Ako sa znášajú súrodenci, keď je jeden postihnutý?

meiwe
21. jún 2011

Ahoj chcem sa spytat ci ma niekto postihnute dietatko a rozmysla nad surodencom pre neho, alebo uz ma ako to znasa zdrave dieta ako chore, ako to riesite a atd 😎

pia22
21. jún 2011

Ahoj🙂, ja pracujem s postihn. detmi ako spec. pedagog. a co sa tyka surodencov môzem len odporucat, je to prinos aj pre postihn. dieta, je to pravdaze individualne, zalezi od celkovej situacie v rodine.

maminuska
21. jún 2011

@meiwe ja mám postihnutú dceru , je najstaršia a má aj dvoch súrodencov, obidvaja ju znášaju uplne v pohode, škriepky medzi nimi sú ako medzi súrodencami a aj bitky, len sa hlavne syn naučil narábať so sestrou trocha inak,

zuzu101
21. jún 2011

@meiwe - mojej sestre sa narodili predčasne dvojičky a jedna z nich má dmo - je ležiaca.Chodí do špecíálnej škôlky,...Tento rok budú mať 7 rokov a majú sestričku, ktorá je od nich mladšia presne o dva roky a tri dni.Myslím si že keď má postihnuté dieťatko súrodenca, tak je to pre neho len výhoda a pomoc do budúcna.a zdravé dieťa dokáže to postihnuté potiahnuť nielen v psychickom, ale niekedy aj vo fyzickom vývoji.Zo začiatku to bude isto ťažké ak sa rozhodneš pre druhé dieťa, ale potom to bude super 😀 😀 😀

adamkofjo
16. júl 2011

ja mam tiez chlapceka s tzp ma vyvojovu dysfaziu, ma starsieho surodenca 1,5 starsieho , zaciatky boli tazke ale ked sme zistili ze ma mladsi zdrav. problemy som bola rada ze su tak kratko po sebe vyrastali ako rovesnici, starsi mi ho velmi taha dopredu, keby sem ho nemali mozno by sa mi mladsi nikdy nenaucil bicyklovat, vozit na kolobezke , splhat a podobne veci co od seba deti okukaju , a dost mi pomaha aj to ze starsi je velmi rozumni chlapcek , je taky stale dava pozor na mladsieho ci nerobi nieco nebezpecne a tak aj podla psychologicky je dobre ked ma postihnute dietatko surodenca, mam kamosku zo skolky ktora ma chlapceka s rovnakou diagnozou a je jedinacik nechcu dalsie dietatko lebo sa boja ze by malo tie iste zdr. problemy ale poviem ti ten chlapcek vyrasta sam a ani zdaleka neni tam kde nas mladsi , je malo medzi rovesnikmi lebo byva casto chori, takze je to len dobre ak das dietatku surodenca, u nas je to sice niekdy tazke ale vsetko sa da ked sa chce ja by som po case priala aj tretie dietatko ale nechavam to na toho tam hore ako to zariadi, mladsi si dokonca sam pyta ked vidi v telke reklamu s babom , povie mi aj ja take chcem babo..... 😉