Ako sa vyliečim z epilepsie?

mirusik55555
24. apr 2021

Dobrý večer prosím vás veľmi pekne ako sa vyliecim z epilepsie už nadobro aby som ju už nemala.
Lieky beriem 2 krát za deň ale nepomáhajú. Záchvaty sú často stále sú pády a tak nebaví ma to viem ze su ľudia aj horšie na tom to áno :(
Ďakujem krásne

sonca1511
25. apr 2021

@mirusik55555 moja neterka má 5rokov a má epi berie silné lieky ktoré jej pomáhajú ale raz za čas záchvat dostane ja si osobne myslím že sa z toho vyliečiť nedá a to ľudí s epi (švagor, sestrina svokra .....) poznám dosť ale ešte ani jeden sa neviliecil 🤔😏🥺

tetaandulkova
25. apr 2021

No na to je ti ťažko odpovedať, ale ja som sa z nej nejakým zázrakom vyliečila. Je ale x druhov epilepsie, ja som mala detskú, ani neviem aký oficiálny názov mala. Zahľadenie. Rozprávaš sa s niekým a doslova ťa vypne na pár sekúnd, pozeráš do blba ale nevieš o tom. Potom pokračuješ v konverzácii akoby nič a ten druhý človek pozerá na teba ako puk či si mimo či si v pohode. Boli stavy, keď som to mala dosť často, veľakrát za deň, najhoršie na tom bolo, že toto všetko sa odohrávalo počas základnej školy, pred učiteľmi, spolužiakmi, počas odpovede pred tabuľou no pre mňa to bola strašná hanba, výsledok toho bol aj ten že som sa uzavrela do seba, bola som tichá a nerozprávala som sa s ľudmi pokiaľ som nemusela, aby som opäť nezažila pre mňa vtedy ten "trapas". Roky som brala lieky, chodila na EEGčka atď až do svojich 19tich, bolo to už zlepšené, no keď som si mala nájsť neurologičku pre dospelých tak som k žiadnej už nešla. Teda šla, aj som si jednu našla ale po 3 hodinách čakania v čakárni som si povedala že toto nedám, že je to znamenie. Odišla som, vysadila som lieky (nehovorím že to máš urobiť, ja som to tak cítila) a odvtedy, je tomu už 9 rokov musím poklopať že mi nič nie je. Ale musím povedať, že u mňa sa to postupne zlepšovalo, pretože zo začiatku sa mi ten stav jednoducho udial, časom som už cítila že to na mňa ide, a vedela som to silným sústredením odohnať alebo ako by som to nazvala 🙂 Ale fakt ako píšem, je X druhov, vážnejšie, menej vážnejšie... tebe prajem aby sa ti jej tiež podarilo zbaviť bez ohľadu na to, akú formu máš 🙂

mirusik55555
autor
25. apr 2021

@tetaandulkova parcial komplex zo sekundárnou generalizaciou G40

mirusik55555
autor
25. apr 2021

@tetaandulkova ako cítila co sa ti dialo

tetaandulkova
25. apr 2021

@mirusik55555 a ako sa ti to prejavuje ?

alfged
25. apr 2021

Ahoj, neviem či ti dr o tom niečo spomínal, ale v zahraničí sa na liečbu používa ketogénna diéta. Je o tom veľa info v angličtine, skús pogúgliť. Len tak narýchlo čo som našla

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC63...

mirusik55555
autor
25. apr 2021

@alfged ďakujem pozriem prečo slovenský lekáry o tom nehovoria

alfged
25. apr 2021

@mirusik55555 lebo velka vacsina z nich ma, co sa tyka vyzivy, velmi obmedzene vedomosti.