Ako sa zbaviť bolestivej afty v ústach?
Zienky ja už nevladzem ako to boli skúsila som snad všetko ,ta afta je veľká a strašne bolestivá ,čo mi môže ešte pomôcť niečo overené :( nehovorím že som biely aft nemala ale akože toto je extrém aj slinna žľaza ma boli z toho aj zub akoby a aj ucho už skoro tiež :/

Ja trpim aftami odmalička. Veľmi odporúčam striekať na to JOX alebo ešte na vatovú tyčinku si dať Herbadent. Obidve dostupné v lekárni. Ja ich kombinujem. Vždy po jedle. Nič dráždivé, štipľavé, kyslé, ani “ostré” čo to môže dráždiť nejesť. Do týždňa dvoch to zmizne. Držím palec aj na nohe
Riboflavin alebo bkomplex forte a potierat herbadentom na vatovu tycinku, ja teraz ce, vianoce pri viroze som ich mala v hrdle asi 10 naraz...
Pani, ja tiež som už párkrát mala.. Ale nikdy až takto ako popisujes. Ja si zvyknem dat propolisovu tinktúru 🤷♀️ Neviem, či je to ok, ale mne pomáha.. A 2 dni po všetkom.
Ja mam aktualne pri zube uplne hore a boli ma polka tvare 🫠 zabera mi bkomplex forte...zbytocne si tam nezdaraj, nech si tam este nepridas..vcera som potrela zriedenym tea tree oil
Nepomôžem Ti, ale súcitím s Tebou, lebo mám momentálne presne to isté. Bolia ma z tej afty aj zuby aj ucho. Najlepšie mi je, keď si vyčistím zuby, vypláchnem ústnou vodou a potom som v kľude - nejem, nepijem, nerozprávam🙈 Včera som nasadila B-komplex.
Ja odporúčam od Andreja Medveďa sprej M33 . Nič lepšie som doteraz nemala, aj na afty aj na herpes. Odskúšané , mala som afty , nastrieľala a ráno po aftách ani stopy.
Tenky platok cesnaku na polhodku nechat tam, a na vecer na odstrihnutom tampone (na odlicenie) dat alpu a nechat posobit celu noc.
Toto je super https://www.benulekaren.sk/urgo-filmogel-afty-6...
Vola sa to “afta”.
Na utlmenie bolesti ti pomoze silny vyvaz zo salvie alebo tantum verde kloktadlo, inak sa to len musi zahojit a musis to pretrpiet

Odskusane nemam, ale v lekarni maju na to vodicku a vraj pomaha aj Betadin, mne zatial vzdy postacilo umyt zuby viac krat za den a ustna voda.