Ako sa zbavím akné po 30tke?

alex666
26. mar 2019

Ahojte, mám 31 rokov a ešte stále ma trápi zlá pleť a akné. Akné mám celý život, ale v posledných rokoch už len na brade, spodnej časti líc a na spodnej sánke. Ide skôr o také bolestivé podkožné vriedky, ale mám ich dosť a vyzerá to nepekne. Čítala som, že ide o hormonálne akné, ale vôbec neviem, ako sa toho zbaviť. Myslím, že je jedno, akú kozmetiku používam, nepomáha na to nič, Skúšala som aj rôznu úpravu stravy, ale nič mi trvalo nepomohlo.

Stav pleti je niekedy lepší, niekedy horší, myslím, že v zime, hlavne v mraze, je to horšie... Podotýkam, že tehotná som nikdy nebola a antikoncepciu neberiem.
Budem vďačná za všetky tipy.

nini1010
26. mar 2019

Po 30tke to uz nie je o kozmezike.chce to KVALITNU dermatologicku,dat si spravit hormonalne testy,testy na potravinove alergie,moze to byt stres,moze to byt psychickeho povodu.schvalne ale pisem kvalitnu dermatologicku,ktora sa s tebou vyhra a nepredpise ti len nejaku mast a bude ta liecit stylom pokus-omyl.takych koznych je vacsina.riesila som podobne problemy.

evasustiakova
26. mar 2019

Pridam sa do diskusie ...mám tak isto podobný problém...brada vyhádzaná cely život ...dermatologička nepomohla...Keď konečne jeden zmyzne objaví sa vzápätí ďalší...A stále dookola... 🤷‍♀️

saslavka73
26. mar 2019

Zápal v tele? Máš všetko ok?

viera77
26. mar 2019

U mna sa presne takto isto, ako aj tebe - hnisavymi vyrazkami, prejavovala silna intolerancia laktozy, prave v decembri mi bola potvrdena dychovym testom na gastre, mam 41 rokov. A u kolegyni nedavno presne toto iste a takto isto. Minuly rok som koli niekolkomesacnemu uzivaniu ATB vysadila vsetko mliečne a tvár+krk sa krasne vyhladili, ale hned po zacati uzivania laktozy bola plet ako predtym. Takze som zacala tusit, co moze byt vo veci. Tie zapalene a hnisave podkozne vriedky mi prechadzali aj na plecia, hrudnik a chrbat, ale najhorsia bola spodna cast sanky a krk. A teraz po vymene mliecnych vyrobkov za bezlaktozove je plet opat krasna a vyhladena, len nesmiem porusit dietu, inak opat problem s pletou a trva niekolko tyznov az mesiacov, kym sa opat dostane do normalu. Naozaj plati, ze kozne problemy vratane ekzemov su prejavom nejakych problemov s traviacou sustavou.

gabulienka623
26. mar 2019

@viera77 a nemali ste žiadne iné príznaky intolerancie laktózy? Len to akné?? Mňa trápi tiež v podstate od puberty, mám 34 rokov a tvar ako pubertiak

blontimka
26. mar 2019

@alex666 ahoj. Ja som mala pleť ako bábika. Potom som bola na kyretaz. Hormonálny výbuch ako svina. Brada ako popisujes. Výsledok je nedostatok progesteronu. Daj si spraviť hormonálny profil.... strava ani kremiky ti nepomôžu.

pajinka91
26. mar 2019

Mne pomohli probiotika, plet sa mi za dva tyzdne vycistila. Teraz obcas nieco okolo menstruacie, ale s predchadzajucim stavom sa to neda porovnat.

wewe4
26. mar 2019

Odporúčam určite dobrý detox organizmu. Pleť je odrazom nejakého vnútorného problému. A mam kamošky, ktorej aloe propolisovy kremik tiež veľmi pomohol.

janaakt
26. mar 2019

Akoby som citala o sebe 🤣 ja mam potvrdene, ze mam "hormonalne" akne (velmi mierne zvysena hladiny testosteronu). Antikoncepciu som odmietla, v antibiotikach som z dlhodobeho hladiska tiez nevidela vyznam, cize som ich odmietla tiez a Roacutanne som odmietla, kvoli odmietnutej antikoncepcii. Ked sa vyhybam cukrom (nie nejak radikalne, ale vyrazne obmedzit) a pouzivam vecer na striedacku La Roche Possay Effaclar a Bieoderma Sebium micelarnu vodu plus Effaclar AI krem v akutnej faze a Effaclar DUO a rano levandulovu vodu na cistenie (da sa kupit v DMku), dari sa mi to drzat na uzde a nehanbim sa chodit po vonku bez makepu, ktory aj tak nikdy nepouzivam nech vyzeram akokolvek 🤣

janaakt
26. mar 2019

Plus vyrazne zhorsenie som si tiez vsimala v zime. Napadlo mi vyradit satky, saly a aj to prospelo k zlepseniu. Samozrejme samostatny uterak iba na tvar meneny kazde 3 dni, tak isto ako obliecka na vankus.

