Ako sa zbavím podráždenia slepého čreva?

Mám už týždeň hnačky a pár dní ma bolí na pravo v podbrušku , vraj ide len o podráždenie slepého čreva a ako mám predísť tomu aby sa nezapálilo ? 🙂

ukulela
21. máj 2014

vraj len podrazdenie slepeho creva - kto povedal? lekar? a poslal ta domovs ibalginom a ciernym cajom? bola si u neho? akto aj nie je slepak, tak tyzden hnacky nie su v poriadku. k lekarovi..

sarinka123
21. máj 2014

To neriskuj, ja som isla za 5 dvanast pod nôž. Skoro mi to prasklo.
A keby sa ten obsah zo slepeho creva dostal do celej brusnej dutiny, tak som mohla zomrieť na otravu.
Operacia je vtedy velmi náročná, vsetko musia vycistit. Nezahravaj sa s tym. Chcem ti dobre.

titkovamiriam
21. máj 2014

ak to mas fakt slepak,tak jedine ho dat von a nie čakať až tam bude zapal ,dnes sa to robi laparkou za tri dni si doma

ichbinich
22. máj 2014

Nezbavis...
Ja viem, ze slepe crevo je velmi tazke indikovat, aj skuseni lekari to maju tazke.
ALE: ako pisu ostatne, lezat doma a pit caj nepomoze. Ja som mavala ako 11-rocna pod chvilou podraznene, az ma raz naozaj poslali pod noz. Mam hnusnu jazvu, ale to ma rezal nejaky masiar a este v sociku. Dnes uz je to o inom.
Ak mas pochybnosti, chod k inemu lekarovi. Ale radsej von ako to nechat nebodaj prasknut. A tyzden hnacky je tiez dovod na lekara a nie spekulacie...

jellinga
22. máj 2014

Ako radia ostatne, dat ho von, takisto ma lekarka v detstve nechavala doma, ze to nic nie je, az raz ma to draplo poriadne, ale to uz mi volali sanitku a rovno na sal, tym ta nechcem strasit, ale pokial je to 100% slepak, urcite von, dnes to robia laparoskopicky a za 2-3 dni si po operacii doma...

kocko
22. máj 2014

U nás vždy podráždenie slepého čreva skončilo v nemocnici na infúziách. 😎 Zatiaľ stačili tie. Ak ti to trvá takto dlho, smer
rovno lekár, či pohotovosť!

anula
24. máj 2014

Ahoj,
som chirurg a u mna tyzdenné hnacky s bolestou v pravom podbrusku = podozrenie na Crohnovu chorobu alebo infekcnu hnacku. Diagnozu podrazdenie slepeho creva som v zivote nepocula. Bud je zapalene alebo nie. Ak je zapal len v pociatocnom stadiu, je mozne zapal liecit len antibiotikami, ale s rizikom, ze do 1 roka asi 50% pacientov zrecidivuje. Chod k niekomu, kto medicine rozumie!