Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa zbaviť zápachu z úst?

13. mar 2020

Je to dosť trápne ale už veľmi dlho ma toto trápi. Mávala som časté anginy a teraz ma trápi zápach z úst niekedy sa mi na pandliacj tvorí taká ako gulicka ktorá občas vypadne a zapácha... Chrup mám v poriadku k zubárke chodím pravidelne ja už neviem čo robiť... Len tak vybrať mandle nechcem... Teraz ma trápi oveľa viac som v prvom trimestri a sama pociťujem pachuť v ústach neustále si umývam zuby aj jazyk ale to nepomáha stále hnusná pach ut z ktorej mi je zle aj keď niečo zjem hneď mam takú ako kyslú chuť v ústach dvíha sa mi z toho žalúdok... Ja už sa kvôli tomu ani s mužom nebozkavam mne je to trápne tak sa odťah ujem... Zujem žuvačky ale to problém nevyrieši pošlete ma asi k lekárovi no teraz aj tak je zbytočné chodiť keď všade sa rieši koronavirus... Nemáte nejaké rady ako sa tej pachuti aspoň zbaviť už som skúšala veľa :(

pribinak
13. mar 2020

Daj von mandle

romanapb
13. mar 2020

Ak mas zjazvene mandle po anginach, tam v tych skarach sa zachytava jedlo, bakterie to kvasi, tvori sa hnis ktory zapacha... Nic ine ako vybratie mandli nepomoze

anitka_4
13. mar 2020

Ahoj,nemáš náhodou "tonsil stones"? Skús pozrieť 😊 veľmi veľa ľudí to máva a má kvôli tomu zlý dych

susi13
13. mar 2020

@anitka_4 aj mne to napadlo ako prvé

autor
13. mar 2020

Teraz v tehotenstve mi to nespravia asi a potom si tiež nebudem môcť dovoliť byť mimo pri 2 deťoch... Okrem toho teraz sa rieši len koronavirus neviete poradiť aspoň nejaké triky co jest

ghelena
13. mar 2020

pozri si články o mandľových kameňoch, tak sa píše, ak to teda máš, čo sa s tým dá robiť

mandarinka18
13. mar 2020

Asi to trebalo riešiť skôr, ešte pred tehotenstvom. Ja mám krčné mandle von 4 roky a neľutujem. Ani to nebolo také strašné, robili mi to len v lokálnej anestézii. A tá pohoda, že za celé 4 roky som nemala angínu. Sem tam ma trošku zabolí v hrdle, dám čaj, citrón, vitamíny a za 2 dni je to ok.

marcellka32
14. mar 2020

Tak na dobrý dych sú: často piť vodu, chrúmať cmulat klinčeky (nezjest), žuť mätu (môžeš zjesť)

wetsel
14. mar 2020

Ja som mala problém s dychom, mne pomohlo zmeniť stravu a pomohlo mi, keď som si pestrec začala dávať denne. Ten mi aj žalúdok tak nejako ukľudnil a aj tento problém ustal 🙂

mrkvicka060
14. mar 2020

A este skus zacat pouzivat zubnu nit. Niekedy sa zvysky jedla hromadia medzi stolickami a nie je to nic prijemne...

katkalubkova
14. mar 2020

Skus si kupit florsalmin, alebo nejaky salviovy sprej na mandle, myslim ze ti to pomoze. Kazdopadne neublizi

martina8888
30. mar 2020

Ahoj. skús pozrieť moju skupinu https://www.modrykonik.sk/group/11789/. je tam aj produkt sprej s propolisom, ktorý by ti mohol pomôcť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli