Ako sa zbaviť akné?

lenka712
28. feb 2014

Poradte, už som zúfalá :( Pleť mám ako 14ročná puberťáčka :( Do 20tky som nemala skoro žiadne vyrážky, začalo sa to od 22 rokov, mám 27 a hroznú pleť. Netlačím, neškriabem, ale jazvy ostávajú aj tak...Bola som u kožnej, u kozmetičky, vyskúšala som rôzne krémy, pleťové vodičky z lekárne, alebo z drogérie, ale tie kvalitnejšie...A nič :( Ja už neviem...zdravotne som úplne v poriadku, nešťastná kožná dr. mi už vravela, že musím len vyčkať...Ale dokedy??? Už ma to nebaví ........ Vyskúšam všetko, čo mi poradíte a dakujem za každú odpoved!!!

luba28
28. feb 2014

la rochay effaclair???

bzuco
28. feb 2014

ahoj....tiež som poskúšala kadečo a nič....momentálne - 4 dni- skúšam českú kozmetiku syncare a musím povedať že vidieť zlepšenie...predáva to na MMB jedna pani - venuje sa lekárskej kozmetike, dosť mi poradila cez mail...kúpila som si pleťovú vodu, gel na aktívne akné a niekoľko vzoriek jedného kremu a naozaj sa stav pleti zlepšuje

lyzzy
28. feb 2014

velmi dobra je pletova voda od calenduly....ceska firma....ma nizsie percento ph ako ine pletove vody.....a este nedam dopustit na laliafit tiez od calenduly

sense
28. feb 2014

ja mam 32 a vraveli mi to co tebe a zial dodnes som sa akne nezbavila , po porode je to trochu lepsie ale akonahle ma prist menzes zas ako 15rocna pubertacka...a pouzivam La roche Possay znacku....

melalex
28. feb 2014

Ja som začala používat bioclinic.Je to na vyrážky v dospelosti.Predtým som používala kadejaké výrobky a to vobec nezaberalo,lebo to bolo určene na akné,pre tie ktore su v puberte.Ale bioclinic vážne pomohol.Kúpila som si ho na www.kozmetikalacno.sk a stalo to len 11,90eur.

marissenka
28. feb 2014

Ja som na tom podobne.tvar,dekolt aj chrbat..vzdy sa to zhorsi pred menzesom.pomaly 30 na krku a som ako pubiska.ale ku koncu tehu som vzdy mala krasnu hladku plet.a cez leto tiez je to ok.myslim,ze na to vplyvaju hormony a tiez strava.pit zihlavovy caj zevraj pomaha.musim si navarit,zas á mi to zhorsilo..

betati
28. feb 2014

Hovorí sa, že aj kožný problém je problémom vnútorným. Treba si vyčistiť črevá. Odstrániť to, čo škodí a dodať telu to, čo prospeje. V mojom fotoblogu nájdeš články ohľadom správneho stravovania a aj očisty.
A čo sa týka pleťovej kozmetiky, používaj len na bylinkovej báze a nie chémiu. Ak chceš, konkrétnu značku Ti viem poradiť cez IP

veriiii
28. feb 2014

lenka712 v provm rade, menila by som koznu..ze cakat! 😠 co vsetko si mala od koznej?nenavrhovala ti aj roaccutane?mne pomohol velmi, avsak stale sa musim starat o plet, lebo obcas sa mi vyhodi vyrazka, dve,ale urcite je to lepsie ako som mala..mala som cysticke akne..velmi bolave☹pouzivam anfoderm acido mydlo alebo sebamed mydlo modrozelenene na problem.plet a krem Avene cleanance K , byva obycajny a zmatnujucu..obsahuje AHA kyseliny,ktore zjemnuju pory a posobia ako micropeeling,kedze pri akne je najvrchnejsia cast koze -stratum corneum, tvorena odumretymi bunkami ovela hrubsia ako by mala byt..je to proste v tej kozi..plus nadmerna tvorba mazu sa miesa s olupujucimi sa odumretymi bunkami v stratum corneum a upchavajun sa pory, je tam aj problem s premnozenim urcitych bakterii-, tie menia ten maz na drazdive kyseliny a ktore sa zapalia a vznikne akne..treba sa vyhybat kozmetike cco obsahuje parafin, vosky, lanolin, izopropyl myristat izopropyl palmtat.,vazelina...tie upchavaju pory..kozmetika effaclar sa mi neosvedcila, viac ma mastila..a moc parfemovana..takisto som bola sklamana z konopneho kremu nocneho☹ a este nieco-bola si na vystereni hormonalneho profilu?gynekolog ta moze poslat...lebo mat do 20 rokov cistu plet a potom dostat akne je skor hormonalny problem,ako kozny..

