Ako sa zbaviť niekoľkoročného problému - plynatosť?

24. feb 2020

Dobrý deň,
neviete niekto poradiť ako sa zbaviť tohoto problému, ktorý trvá už niekoľko rokov? Testy na lepok a mlieko negativne, helikobakter tak isto. Všade sa píše vyvarovať sa jedlám ako fazuľa .... atď. Ale mne stačí zjesť aj jablko. Ja mám skrátka nafúknuté brucho a plyny z hocičoho. Už fakt neviem ako to riešiť rôzne čaje a bylinky to zmierňujú ale problém sa nikdy neodstráni. LLLiekyneberiem žiadne. Lekárka mi stá

autor
24. feb 2020

lekárka mi stále tvrdí, že je to len zo stresu

mirkava
24. feb 2020

A co histamin? Skus alergologiu

erickatt
24. feb 2020

Jaj moj uzival vsetko. Z lekárne aj nelekarne .. jeho duje aj cista voda asi...

denisa098
24. feb 2020

Odčerviť????

solange7
24. feb 2020

Skutocne mozes mat nadmernu plynatost zo stresu. Ak mas pocit, ze mas mat z niecoho stres, alebo ta stresuje prave tvoj problem, skus si kupit napriklad sedativ pc, alebo ine volno predajne ukludnujuce tabletky. Zvycajne obsahuju bylinne extrakty, ktore posobia upokojujuco. Taktiez ti pomoze dlhsia prechadzka, a skus jest pomaly a menej hltavo.

w123
24. feb 2020

tiez mam roky s tymto problem, taktiez s hnackami a prisernym skvrkanim v bruchu, vsetky vysetrenia vyborne a skusala som mozne aj nemozne a nic nepomohlo, jedine co mi pomaha su cholagol kvapky

autor
24. feb 2020

@solange7 stresom to nebude, ..ja viem kazdy mame z casu na cas stres. Ale ja mam kludne povolanie, kolegov tak isto fajn. A preco trpim tymto problemom aj ked mam dovolenku a som doma.

autor
24. feb 2020

@erickatt
no presne toto by som mohla napisat aj ja o sebe, tiez staci ze sa napijem a brucho uz nafuknute....

autor
24. feb 2020

@solange7
..navyse chcela by som vidiet kto je 10 rokov v permanentnom strese, mozno nejaky burzovy makler

autor
24. feb 2020

@w123
a skusala si tie antiparazitika ako pise denisa098?...lebo toto som.veru neskusala

w123
24. feb 2020

skusala je to hlupost, nepomohlo to vobec, ale ved povedz lekarke nech ti spravi testy aj zo stolice ak ti este nerobila ale asi si uz na tom bola a bolo to ok

solange7
24. feb 2020

Ty si si pod pojmom stres predstavila burzoveho maklera. Ludi bezne stresuje hocico, existuje aj pozitivny stres ako forma prezivania. Nemozes mat syndrom drazdiveho creva? Pripadne leniveho creva? Aj tieto pripady sposobuju plynatost. A navyse, plynatost ako plynatost... To je relatívny pojem. Skus opisat, ako moc ta to trapi. S akou intenzitou. Stolicu mas normalnu? Co je tvoj bezny jedalnicek pocas dna?

goldana
25. feb 2020

A neprejedáš sa? Ja ked viac zjem, tak ma nafukuje. Nezáleží pritom čo. Pokiaľ jedávam málo, žiadna plynatosť.

proximaa
26. feb 2020

ahoj, mala som podobný problém. Asi pred pol rokom som vyskúšala ajurvédu, nie primárne kvôli tomuto ale odkedy sa tak stravujem, nafukovanie úplne prestalo. Dal sa na to aj manžel a tiež si pochvaľuje vyriešenie práve nafukovania. Vyskúšaj, nie je to nič zložité a môže ti to dosť pomôcť.

kristinaangel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
insert1980
18. okt 2021

Ahoj. Píšem ti ohľadom nafukovanie. Ako si dopadla. Mňa to tiež trápi roky. Nafúknuté brucho kŕče. Už roky. A tiež my tvrdia že stres. Píšem ti na príspevok 2029

jossie131
24. jan 2024

Aj mňa by zaujímal výsledok s odstupom času. Či sa niečo zmenilo. Tiež mi doktorka tvrdí, že to mám zo stresu. Síce neprežívam v práci nič zložité, ale nejaký podvedomí stres mám. Kázala mi bojovať so stresom, ale neviem ako. Každý má nejaké veci čo ho trápia, ale lusknutím prsta to neviem vyriešiť.