Ako sa zbaviť bodiek po holení?

matik3110
9. jún 2019

Ahojte, máte niektorá rovnaký problém? Vždy po oholení mám takéto bodky a trvá to do ďalšieho holenia. Nie je to zapálené ani nič podobné, len tie bodky mi vadia, je to tmavými chĺpkami? Neviem ako sa toho zbaviť. Prosím o rady ako na to, aby sa to zlepšilo, ďakujem. 🙂

smejko25
9. jún 2019

Podľa mňa to skor bude zlou žiletkou 🙂 alebo ked sa jednorazova žiletka použiva viackrat 🙂 Mne sa tiež robili take červene bodky a prešla som potom na mužske žiletky a su ovela ovela lepsie 🙂

matik3110
autor
9. jún 2019

@smejko25 ukazuje vam prosim foto? @lebo mne ho nechce ukazat.. a ziletku sa snazim pouzivat vzdy novu a z tych kvalitnejsich, tak uz neviem :/

caroline_
9. jún 2019

@matik3110 ahoj, tu fotku neukazuje ale asi viem co myslis,mne osobne zaberá pred oholenim si spraviť peeling a po holení sa natrieť, bud kokosovym olejom alebo ja používam aloe vera gel.

ivina28
9. jún 2019

Tiez som mala ten problem s jednorazovymi ziletkami, od kedy pouzivam depilator-je tam aj klasicke holenie nemam ziadny problem a je to sikovnejsie ako ziletkami, vyskusaj!

catherinah
9. jún 2019

To je chlpok v kozi, ak je hruby a tmavy. Pomoze jedine vytrhnut(depilacia)

punka24
9. jún 2019

@catherinah epilacia... depilacia je odstranenie iba časti chĺpku... epilaciou odstráňuješ celý chĺpok aj s korienkom... ľudia si to stále mýlia....

matik3110
autor
9. jún 2019
matik3110
autor
9. jún 2019

tu je foto, už mi začínajú znova rásť ale takto to mám aj hneď po oholení, celá noha, dokonca mám chĺpky aj na stehnách, čiže aj tam mám takéto bodky a nevyzerá to teraz v lete veľmi dobre :/ neviem, prečo to tak mám

29simona29
9. jún 2019

@matik3110 je to tmavými a hrubými chĺpkami, bojovala som s tým od puberty až do 30tky, jednoducho holenim chĺpky skrátis len nad kožou, ale pod kožou stále sú a presvitajú. Minule leto som toho mala už naozaj dosť, nehovoriac o tom, že keď som si chcela dat sukňu alebo šaty, musela som sa holiť každý den, lebo inak to bola kazastrofa🙈kúpila som si domáci IPL epilator, v auguste bude rok, čo ho používam, redukcia chĺpkov 80% a žiadne čierne bodky, pokožku mám takú, akoby tam chĺpky ani nikdy neboli..Tam, kde rastu sú úplne jemne a bodky už nemám. Odporucam, lebo ten epilator vyriešil môj dlhodobý problém, ktorý ma dosť trápil

sisa_s
9. jún 2019

@matik3110 rovnako ako príspevok predomnou, Lumea mi neskutočne pomohla 🙂 škoda, že si príspevok nedala skôr, kedy by si mohla začať laserovať, teraz na leto nemôžeš sa opaľovať po procedúre, takže najlepšie pred letom to robiť 🙂

matik3110
autor
9. jún 2019

@29simona29
@sisa_s super baby dakujem vam, z akej stranky je najlepsie si ho zakupit? Je to bezbolestne? Vyskusam hned po lete 🙂

sisa_s
9. jún 2019

@matik3110 v zime bola 50%akcia so Shell kuponikmi, takze sa to mega oplatilo 🙂 vyplati sa pockat na nejake akcie, inak je to drahe dost 🙂 je to bezbolestne, na najvyssich intenzitach niekedy citit take "stipkanie", ale fakt pohoooodicka, kedysi som sa tiez holila kazdy den, nenosila kratke nohavice ani, utrpenie, teraz po 2 tyzdnoch neholenia absolutne minimum chlpkov, ulahcilo mi to zivot 🙂 konecne sa tesim na dovolenku a nie stresy, ako budu vyzerat moje nohy

mravvcek
9. jún 2019

Baby to vazne tak zabera ten epilator? Mozem aj ako tehotna? Alebo pockat po porode? Moze sa aj intimna oblast s tym? Nie je to nejak skodlive?