jaanna
28. feb 2014

ahoj....s danou problematikou mam velke skusenosti.....mam 32 rokov, plet som mala vzdy problematicku a aj mam...pochodila som kozne lekarky...suma sumarum, odporucam ti kombinaciu, ktora mne najviac pomohla a s velkou pravdepodobnostou pomoze aj tebe......rano: umy plet pletovym gelom, daj plet. vodu a potom krem + make up......vecer: umy plet pletovym gelom, nanes Zineryt lotio - nechaj zaschnut a sup do postele
Idealne je ak by si prvy mesiac pouzivala ten Zineryt dva krat denne. Zineryt je antibioticka vodicka, ktora je na predpis ale v niektorych lekarnach ti ju v klude predaju (pobehaj si lekarne)...nezlakni sa, ak sa ti prechodne plet zhorsi....ten Zineryt totiz "povytahuje" zapalene pupaciky z hlbsich vrstiev pokozky....treba vydrzat.....Zineryt pouzivat tak max 8-10 tyzdnov!!!!
Po cca 1 mesiaci pridaj este Skinoren cream (tiez na predpis ale tiez sa da zohnat aj bez predpisu).....Skinoren cream si davaj vecer: umy plet pletovym gelom, nanes Zineryt, nechaj cca 1 hod zaschnut a nanes Skinoren a sup do postele
.....cize prvy mesiac len 2x denne Zineryt, potom pridas Zineryt + Skinoren....po 10 tyzdnoch Zineryt uz nepouzivaj, uz si davaj iba Skinoren vecer....
ja ten Skinoren pouzivam dodnes, vzdy len vecer.....plet mam peknu
....co sa tyka plet. gelu, je asi jedno aky budes pouzivat, hlavne nech je na akn. plet....co sa tyka pletoveho kremu, ja som najspokojnejsia s La Roche Possay Effecl.....Make up tiez nekomedogenny (Vichy, La Roche)
..Este som zabudla, ked prestanes pouzivat Zineryt, nahrad ho pletovou vodou na akn. plet....
Prajem vela trpezlivosti a stastia....do leta mas plet v pohode!!!! Potom sa ozvi ako sa dari....dufam, ze som to zrozumitelne napisala

evicita
1. mar 2014

Ahoj, mne moja kozmeticka povedala, ze kvalitne pripravky nekupis bohuzial ani v lekarni... Vyrobcovia taketo vyrobky predavaju len svojim skolenym kozmetickam, aby zakaznik mal zarucene odborne poradenstvo a vedel co sa na jeho plet hodi a co nie. A tie vyrobky nestoja ani tolko co zaplatis za tie drahe v lekarni. Takze radim - najst dobru kvalitnu kozmeticku - najlepsie hovoria za kvalitu zakaznici a ak budes spokojna aj s poradenstvom aj s jej pracou - sytat sa jej, ci si nemozes u nej kupit vyrobky co pouziva ona. 🙂 A ani kozna ti nepovie, ze mas ist ku kozmeticke, ktora je dobra a pomoze ti s pletou, lebo tu ide o prachy. Cest vynimkam. P.S.: Ja mam od svojej kozmeticky Saloos hyrdofilny odlicovaci olej (ten je dobry na zapalovu plet; mlieka sa nemaju pouzivat, lebo tie su tazke, cistiaci gel este mozes ale ten hydrofilny odlicovaci je naj) a Saloos Avenia bio regeneracny oblicejovy olej - ten je protizapalovy. Vsetko vyrobene z bio olejov lisovanych za studena a 100% prirodnych esencialnych olejov. A este jedna maska tam pomaha, co ona dava + kazdy mesiac cistenie pleti, aby si sa z toho dostala.... Takto aspon mne vravela, je to super, ked narazis na odbornika. Drzim palce, pa

lenorik
1. mar 2014

Ja mam 31 a akne mi vyriesila kozna az pred dvoma rokmi. V tomto veku uz mas totiz akne, ktore s pubertalnym akne vobec nesuvisi. Najlepsie je navstivit koznu. Mne predpisala 2x denne Skinoren (je len na lekarsky predpis) - masticka. Odvtedy nie len ze nemam akne, ale ani sa mi nemasti T-zona. Ale pouzivam ho vazne poctivo kazdy den, co je vraj velmi dolezite.
A aby som podotkla, predtym som vyskusala vsetko volne dostupne na trhu. Az po tie velmi drahe. A ucinok bol v drvivej vacsine skor opacny 🙂

matenka
1. mar 2014

ahoj, jednoznačne ak sa ti pleť zhoršila až po 20tke a predtým si bola ok, tak to nie je pubertálne akné, ale jednoznačne vnútorný problém, treba zistiť, z čoho to máš, ja som mala presne ten problém do 23 nič, krásna čistá pleť a potom no des, mne zistili celiakiu, inak určite odporúčam riasy, mne asi najviac pomohli

zutera
1. mar 2014

Taky jsem měla velký problém s pletí. Potom mě zjistili hystaminovou intoleranci, beru Daosin, vyhýbám se alergenum a mám pokoj 🙂.Tak skus si ho nechat vyšetřit 🙂

simonka_kap
4. mar 2014

Ahoj, tiez som mala problem s akne v takom veku, ani kozna mi to nepomohla vyriesit, nezaberali ani navstevy u kozmeticky (po čase sa to opäť zhoršilo), ani kvalitna kozmetika z lekarne. Uz som ani nevedela ci je pokozka sucha ci mastna. Potom som sa dostala ku kozmetike obsahujucej čisté striebro a postupne sa to lepsilo. zacala som tiez dodrziavat pitny rezim a detoxikovat sa.