janaakt
26. mar 2019

A asi najtazsie odnaucit sa bolo nedotykat sa cez den tvare. Nepodopierat si bradu v praci 🤣 a nesprtat sa v tom, ale to vieme vsetky 🙂

alex666
autor
26. mar 2019

@viera77
@gabulienka623
@janaakt

No tiez si myslim, ze to bude bud nieco v strave alebo hormony - mavam dost silnu menstruaciu, ale v minulosti mi asi 2krat robili hormonalny profil a nepotvrdili sa ziadne drasticke odklony od normy...

Skusala som vysadit lepok, ale moc to nepomahalo, bola som 2krat na biorezonancii a raz som si kupila test z lekarne na intoleranciu lepku, ale ani jedno pritomnost intolerancie nepotvrdilo.

S laktozou som to netestovala, tak skusim uplne vysadit mliecne vyrobky teda :/

blue_horsetalk
26. mar 2019

zacni brat antikoncepciu, mi pomohlo, resp. odkedy som vysadila som naspat v puberte...

nikpa
26. mar 2019

@alex666 tiež ma trápilo akné do tridsiatky kým som zostala tehotná a porodila. Odvtedy akoby uťalo. Asi to bolo hormonálnou nerovnováhou. Inak nezaberalo nič, žiadna kozmetika, úprava stravy, proste nič

29simona29
26. mar 2019

@alex666 presne toto mám aj ja, rovnaký vek, a každú chvilu posledný pol rok sa mi robia boľavé podkožné vredy..Mne ale hocikde na tvári, pripisujeme to tomu, že som začala uzivat po pôrode antikoncepciu a asi mi nesadla, teraz som ju vymenila, ale je to len pár dni, zatial zlepšenie nevidím, ale duufam, že to bolo tym, lebo niekedy ma už z toho ide poraziť. V tehotenstve som mala pleť ako bábika a teraz toto🙈

anita3200
26. mar 2019

Ahoj, ja mam 40 a az teraz som sa zbavila vyrazok, najskor som uzivala pupalku lekarsku, asi 3 mesiace s prestavkami, potom som zacala pouzivat kyselinu lactic acid a kyselinu hyaluronovu a plet mam tetaz hladku, len jazvy ostali

darkdarka
26. mar 2019

Ja som mala problém s akné asi v 25ke po užívaní hormonálnej liečby na cystu,brala som pol roka proveru ale ani po skončení liečby mi akné nezmizlo a trápilo ma asi dva roky, hlavne na lícach. potom som si povedala dosť,skúsim zainvestovať a kúpila som si sadu mary Kay,ale je pravda že sestra to predávala a dala mi to za ich cenu,kúpila som si aj make-up a pudre od nich, čistiaci gél, krém,tonikum a ešte tuším sérum ale to mi nesadlo,to som vrátila. Veľmi mi to pomohlo,myslím že aj kvôli tomu make-upu že neupchaval póry. Každopádne teraz už nepoužívam nič, len si tvár opláchnem vodou ráno a večer,ani maľovať sa už nemusím, nemám žiadne vyrážky,len bohužiaľ jazvy po nich ostali 😞

michaliita
26. mar 2019

@alex666 Ahoj, ja som mala tiez tento problem z dovodu hormonalnej nerovnovahy. Zacala som uzivat macu z cerveneho korena ktora mi krasne v priebehu pol roka pomohla tento problem poriesit a a aj problem s otehotnenim😊. A ak sa mi aj nieco male vyhodi, pouzivam zinkovu mast ktora je tiez velmi ucinna. Inak som si od puberty prezila s akne peklo.. brala som asi vsetky pripravky, chemicke peelingy, rozne vysettenia, antibitiotika, cistiace liehy atd a vsetko fungovalo iba docasne. Brala som aj antikoncepciu ktora mi tento problem po vysadeni iba zhorsila. Na Macu Peruansku nedam dopustit😃