puskaruka
9. jún 2019

Holiť treba v smere rastu chĺpkov, nie proti rastu. Bodky tak nebudú. A najlepšie je použiť na holenie pánsku penu na holenie.

mirkakab
9. jún 2019

@matik3110 Tiež mám ten problém, tiež som kúpila epilátor, zatial som ho použila iba 3x, ale zdá sa že to bude lepšie, tiež som zvedavá.

zuzkaz91
9. jún 2019

Ja teraz čítam o tej Philips lumea ale píšu tam že nefunguje na svetlé blond,ryšavé chlpy,no ja ich nemám až také silno čierne,tak je pekne riziko kúpiť a nebude fungovať.

sisa_s
9. jún 2019

@mravvcek mne zabral vyborne 🙂 zaklad je mat svetlejsiu pokozku a tmavsie chlpky 🙂 v tehotenstve a v obdobi kojenia sa neodporuca 🙂 a takisto ani oblast genitalii a konecnika nie 🙂 skodlive to nie je vobec

29simona29
9. jún 2019

@sisa_s úplný súhlas, ja mám Philips Lumea Prestige, minuly rok som ho kúpila za 420€, ale investicia sa oplatila, neverila som, že mi rste niečo môže pomôcť..Ten výsledok síce nie je 100%, ale maximálna redukcia chĺpkov a už žiadne take výrazne čierne bodky, mala som nohy ako ty na foto alebo aj horsie..Zo začiatku to trochu miestami stipalo, teraz už vôbec, určite si to kup..

29simona29
9. jún 2019

@mravvcek tehotna určite nie, začať až po ukončení dojčenia, mne to zabralo, aj x ľuďom, čo som čítala recenzie na webe, najlepšie zaberá na tmavé hrubé chĺpky

olino17
9. jún 2019

Neviete nahodou preco to nemozu tehotne a dojcacie? Ako to skodi?

sisa_s
9. jún 2019

@olino17 nemusi to nutne skodit, ale nie je to testovane na tehotnych zenach, takze taketo upozornenie musia dat do prirucky 🙂 a v tehotenstve sa zenam buria hormony, niektorym sa objavi viac chlpkov, ktore po tehotenstve zmiznu, takze sa odporuca pockat...a koza inak reaguje, mozu sa ti objavit flaky...

olino17
9. jún 2019

@sisa_s dakujem za vysvetlenie 😊

drevacik
9. jún 2019

Ja mam tiez tento problem po tehotenstve ani po 1.5 roku sa to nenapravilo...
Ako presne funguje Philips lumea treba tam nieco dokupovat ci len pociatocna investicia a fici to dlhodobo?

sisa_s
9. jún 2019

@drevacik do tych prvych lacnych IPL pristrojov sa kupuju ziarovky, ale Lumea nie 🙂 mala by vydrzat dlhodobo a postupom casu, ked to zabera, tak to aj pouzivas menej a menej, takze vydrzi

drevacik
9. jún 2019

@sisa_s
Super dakujem musim uz len vycekovat daku akciu a zacat s tym teda az po lete... co je skoda ze som to nevedela skor😊

neluskas
9. jún 2019

@matik3110 ahoj, ja vzdy pouzivam po holeni aloe vera dezodorant. asi tomu neuveris, ale ano. je skvely v tom, ze je bez hlinikovych soli, cize uplne bezpecny pre nas zeny. pouzivam ho po holeni v oblasti bikyn, aby som nemala zacervenane bodky, na suche paty taktiez výborný a vydrzi ma cca 6 mesiacov. a uplne prirodny, co je dalsia vyhoda