán a pijem lubovníkový čaj. u mna je to ešte spojené aj z úzkostami , ja si myslím že to je riadne nahromadenie stresu, mne to komplet zastavilo menštruaciu, musela mi ju lekárka tento mesiac vyvolať, + nespavosť + všetky tie tetanické prejavy k tomu. Ano určite to chce čas a polepší sa to.

sandra64
autor
19. máj 2022

Ahojte, tak mne bola zistená tetánia a beriem magnerot, ten kto berie ako Vám pomáhajú? Lebo mne sa nezdá že by niečo pomáhali, môže to byť preto že som neustále pod stresom?

zuzkomo
20. máj 2022

@sandra64 ja ho tiež beriem,ale pani na akupunktúre mi poradila aj magnézium s kaliom (dostať kúpiť v DM),včera mi to odobril aj neurológ.Treba to brať hlavne dlhodobo.Mne veľmi pomohli na psychiku a spánok aj AD.A áno,zmena životosprávy a odbúranie stresu je to najpodstatnejšie.Aj najťažšie 😄Ja sa s tým mordujem už vyše pol roka a stále je to náročné.Chce to čas....veľa času...snáď bude lepšie

lubinkakotvanova
3. jún 2022

@iinka máte to často? A vzdy viac len do jednej strany?

iinka
10. jún 2022

@lubinkakotvanova 𝑑𝑜𝑏𝑟𝑦 𝑑𝑒𝑛, 𝑙𝑎𝑣𝑎 𝑠𝑟𝑎𝑛𝑎:-/𝑚𝑜𝑚𝑒𝑛𝑡𝑎𝑙𝑛𝑒 𝑠𝑜𝑚 𝑚𝑎𝑙𝑎 𝑣 𝑡𝑜𝑚 𝑑𝑒𝑐𝑒𝑚𝑏𝑟𝑖, 𝑎 𝑑𝑜𝑡𝑒𝑟𝑎𝑧 2 𝑧𝑎𝑐𝑖𝑛𝑎𝑗𝑢𝑐𝑒 𝑎𝑡𝑎𝑘𝑦, 𝑘𝑡. 𝑆𝑎 𝑚𝑖 𝑝𝑜𝑑𝑎𝑟𝑖𝑙𝑜 𝑑𝑎𝑡 𝑝𝑜𝑑 𝑘𝑜𝑛𝑡𝑟𝑜𝑙𝑢 𝑎 𝑛𝑒𝑝𝑟𝑒𝑝𝑢𝑘𝑙𝑖 𝑛𝑎 100%
𝑚𝑎𝑚 𝑙𝑖𝑒𝑘𝑦 𝑛𝑎 𝑛𝑜𝑐 𝑜𝑑 𝑝𝑠𝑦𝑐ℎ.𝑡𝑎𝑘 𝑗𝑒 𝑡𝑜 𝑙𝑒𝑝𝑠𝑖𝑒

anicka199103
11. jún 2022

@sandra64 Ahooj. Moje prejavy tetánie su po dvoch rokoch ešte horšie, ako na začiatku. Už som si myslela, že mi nič nie je, že to už prešlo a dobre je, prestala som brať magnezko a ďalšie vitamíny, vhupla naspäť do denných kolobehov a vrátila sa mi naozaj v hroznom prevedení. Neuveriteľné strachy (z ťažkých chorôb), nesústredenosť, bolesť rúk a nôh, mravenčenie, tŕpnutie po celom tele, rýchly tep, vysoký tlak (inak mám bežne nízky), bolesť v kĺboch (členky a zápästia), najnovšie aj taká neistá chôdza, hrozná únava, nespavosť a teda naozaj ta neistota a neustály strach, že to nie je len tetania… Magnosolv ani magnerot mi nezaberajú, tak mi dala lekárka teraz magnezko a guajacuran rovno do žily, plus Neuromultivit tabletky k tomu.

sandra64
autor
16. jún 2022

@anicka199103 Ahoj, no ja som brala Magnerot, a som si povedala že mi tak nezaberajú a vynechala som ich, ale ale myslím že mi v niečom pomáhali lebo zas mávam ten strach a či nemám takú a takú chorobu, lebo ma pichne dá boku, nohy ma sem tam bolia, myslím že ich začnen späť užívať, poprípade možno by som mala ísť späť na kontrolu a nech mi nasadí iné, pritom vody pijem 3-4l za deň a stravu som tiež zmenila.

peter197924
21. nov 2022

Dobrý deň, rád by som sa spýtal či tetania sa prejavuje každý deň?,(každý deň mám závrate, bolesť,mravčenie hlavy a oslabute telo) .Zistili mi tetanu.
Magnézium neužívam. MÔŽEM MAŤ PRÍZNAKY KAŽDÝ DEŇ???
NA CT,MAGNETICKEJ R. nezistili mi nič.