nikushka46
26. mar 2019

ahojte, ja mam 28 a konecne relativne peknu plet. Cely cas od puberty ma trapilo akne, niekedy hormonalne, niekedy len take akoby "hrbolceky male" po tvari. Skusala som vsetko mozne, 3 roky som brala HAK, kt. mi plet upravila a som rok bez nej a mam ovela lepsiu plet, ako ked som ju brala. Je to aj v strave, ale vela robi kozmetika. Vyluc uplne alkohol v nej (samozrejme su aj dobre mastne alkoholy v kozmetike, kt. pomahaju), najlepsie aj parfum...chod na uplne prirodnu kozmetiku. Zakladom je odlicenie pleti olejom (ziadna micelarka, to si len rozmazes po tvari), olej make up krasne rozpusti, az potom prejdi na cistenie, dalej tonikum, kt. ti vyrovna ph (najlespie aby bolo 4,5-5), esencia, ocny krem, serum a hydratacny krem. To je zaklad vecernej rutiny, rano si iba plet premy vodou (inak sprav vsetko to, co pri vecer. rutine + nezabudat nikdy na SPF), nie cistiacim mliekom, lebo nim by si zmyla aj vsetko to dobre, co si si vecer dala na tvar. 2-3 do tyzdna si rob exfoliaciu (chemicky piling). Dbaj na hydrataciu, je zaklad, neuvadzas, aky mas typ pleti, ja mam mastnu, a masti sa kvoli tomu, ze je extra dehydrovana..rovnako nedam dopustit na pytiol, kt. vysusi vyrazky..Drzim prsty, nech ten boj vyhras...Viem, ake to je...

majja007
1. apr 2019

Skusila si tegreen od Nuskinu? Je to prirodny detox z listov zeleneho caju. A potom clear action system(sada na aknoznu plet)

lea048
29. nov 2019

Zdravím, mám 24 rokov ale po porode sa mi velmi zhorsila plet. Alergia na slnko mi sposobovala neprijemnosti tiez velmi dlho. V rodine sme zacali pouzivat kozmetiku z ameriky ktora spociva v tom ze nic nie je zmiesane vo vonavych kremoch ale su to len funkce latky na rozne druhy problemov. Mne akne zmizlo po mesiaci uplne. Nie je to ani drahe. Ak by mal niekto zaujem napiste mi na email. nikolazavetska@gmail.com

lusandelka1986
10. jan 2020

Ahojte, mne sa plet zlepsila ked som zacala používať prírodnú kozmetiku Juicy Chemistry ktorú mi sestra doniesla z Indie. Je za dobré peniaze a výsledky som videla relatívne rýchlo. Dá sa kúpiť aj na Slovensku. https://www.organicabeauty.eu/vyhladavanie/?str...

viera
2. feb 2020
daeneris
21. mar 2020

@alex666 som na tom uplne rovnako. akurat ze beriem koli tomu antikoncepciu ale uz ju chcem vysadit. zatial som ziadnu ucinnu liecbu neobjavila a ani poriadnu koznu lekarku ktora by mi pomohla

viksik
27. sep 2020

@alex666 ahoj vyriešila si to nakoniec? Pomohlo nieco? Ja som s tyM nikdy nemala problém až vvposlednej dobe

alex666
autor
27. sep 2020

@daeneris
@viksik Ahojte, ano, vyriesila som to. Otehotnela som a porodila a s tehotenstvom akne odislo 🤷‍♀️

viksik
28. sep 2020

@alex666 hehe tak super mne sa tiež vtedy zlepšila pleť ale po 4 rokoch zrazu hrôza na moje pomery tak dúfam že to nebude aj tvoj prípad

zumama
28. sep 2020

Odporúčam nechať si urobiť diagnostiku u https://www.annemarieborlind.sk/ a vyskúšať túto kozmetiku. Je síce drahšia, ale jej obsah zodpovedá cene. Mne pomohla. Akné po 30ke nie je v poriadku. Tiež odporúčam viac študovať iné kozmetické prípravky a značky a už nikdy si na pleť nedávať niečo čo by si sa bála oliznúť alebo zjesť...

4444mono4444
27. jan 2022

@pajinka91 ahoj aké konkrétne probiotiká berieš?

4444mono4444
29. jan 2022

@michaliita môžem sa spýtať po pol roku sa vám zlepšila pleť? A kedy ste otehotnela? Možno to bolo iba tým otehotnením...pýtam sa preto lebo mám ten istý problém ...ale keď som otehotnela pleť ako bábika no po kojení je to zasa v háji tak skúsim tu maku alebo pupalku...